Bookmark and Share

Poslední kolo dětí – Jáma 2017

Vydáno dne 25. 09. 2017 (2562 x přečteno)

Dřešínem to začalo. Mezitím proběhlo dalších pět soutěžních kol pro dětské bojovníky. Zkraje podzimu to všechno v Jámě u Mičovic za Prachaticemi skončilo. Byly rozdány poslední body do celkového hodnocení dětské ligy.


Na mírně z kopečka vytyčenou dráhu uprostřed vsi si dorazila zasoutěžit i jedna přípravka. Malí „pekaři nebo sokolíčkové“ z Vacova předvedli velmi slušný čásek 26,06.

V mladší kategorii se sešlo sedm a čekal se strakonický souboj o celkové vítězství. Bohužel domácí zástupy svých rodičů, tet, strýců a fanoušků moc nepotěšili. 61,82, no co, stane se to někdy. Bych to neřešil. Příští rok bude Jáma lepší. Dorazil i malý Třísov. Dokončil útok ve 20,78. Tento čas znamenal místo šesté. Asi největší zklamání bylo patrné ve tvářích dosavadního lídra. Bohužel Dřešín nezvládl roli favorita a časem 20,77 obsadil pouze místo páté. Po posledním pokusu celé soutěže tým, který vedl skoro celou sezónu, přišel i celkové vítězství. To malí „cestáři“ si myslím, že i přes čtvrté místo za čas 18,90 byli nadmíru spokojení. Co nějaké čtvrté místo, ale hlavně celkové třetí v mladší kategorii. Gratulace veliká. Šikovní budoucí lvi ze Žihobec se už taky měli fajn, získali místo třetí 18,83. Druhé místo Vacova při úspěšném pokus Budilova celkem nic neřešilo. Vacov pomohl svým časem 18,58 rozseknout celkové pořadí. Teoretická možnost celkového třetího místa byla přece jenom daleko. Král není mrtev, král jede dál. Poříčí dostalo Dřešín pod tlak a po třetí za sebou si odváží celkové vítězství v mladší kategorii. Posledním pokusem sezóny Poříčí ukázalo 16,88 a o vítězi nejen jámské soutěže nebylo pochyb. Celkově tedy vítězí Poříčí, před Dřešínem a Budilovem.

Mezi starší zavítalo devět týmů. I domácí s označením B. Bohužel u pokusu domácí zálohy byl ve výsledkách napsán křížek. Na osmé místo v rámci soutěže se dostala Žitná se zajímavým časem 27,24. Mimo soutěž, tj. i mimo body šlo opět Horní Poříčí s označením B. Po týdnu rozsvítili časomíru v 20,78 a časově by bývali byli sedmí. Starší Lvi budou příště ještě lepší. Dorostou, zesílí a zrychlí, že Žihobce? Loučení se sezónu ze strany žihobeckých lvíčat proběhlo v čase 19,37 a místo z toho bylo šesté. To, co jde v mladších, bohužel zatím nejde ve starších. Klasické soutěžní umístění a de facto i celkové. To je pětka na druhou pro starší Poříčí s označením A. 17,87 je pátý čas dne. O dvě vteřiny níže je na čtyřce starší Vacov. Bohužel ani 15,48 nestačí na stupně vítězů. Třísov svým časem 15,21 na „pána“ jistil nejen třetí místo, ale i celkové vítězství. Zase byly opět druhé. Na to si člověk snad může i vsadit. Dolany ne a ne vyhrát další soutěž. Stříbrné v Jámě, stříbrné celkově. Druhý čas dne dolanských myslivečků činí 14,53. Jak bylo řečeno minulý týden, Jáma A se pečlivě připravovala na domácí získání poháru. Což se nakonec domácím podařilo. Ale že to bude atak na rekord ligy, to asi nečekali ani domácí fans. 12,71, to je dobrý důvod k zapití a spokojenosti většiny fanoušků a hasičů v Jámě. Celkově vyhrál Třísov, před Dolany a Vacovem, pokud dobře počítám

No, zazvonil zvonec a hasičské sezóny je pod Šumavou konec. Dík všem soutěžákům, kteří běželi poslední závod své dětské kariéry. Dík všem pořadatelům jak dětských kol, tak dospělých za super závody. Dík všem soutěžním týmům všech kategorií za skvělé časy.

Tak zase po jaru v roce 2018, až roztají sněhy a pohnou se ledy, se vytáhnou stříkačky a začne se od znovu. Koloběh hasičiny je věčný.

MaK