Bookmark and Share

Druhé kolo dospělých – Drachkov 2018

Vydáno dne 13. 07. 2018 (1490 x přečteno)

Ani dospělí nenechávají hadice dlouho suché a na svátek Jana Husa valí navštívit Lama-arénu do obce Drachkov.


Do arény dorazilo změřit síly na 11 týmů mužů. Bohužel dva se hnedka pakovali s nepořízenou. Horosedly a Nišovice viděly červenou fangli od pánů rozhodčích. Domácí lamy taky měly v plánu jiný čas než 23,56, žel stopky jely dál a boj proti času skončil až na devátém místě. Další strakonický souputník z Litochovic předvedl čas 23,37 a pobral osmý diplom. Hejná sport už atakuje dvacet, o pár setinek ho překonává. 21,93 je sice sedmička, ale asi to chtělo skončit rychleji. Ani Šipounu se nevyhne sem tam nějaká, výjimečná muška. V Drachkově to ulítlo na 19,31 a na šesté místo. Parta zasloužilých sportsmanů z Přechovic to umí a musí dělat lépěji. Není třeba pochybovat, že z času 19,24 je patrně zklamáníčko. Bramborové umístění rády přenechají Bezdědovice. To chtělo sundat minimálně půlvteřinu z času 18,99. Na trojku si vyšlápli gepardi, kteří postupně zařazují vyšší otáčky. Výsledkem útoku je 18,21 po skoro stejném sestřiku a gepardí parta tak vystupuje na třetí flek. Nedaleký soused v rouše pandím a průběžný lídr na západě trefuje tentokrát stříbro. Stačí k tomu čas 17,53. Proti tomu stojí all-stars sestava zahorčických bobrů, kteří tam naperou šestnácku jak z partesu. 16,78 je jeden z rekordních časů ligy a tady není o čem diskutovat.

To ženských družstev se sešla pětice, bohužel ani sršánky z Dražejova nepovezou dom platný pokus pro tentokrát. Statečné a bojovné lvice ze Žihobec dostojí své přezdívce, perou se o pódium jako lvi. Bohužel jediné, co uloví v Drachkově, jsou brambory za 27,13. Onšovické holky jsem dlouho, dlouho neviděl, to je tak dávno, že už to pravda není. Ale útočit nezapomněly. Dostávají se na třetí místo za dosažený čas 23,86. Holky z Vacova taky umí, vždyť to taky dělají nějaký ten pátek. Nu a stříbro je dobré, ne. Za nějakých 21,29, no, neberte to. Jedině zástupkyně myslivců z Dolan si můžou polaskat ten zlatý pohár a přebrat první ceny. To tam dáte 21,04 a vítězství v Lama-aréně je vaše. A je to.

Včil je třeba naplánovat dovču, najít v Pelhřimově krematorium (které tam není), nebo vodu v hadicích vyměnit za vodu pod jachtou či kánoí nebo v koleni. Vercajk ten hasičský bude třeba až 28. července u Přechánů na louce.

MaK