Bookmark and Share

Liga začíná – Dřešín 2018

Vydáno dne 18. 06. 2018 (1501 x přečteno)

Hasiči se dávno probudili ze zimního spánku, a to i hasičský potěr. Hasičská mládež tak mohla zahájit v sobotu 16.6. tento ročník dětské ligy tradiční a opět výtečně připravenou soutěží v Dřešíně.


Děti jsou především v Dřešíně to hlavní lákadlo a tak se opět bojovalo na dvou frontách – ligové a okresní. Na obě základny se postavila celá řada zajímavých soupeřů. Celkem pořadatelé dali každému dva pokusy a těch na obou základnách proběhlo 68. Docela dobrý záhul a louka v Dřešíně byla zalita vodou fest.

Na ligovou základnu poskládali svůj materiál zástupci sborů ze 4. okresů. V kategorii mladších se ukázala další generace budoucích „cestářů“ z Budilova, nyní teda „tryskáči“. Lepší byl rozhodně ten první pokus, který byl řádně dokončen v čase 34,80. Druhý pokus to bylo: Nevadí. Místečko z toho bylo osmé. Další z prachatických zástupců jsou mladé „kobry“ z Hory Benešovy. Pod Javorníkem jsou dobře nachystáni na hasičskou sezónu, druhým pokusem dávají 29,51 a berou sedmý flek. Nedaleká sousední středisková obec vysílá do bitvy dvě družstva. „Pekaři“ s označením B z Vacova předvádí vyrovnané pokusy. O pár kapiček vody je rychlejší ten první s časem 26,88 a to je šestý čas dne. V plném zápřahu je i lví smečka tam v Žihobcích. Lepší časy jistě přijdou, je to jen začátek, na konci to bude o 5 vteřin níže. Pátý čas dřešínského dne pro lvíčata  - 26,35. Žluté dresy vacovské s označením A atakují již stupně vítězů. Jenom těsně je však míjí za 21,17 a místečko jenom čtvrté. Strakonický blok na stupních vítězů zahajuje Poříčí, které se s prvním pokusem vměstnalo pod 20. Přesně 19,64. Tady na tom čase visely bronzové medaile v kategorii mladších. Stříbro bere nadupaný tým a jeden z favoritů jak okresních kol tak patrně i ligy. Střelské Hoštice dávají 17,55. Vítězové to měli asi nejblíž, pochází totiž z okolních stavení. Tahle parta a asi největší adept na celkové vítězství se postarala o to, že pohár největší zůstal doma v hasičárně. 16,57 a ahoj, nebylo co řešit.

Ve starších zaútočilo sedm manšaftů. Docela mi mrzí, že Třísov vážil takový lán cesty po jihočeských silnicích a nezapsal úspěšný pokus. Starší lvi se teprve budou pořádně zakusovat do kořisti, tak 23,47 prvním pokusem bych bral jako trénink. Místečko šesté. Starší „cestáři“ z Budilova svedli boj o čtvrté místo. Nakonec o pár setinek skončili pátí časem 20,85. Poříčí taky bojuje, nedá kůži nadarmo, ale na bednu to nestačí. 20,51 je místo čtvrté. Bronzový pohár patří ro rukou Vacova. Zaútočil z kopečka druhým pokusem, do něj dal úplně všechno a vyplatilo se. 16,91 svítí na časomíře a nakonec z toho bylo to třetí místo. „Myslivečkové“ z Dolan si vybojovali místečko druhé. Z vyrovnaných pokusů byl lepší ten první za 16,38. Neskutečnou haluz a asi svůj rekord předvedli starší v barvách Střelských Hoštic a po prvním pokusu za 14,98 byli ostatní přesunuti k boji o druhé místo.

Zabrousíme i na druhou, okresní základnu. V přípravkách vítězí Střelské Hoštice – jak jinak:D (42,39). Volyně A vítězí časem 17,24 v mladších a ve starších je napodobují Strakonice I A časem 18,59.

68 pokusů je za námi a klobouk dolů před dřešínskými pořadateli. Soutěž též odmluvily dvě „legendy“ komentování hasičských soutěží. Nestárnoucí Karel Bělohlav z Nišovic a po jeho přesunu na dospělou ligu i Míra Milotor z Vacova.

Ve Vacově zůstaneme i nadále. I letos se do ligy zařadil jeden z nováčků. Krátce poté, než oschnul inkoust na vysvědčení, zahojily se zadní svaly či byly utraceny peníze od prarodičů na zmrzlinu, své pořadatelské nadšení ukáží hasiči z Vacova na své, nové soutěži v kempu v nedalekém Rohanově. Dají do toho všechno a ta soutěž bude strop, věřím tomu. Sen vacovských hasičů o pořádání soutěže a hlavně vedoucího Michala se tak vyplní…