Bookmark and Share

5. kolo – Vítejte v Poříčí

Vydáno dne 11. 08. 2019 (1449 x přečteno)

Po kolách konaných v prachatických arénách se šumavská hasičská liga dětí vrátila zpátky na Strakonicko na fotbalové hřiště v Poříčí. Místní hasiči si připravili celý hasičský den, jehož první část obstarala dětská družstva. 


Čekala se slunná sobota 10. srpna a další horký den. Jelikož my bezvěrci z Poříčí jsme se špatně modlili, místo toho přišly mraky a očekával se bohužel déšť. Mimo přeháňku před nástupem se hasičský pán Bůh slitoval a nenechal děti zmoknout.
Ze dvou nahlášených přípravek nakonec dorazila jedna z nejlepších strakonických přípravek, ta ze Střelských Hoštic. Hasičská prťata předvedla krásný útok za 41,67. Jelikož se nikdo z přípravek nedostavil, po zásluze zvítězila.
Mladších se sešlo na šest družstev. Nová generace čkyňských požárníků si přijela zasoutěžit. Doufám a věřím, že toto sympatické družstvo včetně vedoucích uvidíme na lize častěji a kdo ví? Třeba příští rok už budou ve Čkyni honit favority. Čkyně dala lepším pokusem čas 23,14. Trošičku zase tomu chybělo, aby se Benešova Hora dostala pod těch dvacet. Zase to bylo 20,94. A páté místo pro malé Horáčky. Ale progres je znát, jen tak dál. Místní mladí požárníci pošilhávali po některém z pohárů. Bohužel první domácí brambory byly tentokráte ve výsledcích. Vyrovnané pokusy přinesly lepší čas 20,67. Poprvé dorazili na poříčský sluncem spálený pažit malí sokolíci či pekaři vacovští. No a hnedka z toho byl bronzík. Lepší pokus přinesl zastavení časomíry v 18,20. Bronzové medaile našli správný krk, ten vacovský. Na jejich soutěži slavilo double Poříčí, na hřišti v Poříčí to bylo obráceně. To byli lepší tentokrát hasiči z Střelských Hoštic. Oba pokusy skončili naprosto stejně, to se vidí málokdy. Za 18,17 to měli mladší z Hoštic. Favorit ligy však válcuje soupeře dál a je jedno, jestli je to okresní klání nebo liga. Dřešín tak vesele a nerušeně míří za obhajobou. Když dáte 15,46, tak to zpravidla není o čem.
Zajímavé časy přinesla zajímavá konkurence ve starší kategorii. Všechny lepší časy se vešly pod osmnáct vteřin. I Budilov, i když to tentokrát bylo jenom páté místo. I když krásné útoky přinesly lepší čas 17,02. Na krásu se bohužel nehraje. Loňský obhájce vítězství ze své soutěže držel s mladšími partu a i starší Poříčí šlo pro brambory v lepším výsledku 15,66. O pár setinek byl lepší Dřešín, který tak po právu si došel pro třetí ceny. 15,31 stačilo na bednu s bronzovým puncem. Sousední ves a hlavně starší kategorie místních hasičů jde tvrdě za obhajobou. Už je to asi natěsno. Střelské Hoštice útočí a dávají tam 14,43. Nakonec ale našlo toto družstvo přemožitele. O výborný pouťový výsledek se postaralo družstvo hasičů a hasiček Vacova, který před cestou na autodrom, labutě a střelnici ve Vacově tam šouplo 14,01 a bylo vymalováno.
Vše řádně odkomentovala a odehrála populární dvojice parťáků DJ. Václav Pavlovič a Míra Molitor. Opět to byl strop a pomohli oba k dobré náladě na této soutěži. Děkujeme všem, kdo si přijel zasoutěžit do Poříčí i navzdory časomíře, která k závěru pozlobila, ale nakonec umožnila soutěž dokončit. Teď ještě vydržet 14 dní a všechno to zamíří do Dolan. Místní se na soutěžící už teď těší. Jistě budou nachystaní na další svůj ročník své soutěže. A u řeky v Poříčí snad při hezkém letním počasí za rok na shledanou…
MaK