Bookmark and Share

Tam u Přechánů 2018

Vydáno dne 31. 07. 2018 (1569 x přečteno)

Po pár týdnech, vyplněných dovolenou nebo třeba extraligou v Zahorčicích se zase rozjíždí šumavská hasičská liga. V romantickém zákoutí na paloučku u řeky Volyňky pod vsí Přechovice se koná další kolo letošního ročníku ŠHL. Přecháni se fakt snažili pro své hosty udělat maximum, aby všichni byli spokojení. Bohužel dovolené, prázdniny, či boj o zrno na pošumavských polích způsobil velmi nízkou účast na této soutěži. 


Vyhrát všichni nemůžou, takže nejmíň spokojení byli příští pořadatelé z Dražejova. Sršáni tam pleskli 18,93. O drobátko víc spokojeni, resp. o pár setinek si pro pořadí číslo 4 doběhlo družstvo sympatických cestářů z Budilova s označením B. 18,16 pro Budilov B. Místa na stupních vítězů, resp. hlavně to bronzové si dalším osmnáctkovým časem 18,10 urvaly Bezdědovice. Další strakonický souputník si časem 17,97 doběhl pro druhé místo. Tento startoval v dresu Předslavic. Celou konkurenci pobila kníračí smečka z Nišovic výborným časem 17,68.


Chlapi to mají za sebou a nejčko nastupují šikovné požárnice. Tam byly karty rozdané jasně. Při úspěšném dokončení všech družstev se všechny holky poté sejdou na stupních vítězů. Nejhůře však dokončily a 3. místo obsadily dolanské myslivkyně. Sic jenom o jednu jedinou setinku dosáhly času 20,77. O onu setinku rychleji si pro stříbro přijelo družstvo Vacova. Pekařky daly 20,76. Úplně nejvýš zamířily sršánky z Dražejova. Na zlatém stupínku stály s devatenáctkovým časem 19,42.


Vloženou kategorií byla družstva 35+. Do ní také mířila tři družstva na stupně vítězů. Třetí tak skončil tým veteránů z Černětic s časem 32,94. Druhé si vybojoval tým, který dále pokračoval na okresní soutěž do Němčic, z Dřešína. Dokázal předvést 22,03. Domácí uchránili svou tvrz před nájezdníky a časem 19,99 vystoupili na stupínek nejvyšší.
Šikovné přechovické „duchny“ se tradičně pořadatelsky osvědčily, navzdory nízké účasti. Všichni příchozí byli vítáni. Nyní již teď připravují soutěž v opravené „Sršáň-aréně“ na předměstí Strakonic, tam na hřišti v Dražejově. Čtvrtého dne měsíce srpna jednu hodinu po poledni se na vás budou místní sršáni těšit. Snad se dovolené vydařily a dorazí mnohem širší konkurence než tuto sobotu.

 


Zdroj: MaK