Bookmark and Share

Vacov volá do zbraně

Vydáno dne 30. 06. 2019 (1012 x přečteno)

Nastala příjemná první prázdninová sobota, 29. června, po vysvědčení. Vzduchem voní tráva, pokračují tam na Šumavě senoseče. Sluníčko slibuje další tropický den. Tam v kempu v Rohanově pod Vacovem by jeden hned neodolal čisté vodě v koupališti a hnedka by se do ní ponořil. To dětská družstva hasičů, než tak možná učiní, potřebují v tomto prostředí vodu dostat co nejrychleji k terčům. Vítejte tak na druhém ročníku soutěže pořádané šikovnými požárníky z Vacova a zároveň na druhém kole letošního ročníku ŠHL. 


Kolikpak nám pod Javorník dorazilo silných týmů. Všechno to zahajují nejmladší následovníci sv. Floriána, t. č. v přípravce. Zůstali soupeři sami sobě, ten nejmladší vacovský hasičský potěr. Svým rodičům a fanouškům předvedl čas 26.76.


Mladších dorazilo pět. Bohužel se někdy stane, že se útok moc nepovede. Poříčí si na lipenské soustředění odváží páté místo za čas za třiceti vteřinami. 34,20, nic, to se stane. O deset vteřin lepší čas předvedla šikovná lvíčata ze Žihobec, no někdo musel halt zůstat na čtvrtém místě. Lví koťata předvedla čas 23,13. Pomaličku ale jistě už se ta dvacítka blíží, ta dlouho odolávat mladším z Benešovky nebude. Nicméně bronzík putuje kousínek, jenom asi tři kilometry za čásek 20,43. Asi stejnou vzdálenost putovalo stříbro. Stačilo jen vyjet kopec a malí „pekaři“ si mohli uložit stříbrný pohár do své klubovny. 18,22 pro malý Vacov. Nadvláda hegemona tak trvá dál. Do červené hasičárny tam v Dřešíně putoval pohár s největším puncem. Když se daří, stačí 17,47 na vítězství v mladších.


Totéž, co platilo v mladších, předvedl resp. nepředvedl Budilov. Potenciál je určitě jinde, než v 53,19 a sedmém místě. Doma bude líp, tak soupeře zadupete. Sympatické družstvo z Hrabic tam nad Vimperkem předvedlo patrně sympatický čas 32,72, momentálně stačící na místo šesté. Loňský vítěz patrně výrazně obměnil. I to je jeden z důvodů, proč Střelské Hoštice dokončují jenom v 29,46 a berou páté místo. Stejné místo jako mladší předvedli zkušenější lvi ze Žihobec, prostě s nimi drželi basu. Druhé brambory za 24,90 pro silnou žihobeckou smečku lví. To bronzík bude stát vedle toho zlatého ve stejné hasičárně. Tentokrát bylo pár týmů rychlejších. Ale kdo by se zlobil v Dřešíně z bronzu, dobré to bylo za 17.49. Na Strakonicko putuje i stříbrný pohár a medaile stejné barvy. Kousíček chyběl, no, nevadí, Lipno volá. 16,92 pro starší Poříčí. A kemp burácí, na dráze dřou domácí. Byli nejlepší, nejrychlejší, měli nejvíc fans a po zásluze vyhráli. Starší pekaři tam šoupnou 14,65 a o vítězi není pochyb.


Samozřejmě ve stylu parafráze známého rozhlasového pořadu „S mikrofonem za hasičem“ to zase rozbalil Míra Molitor, který to asi ani nedokomentoval jak musel chraptět. :D Zdatně mu sekundoval DJ. Pavlovič se svými kufříky plnými líbivých melodíi. Tato populární dvojička se zase sejde, 10. srpna v Poříčí to rozbalí znovu.


Tož a teď už vodu vyzkoušet jako osvěžení, koupaliště se asi dočkalo. Děkujeme velmi mnoho, hasiči z Vacova, opravdu příjemná a krásná dětská soutěž, prostě strop. Pod Javorník se co nevidět vrátíme, o tři kilometry dál v Benešové Hoře se pilní místní hasiči pečlivě chystají už nyní na přelom prázdnin a na jejich noční hasičské dobrodružství. V mezidobí to vypadá na třetí kolo, které přivítá nádherná „cestář“ aréna v Budilově 6. července. Tak vzhůru do prázdnin.

MaK