Bookmark and Share

Noční šichta v Benešové Hoře 2018

Vydáno dne 31. 07. 2018 (1229 x přečteno)

Zase končil jeden horký letní den tam na Šumavě. Sobota 28. července se pomalu chystala předat vládu neděli. Slunko se klonilo dle zákonů přírody k Popelné. Za prodlužujících se stínů počal na všech cestách směřujících do Benešovy Hory čilý dopravní ruch. Hasičská technika, rodiče sportovců a fanoušci mířili pomalu, ale jistě na cvičiště za autoservisem, kde své tradiční, noční dětské soutěžní klání pořádá hasičstvo z Benešovy Hory. 

 


Už na dvanáctý ročník této soutěže přijelo zase na 40 sborů hlavně z celého Jihočeského kraje, nechybí rovněž tradiční zástupce spřáteleného Senetářova, okres Blansko. I slovenský host z Nižné Šuňavy přijel lán světa si zasoutěžit.


Nedaleký sbor z Vacova dorazil v kompletním složení. Přípravka opět čekala, kdo jí přijede vyzvat na přátelský setinkový souboj. Žel nikdo jiný nenašel odvahu a chuť. Tak si hasičští učni z Vacova doběhli časem 26,82 pro vítězné ceny.


Startovní pořadí mladší kategorie uzavírá krumlovský tým z Plešovic, dokončil v sympatickém čase 34,39. Vacovský souboj bych teda čekal rozhodně výše než o deváté místo. Ale někdy to holt takhle dojde. Tentokráte byli lepší pekaři s označením B. Áčko dalo čásek 31,07 a skončilo na místě desátém. Béčko oproti tomu ubralo 4 vteřiny a skončilo na místě devátém časem 27,20. Šikovné béčko žihobeckých lvů běželo mimo soutěž, ale na druhou stranu super čas. 21,64, to přináší osmu. Na sedmu zaútočil další „Krumlovák“ z Přídolí. Šikovní hasiči předvedli 20,71. Domácí mladé kobry za mohutné podpory svým časem 20,24 nedosáhli bohužel na jiné, než šesté místo. Výtečné představení v noci a čas 20,00. Takový byl pátý útok sobotní noci v podání šikovného týmu Jámy. V první čtyřce jsou však tři Strakoňáci. Ten první hned na bramborech, předvádí čas 18,11. Je to tým ze Střelských Hoštic. Bohužel ani tento čas nestačí na účast na stupních vítězů. Mladá lví smečka se vklínila na bronzový stupínek. Žihobce A se nevzdávají, bronzová kořist pro mladá lvíčata za čas 17,92. Kolikátý souboj výtečné generace dřešínských bílých koňů že to je? Zase si to rozdali mezi sebou. Béčko je trošičku horší, za 17,08 bere stříbro. Favorit největší a průběžný lídr z týmu Dřešín A potvrzuje své umístění a za 16,20 bere další zlato.


Starších se sešlo požehnaně, na dvacet týmů. Bohužel Čepřovice, nic, děkujeme, že jste přijeli, příště to bude lepší. Od devatáncky do jedenáctky se to seřadilo následovně: Drahonice, Budilov, Střelské Hoštice, Vacov, Štěkeň, Nižná Šuňava ze Slovenska, Besednice, Dolní Bukovsko. Top ten tak uzavírá Dolní Dvořiště. Za šumavské noci střílí 21,49. Na dalším místě najdeme tým z dalšího pořadatelského místa z Poříčí. Starší se snažili, předvedli 20,34. O pár setinek a desetinek to stačilo jenom na tu devítku. Dvojice P + P, tj. Přídolí a Plešovice předvádí pomalu stejný čas na kapku vody, 19,96. Že by stejné sedmé místo. Starší lvi ze Žihobec už se vrhají na základnu, kalupem běží k terčům a časomíru zastaví v 19,06. V celé té konkurenci je to místo šesté, o tom není pochyb. Budějovický zástupce a budoucí zásobárna pro úspěšné týmy Jihočeské ligy z Lišova předvádí výtečný útok, který přinese nakonec čas 18,17. Sympatické vystoupení je oceněno pátým diplomem. Jeden z favoritů se také pomalu prokousává výše a už je na místě čtvrtém. Loňský celkový vítěz z Třísova ukončuje své útočení v čase 17,94. Bohužel za čtvrté místo se pohár a medaile moc nedávají. Bronzový pohár putuje pro změnu do Jámy. Zasloužil se o to jejich skvělý útok na sedmnáctivteřinovou hranici, kterou těsně překonávají. 17,13 je bronzový čas. Pro změnu opět zase druzí zůstávají zase těsně dolanští myslivečkové. Opět našli jednoho přemožitele, který překonal jejich druhý čas dne 16,89. Tím přemožitelem je družební družstvo z Moravěnky, ze Senetářova, okres Blansko. Putovní pohár putuje již po několikáté do místní hasičárny za čtrnáctkový čas 14,76.


Během prvních minut poslední červencové neděle bylo tam pod Javorníkem hotovo. Ohňostroj místo bouřky ozářil noční šumavské nebe. Zasloužený spánek a odpočinek patří všem soutěžícím, pořadatelům a fanouškům. Hasiči z Hory po velmi krátké době začnou jistě připravovat již 13. ročník svého čím dál více populárního klání.


Necháme chvíli prázdniny plynout. Z kopcovitého a rázovitého kraje na Šumavě se soutěže vrací do okresu Strakonice do relativní roviny k řece Otavě. Za přípravný výbor soutěže bych si Vás dovolil pozvat v rámci 95 let trvání SDH Poříčí v sobotu 18. srpna na druhý ročník dětské soutěže. Budeme se na Vás těšit.


P.S. Tímto se omlouvám vacovským hasičům, že jsem přehlédl jejich soutěž a tím pádem jsem další kolo v Budilově označil jako druhé kolo. Někdy jsou holt ruce rychlejší, než mozek…