Bookmark and Share

2. kolo dětské ŠHL – Poříčí 2020

Vydáno dne 17. 08. 2020 (941 x přečteno)

V půlce měsíce srpna, jen pár dní před startem školy, pořádali hasiči z Poříčí na Strakonicku další kolo dětské ŠHL. Počasí vyšlo tak akorát, lehce pod mrakem s mírným přeprcháním, aneb jak praví můj kolega: „ potí se tam vrabci“. Cestu na poříčské hřiště si našlo na jedenáct týmů ve složení jedna přípravka, čtyři mladší a šest starších.

Poříčští hasiči si připravili několik novinek. Jednak do sortimentu občerstvení přibyly hranolky, jednak svou ostrou soutěžní premiéru měla vydlážděná plocha pro umístění základny a kádě. 

Tu čest si vyzkoušet nový rozběh dostala přípravka z Hoštic, jedna z nejlepších na Strakonicku. Sice první pokus byl lehce na 74 vteřinách, ale druhý i přes potíž s pravým terčem byl uznán v čase 36,39 vteřiny.


Mladší kategorii v soutěži o černého Petra o čtvrté místo stlačili své lepší pokusy pod dvacet vteřin. Setinka pod dvacet znamenala pro mladší Budilov místo čtvrté za čásek 19,99. Tak už to dokázala i Benešova Hora dostat se pod 20 vteřin. Třetím pokusem, (druhý přinesl potíž s odtokovou hadicí z přetlakového ventilu) došlo konečně k prolomení kýžené hranice a čas se zastavil v 19,63. 3. místečko pro Benešovu Horu. Sérii druhých míst pro domácí družstva zahájili místní mladší domácí závodníci. Předvedli dva vyrovnané pokusy bez výrazných chybek kolem 17 vteřiny. Lepší pokus byl ten první za 16,99, nakonec znamenal stříbro. Druhý pokus nakonec o trošku lépe sedl družstvu ze sousední obce. Lán cesty, tj. asi dva kilometry se veze první místo do Střelských Hoštic za čásek 16,58.


Soutěž se nám plynule přelila do starších. Nakonec i pohodové osazenstvo ze Čkyně si tu možnost si po čase zasoutěžit užívala a že je z toho nakonec milé šesté místo za 22,90. Suprově rozběhnutý druhý útok nakonec přinesl drobné patálie a zastavení časomíry v 17,93. Páté místo pro celkové vítěze předchozího ročníku ze Střelských Hoštic. Ani vacovští požárníci neobhájili své loňské vítězství. Sice vylepšili svým druhým pokusem své snažení o sekundu na 16,85, na víc než na čtvrté místo to však nestačilo. Budilov vrhnul své snažení do druhého pokusu s tím, že při prvním jim skončil košík na dně kádě. Snaha to věru nebyla marná, 16,07 přineslo konečné třetí místo. Druhý pohár zůstal pro letošek také v domácí hasičárně. Starší Poříčí tam šouplo 15,93 a majiteli stříbra nebylo pochyb. Nicméně hegemon poříčské soutěže pokračuje ve svém vládnutí dál. Stále vítězí Dřešín a tentokráte na to stačí 15,25.
Dík všem, co dorazili si zasoutěžit i v této době, kdy člověk neví, jak to bude na podzim. Velký dík i prověřenému duu ve složení komentátor Míra Molitor a DJ. Václav Pavlovič. Snad se všem v Poříčí líbilo a dorazí na další ročník Poháru starosty obce. Snad to nebylo zároveň poslední kolo a snad se ještě bude pokračovat v Dolanech a Žihobcích. Tož buďte zdrávi…
MaK