Bookmark and Share

Vacov poprvé

Vydáno dne 02. 07. 2018 (1196 x přečteno)

Sobotní ospalé ráno dne 30.6.2018 navštívilo i legendární šumavský kemp a koupaliště v Rohanově. Mraky se honily po Šumavě, hrozil letní deštík, ale snad to vydrželo i v Rohanově. Ticho a klid po ránu narušil příjezd různé hasičské techniky ze všech koutů v Pošumaví. Právě sem směřovali svou prémiovou, dětskou soutěž hasiči z pár kilometrů vzdáleného Vacova.


Úplně první možnost předvést se soutěžně na této soutěži dostala domácí přípravka z Vacova. Nepsaným pravidlem jsou prakticky dva pokusy na předběžné vylepšení předchozího snažení. A protože se konkurence tak moc lekla novodobých vacovských „sokolíčků“, předvedl „pekařský“ potěr první pokus v 52,99 a druhým 24,29.

Mladších se do kempu sjelo sedm družstev. Domácí naděje s označením B markantně zlepšily druhým pokusem svůj čásek na sympatických 28,70. Dostaly se tak na místo sedmé. Nedaleký soused z Hory atakoval místo šesté, další ze série úspěšných reparátů přinesl čas 26,64. Další prachatický celek zvládl cestu z Budilova. Malí a pekelně rychlí „cestáři“ také zapadl do party úspěšných druhých pokusů a dokončil v 22,93. Páté ceny pro Budilov. Domáci naděje s označením A moc moc chtěly urvat hezký čas, aby nějaký pohár mohl zůstat doma. Bohužel na medaile chybělo pár desetinek, ale jinak si vacovské áčko zasloužilo díky a pochvalu za čas 19,27. Po druhé zopakovalo své bronzové umístění Poříčí a opět zahájilo strakonický blok na stupních vítězů. 18,85 je bronzový čas. Příjemné starosti s umístěním asi ani moc neřešili v Dřešíně. Obě družstva pobila konkurenci a rozdala si to mezi sebou o celkové umístění. Nakonec družstvo Dřešína s označením B, které jako jediné v kategorii mělo lepší první pokus v čase 17,71, obsadilo místo druhé. Zlatý pohár jel do stejné, červené hasičárny na návsi v Dřešíně s týmem označeným jako A. 16,38 opravdu nikdy jiný nepřekonal.

Starších dorazilo šest týmů. Bohužel startovní pole uzavírá Poříčí. Dva vyrovnané pokusy přinesly čas 19,20 a hlavně také šestý diplom. Starší a zkušenější „cestáři“ z Budilova byli o cca. dvě vteřiny výše. Prvním pokusem tam práskli 17,81 a brali tak místo páté. Tentokráte pod stupni vítězů skončil tým mladých „myslivců“ z Dolan. Na čtvrté místo stačil bohužel čas 17,69. Konečně také dorazil další tradiční celek z Prachaticka a to z Jámy. Že po jaru kvalitně potrénovali, vše vyladili, ukázal druhý pokus v čase 16,53. Bronzové medaile tak putují do Jámy. Jeden pohár přece jenom zůstal doma a získal ho tým starších. 15,61 však znamená jenom místo druhé. Střelské Hoštice se totiž ukázaly jako silný soupeř, který útočí jak z partesu. Vítězný čas činí 14,10, opět patrně posunuly svůj rekord. Takže bych to viděl během léta pod čtrnáct. Rekord je 11,63 z roku 2016, myslím, že je to hratelné, co Hoštice? :D

Aby soutěž měla spád, byla obnovena úspěšná spolupráce ze soutěže v Poříčí. Vzájemně se tak doplňoval komentující Míra Molitor a písně pouštějící DJ. Václav Pavlovič. V doplňující disciplíně o krále proudařů vyhrál v mladší kategorii pravý proud z Dřešína A (15,53), ve starší vacovský levý proud za 13,86.

A jaké vysvědčení si odnesou hasiči z Vacova. Chování – velmi dobré, počítání času – výborné, organizace – výborná… Takže prospěli s vyznamenáním. Postupují tak do dalšího ročníku. „Nejčko“ o týden později hurá vyběhnout na krásný pažit podobný golfovému greenu tam v budilovské aréně. Zase tahle soutěž o lecčems napoví.

MaK