Bookmark and Share

Závěrečné kolo v Žihobcích

Vydáno dne 24. 09. 2018 (1472 x přečteno)

Tak už i děti mají letos po sezóně. Naposledy před tradiční každoroční generační výměnou v jednotlivých družstvech se naposledy letos utkaly v požárním útoku. Standardně výtečná soutěž se konala v jámě lvové v zámeckém parku v obci Žihobce v sobotu 22. září. 


Na startu měla býti i dvě družstva přípravek. Mé informační zdroje v této podstatné záležitosti nejprve mlčely. Nakonec však  částečně promluvily a tudíž vím, kdo z tohoto kamarádského souboje vyšel vítězně. Nakonec to byl Vacov časem cca 26 vteřin před Benešovou Horou. Tato dosáhla času lehce nad 33 vteřin.

Nejpočetnější kategorií byla ta mladší. Jedenáct týmů se sešlo na startovní čáře. I hasíci z Benešovky. Bohužel pro ně soutěž skončila záhy neplatným pokusem. Budilov měl taky v merku ten třetí celkový plac. Nicméně k tomu chtělo skončit výše než na desítce s časem 30,80. Na devítku dosáhl další prachatický souputník s Jámy. Toto družstvo trefilo čas 26,70. Po čase se opět odehrál mini-pidi-souboj dvou vacovských týmů.  Nakonec osmu obsadilo vacovské béčko s časem 23,84. Áčko ve stejných dresech a se stejným nápisem, které také pošilhávalo před soutěží na to třetí místečko, skončilo časem 20,97 na místě sedmém. Domácí smečka lvích koťat s označením B vykouzlila výtečný čásek 19,23. Místečko z toho bylo šesté a pochvala od trenéru a rodičů byla na místě. Posledním útokem v mladších se prezentovalo Poříčí. Tento útok rozlouskl celkové pořadí. Poříčí předvedlo pátý čas 18,95, a tak loňský mistr přece jenom uhájil to celkové třetí místečko před smečkou pronásledovatelů. Nic na tom nezměnil ani bramborový útok dalšího Strakoňáka ze  Střelských Hoštic, který byl o dvě setinky lepší, ergo 18,93. To místní šikovné lví šelmičky s označením A šly domů jistě spokojené. Do nedaleké klubovny pak putoval pohár za třetí místo zaslouženě za krásných 18,02. Pár setinek níže a narušila by se hegemonie dřešínských družstev. Aspoň byla provětrána vítězná trička, na tom už nešlo nic změnit. 18 rovných předvedl stříbrný tým soutěže ze Dřešína B. Kdo vyhrál, už ani psát nebudu, můžu to kopírovat z předchozích článků. Dobře tedy, tak Dřešín A za 16,68…

 

Starších se sešlo všeho všudy šest týmů. A to ještě Jáma valila dom s neplaným pokusem. Závěr sezóny se hrubě nepovedl dolanským myslivečkům. Adept největší na celkové vítězství vypil pohár zmaru až do dna. V Žihobcích až pátý čas za 20,35 a v konečném zúčtování až druhé místo celkově. To třetí celkově si vydobyl vacovský tým. Stačil k tomu čtvrtý čas dne 17,37. Starší Poříčí, které pořadí už neřešilo, se po sympatickém výkonu dostalo na místo třetí. Časem 16,80 získali poslední bronzový pohár v letošní sezóně. Druhý pohár opět putoval do domácí hasičárny. Starší a zkušení lvi už se derou dopředu. Stříbrné medaile se jim houpají na krku za čas 16,23. Celkový vítěz, čemuž pomohlo i vítězství v čase 15,30, je ze Strakonicka a běhá v barvách SDH Střelské Hoštice. Gratulace veliká novým mistrům ligy.

Tímto skončila hasičská sezóna 2018. Byla dlouhá a stála za to. Až potají sněhy a pohnou se ledy, začneme po zimě zase nanovo. Hasiči jsou fenomén, hasiči 4ever. MaK