Dřešín 2019 – Liga otevírá brány

Vydáno dne 11. 06. 2019 (1300 x přečteno)

Ahoj, hasiči, vítejte v roce 2019. Je začátek června a Šumavská hasičská liga dětí otevírá své brány. Jako tradičně si počátkem června vybírají termín hasiči z Dřešína, aby zahájili každoroční pouť soutěžním kláním na šumavské lize. Nejinak tomu bylo v sobotu od ranních hodin.

Vedle šumavské ligy dětí patří druhá základna i týmům bojující v tvrdé strakonické pohárové soutěži. Ani na jedné základně si mladí hasiči nedarovali setinku.

V ŠHL dětí, mladší kategorii jakožto druhý tým ve startovní listině vyrazili malí „tryskáči“ z Budilova. Bohužel se vystoupení malinko, jen malinko nepovedlo, výsledkem byl čas až 33,85. Druhý pokus zůstal nedokončen, tudíž z toho byl nakonec osmý diplom. Po čase na Strakonicko zavítal obávaný soupeř s Jámy. V obou pokusech předvedl vyrovnané časy, opět ten lepší byl první 23,32, místečko sedmé. Čkyně se po hodně dlouhých letech vrací do dětské kategorie, okrajově dle statistik firesportu se zúčastnila v roce 2012,možná 2013. Hezký návrat to byl, a doufám, že Čkyni uvidíme častěji. 21,78 a místečko šesté. Na pětku dosáhlo šikovné družstvo Benešovy Hory. Malí modří byli pár kapek od překonání dvacítky, mírňounce přetáhly na 20,97. Sousední šumavská obec, tři kilometry vzdálená dala čásek ještě o 5 desetin níže. Malí „pekaři“ nebo „sokolíci“ vacovští získali bramborové umístění za 20,47. Ve Volyni vždycky, co pamatuju, vyrůstali skvělí požárníci. Stávající generace úspěšně útočí na stupně vítězů. Volyně mladší je na trojce za 17,65. Strakonický blok doplňuje Poříčí, které jako jedno z mála mělo lepší druhý pokus, tento dosáhl 17,39 a druhý flek tak putuje k Otavě. Loňský fenomén jede v zajetých kolejích a pokud nikdo jiný nedal šestnáctku, o vítězství domácích nebylo co řešit. 16,31 a radost rodičů, babiček a strejdů byla veliká.

Osm starších našlo cestu na ligovou základnu. Jestli jsem to pochopil správně, lvíčata B si sice hezky zaběhala, ale do počítání se ani jeden čas nezahrnul. Pak začala setinková loterie, kdy se do vteřiny a půl vešla všechna zbývající družstva. Na sedmičce najdeme starší Volyně, trefují šestnáctku a 72 setin k tomu. O pár mililitrů rychleji voda zasáhla terč hoštickým obhájcům titulu, ti k šestnáctce přidávají setin 33. Vacov nezůstal stranou, předvedl prakticky totožný čas v obou pokusech a jen těsně se nedostal po 16 vteřin. 16,02 pro Vacov. Brambory si vybojuje starší Poříčí, které padlo na čtvrté místo o tři setinky, 15,63. Co se dá stihnout za tři setinky? Napsat tuhle větu trvá déle. Třeba obsadit časem 15,60 třetí místo v Dřešíně. Starší lvi ze Žihobec s označením A to dokázali. Cestářská krev se vaří, mladí cestáři z Budilova jedou jako fretky. Nebál bych se nové generace pod Mařským vrchem, tam v Bošicích, Záhoří, Budilově. 15,45 to je krásné stříbro. Vítěz pro změnu taky zůstal doma, i když musel asi sportovně uznat, že ho soupeři tlačili fest. Níž než 15,23 se nikdo nedostal, tak halt zlato zůstalo doma.

Nezůstalo jen u dvou pohárů, Dřešín ovládl i okresní klání obou kategorií. V mladších je následovala Volyně, a třetí Čestice. Ve starších si pro stříbro dojela Štěkeň a druhý bronz patří taky do Čestic. V okrese startovala i přípravka, třetí medaile, tentokrát zlatá pro prcky čestické, druhé Sedlice a v cehnickém souboji bylo trošku lepší béčko.

Soutěž pěkná, počasí letní. Odpoledne to pokračovalo v Dřešíně dospělými kategoriemi a v podobném duchu. Soutěž perfektní, prostě suprové zahájení ligové sezóny. A kdybyste v sobotu zahnuli při výjezdu do leva, tak po deseti kilometrech dojedete do Vacova. Doufám, že opět nás místní šikovní hasiči pozvou na útulné šumavské koupaliště Rohanov. Tam pod Javorníkem bude pokračovat tohle hasičské dětské hemžení. Kdopak asi dostane výborné hasičské vysvědčení?