Bookmark and Share

Noční dětské snažení v B-H

Vydáno dne 29. 07. 2020 (1228 x přečteno)

Zase přišla klidná šumavská noc tam v Benešové Hoře. Ale tahle noc je specifická, tuhle noc mají pro sebe zamluvenou dětští požárníci. Navzdory tomu, že příroda nebo spíše čínští soudruzi obohatili knížky biologie či přírodopisu o další druh Koronaviru, i přes to se povedlo hasičům z Benešovky uspořádat tradiční noční dětské klání. Zaplať hasičský Pán Bůh za to. Svatoanenská noc je tam na kopečkách Šumavy v Benešovce plná vody v hadicích, nadšení a boje o každou setinku.

 


 

Svou přihlášku nakonec podalo na 18 soutěžních družstev všech dětských kategorií. Samozřejmě nechybí ani borci z nejmenších, přípravka neboli hasičský potěr. V souboji kdo z koho mezi dvěma družstvy těchto nezlomných požárníků vítězí k všeobecné radosti domácích rodičů, babiček a tet domácí přípravka časem 35,74. O kapku pomalejší, ale se stejným nadšením šli za druhým místem borci ze Střelských Hoštic – 50,24.
V mladších je také menší konkurence. Každý cítí šanci na celkové vítězství. Ale dlužno říct, že i šesté Dolní Bukovsko tu hasičinu umí, a ne že né. Sice jenom 23,28, ale to nevadí, příští rok to bude tady jistě lepší. O místo výše, to patří hasičům ze Střelských Hoštic. Tým dosáhl výtečného času 21,15, ale místo páté. I nakonec domácí mohli vyhrát z těch šesti statečných. Bohužel mohutné fandění přineslo jenom čásek 20,33 a s ním spojené čtvrté místo. Modré od Uherského Hradiště se tam v šumavských kopečkách za večerních stínů asi zalíbilo. Tož dovalili znovu a cesta dom to byla veselá. Do Zlínského kraje, tam k Velehradu (zaplať pánbůh za wikipedii a mapy.cz) putuje bronzový pohárek za třetí místo s časem pod dvacet, 19,50. Další dva soupeři však dokázali ubrat ještě tři vteřiny. Tenhle moravsko-otavský souboj na „férovku“ rozhodla nitěrná jedna desetina. Nicméně po třinácti letech ježdění na Benešovu Horu dokázala konečně jedna generace od Otavy z Poříčí vystoupat na stupně vítězů. Tentokrát to bylo suprové druhé místo za 16,96. Trošku rychleji a vítězný pohár tak putuje asi již po několikáté pro změnu do okresu Blansko, s další generací mladších požárníků ze Senetářova a časem 16,86.
Hvězdy již osvětlují snažení hasičské od starších družstev. A noc zakryje chybky. Proto bych v Drahonicích nebyl smutný, se stanou horší věci na světě než 36,90 v požárním útoku, znamenající 10. místo. I Besednici to určitě nevadí, příští rok zas přijede vyhrát. 35,53 znamená však 9. místo. První osmičku tak uzavírá tým z Počapice, podle mapy.cz okres Příbram, na půl cesty mezi Příbramí a Benešovem. Doufám, že se šumavská noc líbila, výkon 24,80. Pak už jsou staří známí. I dvojnásobný obhájce se za svitu Velkého Vozu rozjíždí do sezóny ŠHL trošku ztěžka. 20,33 pro hasiče z Hoštic znamená sedmé místo. Ale co, u nás v Poříčí se sousedům daří ne? Cestáři jedou, cestáři 4ever a nestárnoucí trenér Jarda k tomu. Čas pod dvacet však přináší jenom šestý flek, a to za 19,48. Na protějším kopci v sousední hasičárně asi zrovinka nepanovala veselá nálada, ale co. Na další soutěži dáte 14 a půjdete ochladit nohy do řeky… Vacov je na pětce s 19,32. Tentokrát neobhájili, to by asi putovní pohár zůstal definitivně na Moravě. Žel Senetářov s obměněným kádrem se posunul jen těsně za stupně vítězů, za 18,65 jsou v Hoře zemáky, „erteple“, kartofle…Přeciž se domu poveze nějaký ten pohár, má bronzový punc. Zasloužil se o něj tým Senetářova B časem 16,27. Tak aby byl úspěch zatuplovaný, předvedli starší z Poříčí nejlepší útok za poslední roky, kde se ta čtrnáctka třásla opravdu fest. Nakonec z toho byl čas za 15,72 a škoda no, ten pohár by se tady v hasičárně nebo klubovně vyjímal. Ale jinak skvělé druhé místo. Pohár, tenhle hasičský Stanley-cup, se po cestách na Moravu tentokrát podívá po hlavní silnici č. 170/II jenom asi deset kilometrů. Tam bude o něj dobře postaráno a je v dobrých rukách dřešínských požárníků za čas 14,88.
Co ještě rozzářilo benešovo-horskou noc kromě výkonů všech družstev? Samozřejmě tradiční ohňostroj na závěr snažení. Tahle soutěž má své jméno, dokonce se dostala do hlavního zpravodajství TV Nova 26.7.2020. Tudíž za rok na shledanou v Benešové Hoře, snad bez virů, dezinfekcí a roušek, na dalším ročníku Memoriálu Václava Maurice.
Pokud bude situace příznivá a hasičský Pán Bůh a pánové Prymula s Vojtěchem dají, rádi uvítáme všechny přihlášené dětské celky na hřišti v Poříčí na čtvrtém ročníku Poháru starosty. Příprava ročníku se již řítí do finální fáze, aby vše klaplo a bylo to fajn. Nebude chybět ani Míra Molitor za mikrofonem a DJ. Pavlovič za mixážním pultem. To vše ale s dovětkem – snad…
MaK