Bookmark and Share

3. kolo – Budilov 2019

Vydáno dne 11. 07. 2019 (1359 x přečteno)

Na druhý červencový svátek čekala nádherně připravená aréna v Budilově na pořádnou porci hasičiny. Po celý den početné diváctvo mohlo sledovat boje o každou setinku a kapku vody. O začátek celého hasičského dne se postarala dětská družstva, t. č. bojující o další body v rámci 3. kola ŠHL. 


Bohužel tento termín někdy přinese úskalí prázdnin. To znamená, že mnozí závodníci vyrazí vstříc létu, volnu, dovolených s rodiči, návštěva táborů či prarodičů. I tak se na dráhu postavilo 9 dětských týmů. Mezi kterými nechyběli tradičně borci z přípravky. V tomto souboji byli úspěšnější vacovští pekaříci za 26,06. Na sympatickém druhém místě zůstali ku spokojenosti rodičů a slzejících babiček místní hasičská budoucnost za 27,10.


V mladších stačilo dokončit a medaile či pohár byla jistá. Všechna družstva měla lepší první pokusy. Ten, co přinesl třetí místo, měl hodnotu 27,77. Třetí místo tak vybojoval Budilov. Druhým pokusem trefil 49,18. Ani v Dřešíně nejsou za orchestr, aby pořád vyhrávali. V Budilově se podařilo jednomu týmu Dřešín porazit. Bílí koně dali 21,87 lepším pokusem, druhý byl tréninkový a byl za 29,38. První místo putuje na Prachaticko za předchozím pořadatelem. Úspěšný tým mladších pekaříků dosáhl výborným prvním pokusem na 21,09. Druhý byl jenom na vyklusání a těch 30,41 se nepočítá, tak co.


Jediná kategorie, ve které si domácí vytáhli černého Petra, byla ta starší. Mírné zhoršení ve druhém pokusu na 21,42 nepřineslo nic navíc. Čas prvního pokusu byl mnohem lepší 17,50, žel jenom 4. místo pro Budilov. Vyrovnané pokusy předvedl Dřešín. 16,80 prvním pokusem a 16,97 druhým. Tentokráte putuje bronzík do dřešínské hasičárny. Vacov totiž jedním pokusem dokázal překonat oba časy Dřešína. Prvním pokusem tak obsadil hnedka druhé místo za 15,47. Druhý pokus tak jako u ostatních nic neřešil. Obhájce loňského celkového vítězství konečně zabral a pobral zlaté medaile. Nadupaná skvadra ze Střelských Hoštic předvedla dva patnáctkové časy, ten druhý sice za 15,83, ten první atakoval čtrnáctku. Jenom lehce ji přesáhl na 15,06. Bez pardonu první místo.


No a je to. Na dráhu nastupují účastníci veteránského klání. Všechno tohle osazenstvo si opět vyloží nářadí na základnu po sv. Anně 27.7, tam v Benešové noční Hoře. Už teď ve startovce čeká na 13 starších, 11 mladších a 2 přípravky, spousta Krumlováků, tradiční Senetářov a dokonce i Uherské Hradiště. Tož noci temná, až dorazí vláda Tvá, začne v Hoře tradiční dětské noční hasičské dobrodružství. Teď na dovču a hurá na tábory.
MaK