Bookmark and Share

Dražejov znovu 2018

Vydáno dne 06. 08. 2018 (1116 x přečteno)

Tak po určité odmlce, vyplněnou v Dražejově rekonstrukcí hřiště, se na místo určení opět vrátili dobří holubi. Za úmorného vedra, kdy zátočiny a břehy nedaleké Otavy se hemžily dekami a po hladině to připomínalo spíš dálnici vodáků, se v sobotu 4. srpna opět konala hasičská soutěž v Dražejově.


Osvěžit se vodou v kádi a hlavně ji poslat hadicemi na místo určení se snažilo osm družstev mužů a dvě žen. Bohužel Sršáni jsou jistě dobrými hostiteli, že nechali vyhrát všechny zúčastněné a sami obsadili místo osmé časem lehce nad 20, přesně 20,50. Místečko sedmé si vezou domů Přecháni, tam už je to za osmnáct, resp. 18,25. Pak byla rozehrána sedmnáctkou loterie a tam už rozhodovali setinky a desetinky. Sedmnáctku s největším číslem za čárkou 17,92 přetavil v šesté místo Budilov B. 81 setin k již zmíněné sedmnáctce všem okolo ukázali nišovičtí knírači. Takto si vybojovali místo páté. Pořadatelský nováček další soutěže z Doubravice si přijel pouze pro místo 4. Taky tam byla sedmnáctka, taky. 17,75 pro gepardy. Zručné pandy z Novosedel už se svou sedmnáctkou byly na stupních vítězů. Bronzový pohár byl k mání za 17,52. O tři setinky níže bylo možné získat pohár od sršáňů se stříbrným puncem. Nakonec ho dom odvážejí bobři do Zahorčic, matematicky řečeno za 17,48. Vyrovnaný útok a čistou hlavu a hlavně stejný sestřik, tak se prezentovaly Bezdědovice. Vyhrály soutěž v Sršáň-aréně časem 17,21.

V duelu dvou dámských družstev, doufajících ve vítězství a začínající na D, nakonec své snažení ve stříbro přetavily Dolany. 20,38 na zlato nestačilo. To domácí bojovnice tam vystřelily osmnáctku a slavily tak své zlaté první místo. Dlužím čas 18,92.

Tímto také horké letní soutěžení v Dražejově skončilo a vzhůru do kádě nebo do řeky. Dá-li pán Bůh, nebo rada ligy, tak se do Dražejova liga vrátíme opět napřesrok. Gepardi si určitě pomalu chystají svůj díl letošního ročníku na půjčeném hřišti v nedalekých Česticích.

MAK