Bookmark and Share

Poříčí 2018

Vydáno dne 19. 08. 2018 (1301 x přečteno)

Za velmi slunného počasí, fakt jsme se modlili moc, se konalo v Poříčí u řeky Otavy páté kolo letošní Šumavské hasičské ligy dětí. Přivítali jsme své soutěžní hosty v sobotu 18. srpna. 


Přijely dvě kategorie, mladší a starší žáci. V mladších si to na férovku rozdalo šest družstev. A to ještě chyběli kamarádští lvi ze Žihobec, škoda, že omarodili některá malá lvíčata. Pořadatelé dodrželi zvyk dvou pokusů. Ten první hnedka ke získání šestého místa využil Budilov, ten po pěkném útoku dosáhl času 21,84. O setinku níže dosáhl svým pokusem sympatický tým z Benešovy Hory. Usměvavá paní vedoucí připravila hadice svému týmu, který je dokázal rychle pospojovat a trefil terče v 21,83. Místo páté z toho bylo. Domácí „šneci“, pokud připomenu bývalé fialové dresy se šnekem, zůstali na bramborech. Pomohl k tomu druhý pokus a hlavně čas na časomíře 18,72. Třetí ceny, nějaké sladkosti a pálky na badminton pro sebe prvním pokusem získaly sousední Střelské Hoštice. O dva kilometry dál se veze bronzový pohár s časem 15,62. Letošní klasika pokračuje i dál. Dřešínské týmy spolu soupeří o první místo a v žádném případě nechtějí na nejvyšší stupínek nikoho pustit. Tentokráte bylo horší áčko, poprvé za sezónu skončilo jinde než první. Druhým pokusem vylepšilo svůj opatrný první pokus na 15,12 a dom se vezl stříbrný pohár. Tým A i tak dále mašíruje za celkovým triumfem. Aby si své kamarády mohli pro jednou dobírat, tak tento sen se splnil dřešínskému béčku. Béčko tam šouplo 14,76 prvním pokusem a pro tentokrát zůstala největší sláva pro ně. Zasloužené první místo.


Starší v šesti týmech taky čekalo dvanáct pokusů. Své N za zásah vedoucího Zdenka do průběhu prvního útoku odčinili dolanští myslivečkové svým druhým pokusem za 20,63. Bohužel malá myslivkyně, která vždy spojila, tentokráte zazmatkovala. Na soutěž dorazil tým i z okresního města Strakonic, pro který to byla ligová premiéra. Jsme rádi, že dorazili, doufáme, že posílí v budoucnu ligové pole. Hezké pokusy zaváněly šestnáctkou, nakonec z toho byl čas 18,47 a místo páté pro Strakonice I. Střelské Hoštice nakonec pro svého zraněného kamaráda, který uklouzl při prvním pokusu a zlomil si ruku, vybojovaly místo čtvrté za čas 16,61. Velmi nás zranění střelskohoštického strojníka mrzí a přejeme mu brzké uzdravení. Byla nutná sanitka a ta přijela do 10 minut. Nakonec zraněného hocha z Hoštic vyprovázel potlesk všech přítomných hasičů i fanoušků. V myšlenkách jsme stále s ním, i když posléze putoval na chirurgii do Písku. Doufáme, že se brzo vrátí ke své oblíbené hasičině a pomůže hoštickým ke skvělým výsledkům. Na stupních vítězů nalezneme skoro úplné dívčí družstvo z Vacova, které šlo se osvěžit do řeky s třetím místem v kapse. Druhým pokusem tak tenhle ze šesti sedmin dívčí výkvět z Vacova, do budoucna známý jako Vacov D, předvedl čas 16,25. Na druhé místo útočí cestáři z Budilova, a nebo spíše cestářky. Budilov své snažení vměstnal pod 16, přesně 15,95. Stříbrný pohár je po zásluze jejich. V to, co nedoufali největší domácí optimisté, se naplnilo na domácí dráze. Tým, který - dá se říci - paběrkoval, konečně vystrčil své drábky a ukázal soupeřům, že s ním se musí dále počítat. Nikdy nepodceňujte Poříčí. Domácí vítězí časem 15,42 a zamíchávají tím celkové pořadí.


Mínusem soutěže tak zůstává zranění zmíněného hocha z Hoštic a přestávka k dočerpání vody do tatry hoštických hasičů čtyři pokusy před koncem soutěže. Za výše uvedené se velmi omlouváme . Jinak myslím, že se to docela povedlo. Dík všem, co dorazili si zasoutěžit. Dík za komentování Mírovi Molitorovi z SDH Vacov a DJ. Vencovi Pavlovičovi za hudební složku, opět to byl nepřekonatelný strop.


Další posun v celkovém pořadí bude možný již o týden později v Dolanech. Myslivci žijou, myslivci 4ever a už teď pro dětské bojovníky chystají své, pro letošek šesté kolo dětské ŠHL. Tak „o týždeň neskôr“…
MaK