Bookmark and Share

Nišovice 2018 – začátek

Vydáno dne 18. 06. 2018 (1538 x přečteno)

Pošumavské hasičárny znovu ožily čilým ruchem. Mašiny připraveny, hadice vysušeny, hřeby treter nabroušeny. V sobotu 16. června se všichni sportovci dočkali. Šumavská liga rozrazila brány a přivítala účastníky na tradičním klání na kníračím hřišti v Nišovicích, kde už bylo vše připraveno k zahájení letošního ročníku dospělé ligy. 


Dlužno dodat, že v Nišovicích místní požárníci nezaháleli přes ten rok. Původní zázemí bylo nahrazeno novým přístřeškem, na kterém ještě ani neoschla barva, a který odolá i velké vodě. V plánu jsou prý i toalety. Takže jako klobouk dolů, knírači.

Pak komentátor Karel, řádně rozmluven, zapnul mikrofon a už to jelo. Jak po dráze, tak po drátě. Určitě povzbudil na dráze řítící Bezdědovice. Bohužel se na počátku soutěží stala chybka, terče se rozsvítily až ve 24,52. Místo jenom třinácté. Nedalecí sousedi z Předslavic taky chtěli určitě „žrát“ dráhu, čas to byl dobrý 22.95, ale jenom dvanáctka. Myslivci mysleli, že když pomydlí po dráze jako myši, tak by mohli a měli býti výše. Bohužel hned první soutěž přinesla patálii v podobě času 20,98 a místo jedničky tam byly jedničky dvě pro Dolany. Další sousedi, jejichž domovinou jsou Černětice, předvedli čásek lehce nad dvacet. Místo desáté a 20,72 pro tenhle přední celek strakonických okresních kol. Dresy s nápisem Hejná, odbor sportu, se taky po čase objevily tady v Pošumaví. Borci si doběhli pro devítku za 20,45. Další kvalitní strakonický okresní souputník přijel z Litochovic. Na rozdíl od nedělního okresu v sobotu dokončil v kvalitním čase 19,78 a pobral osmičku. Poslední z okresu a vítěz nedělního okresního kola na téže dráze dokázal předvést 18,73. Sedmé ceny tak putovaly do Nových Kestřan. Nesmrtelné legendy ŠHL začaly další ročník a nic je nezastaví. Soupeři budou smeteni z dráhy partou „důchodců“ z Přechovic. V sobotu zatím jen na šestce za 18,40. Minulý šampion z Doubravice se taky zatím dostává do provozních otáček a příště to půjde jako promazaný gepard. Vyrovnaný sestřik přinesl v čase 18,10 pátý flek. Místní šikovní pořadatelé byli tak hodní, že nechali vyhrát jiný tým. Ne, určitě moc chtěli, aby ten pohár zůstal doma. Po každé se nepovede, i tak kvalitní čas 18,02 přinesl jenom čtyřku pro domácí „knírače“. Na dráhu se rozprchly i „pandy“. Místo pokusování bambusu však přijeli ukousnut pár vteřin z časomíry. To se jim povedlo v čase 17,78, a tak do Novosedel míří bronzový pohár. Stříbrný se veze dom nad Kobylí horu do „Žernau“, kam si ho odváží další legendy ŠHL. „Kolomazníci“ umí furt, tentokrát za 17,46. Zlatý pohár putuje taktéž na Prachaticko, kam si ho za čas 17,25 odváží „rychlonožkové“ ze Šipouna.

Dívčí osazenstvo po uzavření startovní listiny vědělo, že když dokončí, vyjde bedna. Teď záleželo na tom, jaký flek komu připadne. Nejnižší tak vybojovaly sršánky z Dražejova za čas 23,30. Druhé byly divé lvice ze Žihobec. Zakously kořist v 22,58. Se všemi výše uvedenými soupeřkami si hravě poradily „myslivkyně“ z Dolan, které málem daly 19. Ale nakonec mírně přetáhly a dokončily v 20,54.

Vložené finále ovládly pandy za 15,04, před gepardy (15,94) a Žernovicemi (15,97). Takový byl začátek ligy. Důstojný, svěží. Liga si chvilku odpočine a sejde se na dalším klání. Toto vychází na 6. července, svou lamí dráhu už sečou a vodu do kádě napouštějí tam v Drachkově.

                                                                                                               MaK