Bookmark and Share

Ligová soutěž v Dolanech

Vydáno dne 10. 09. 2019 (1217 x přečteno)

V sobotu 24.8.2019 uspořádali svou ligovou soutěž v Dolanech. Bohužel jsem byl pryč, tudíž jsem se k napsání dostal až po týdnu. O pravidelný report tak Dolany nepřijdou.


Do kategorie přípravka dorazily opět dva týmy malých hasičů. Drobátko lepší byla přípravka plná vacovských nadějí, tato zvítězila časem 28,46. Bylo to před cestářskými nadějemi z Budilova, jež dosáhli konečného výsledku 48,27.

Mladších se sešla pětičlenná konkurence. Útok se moc nevydařil hasičům z Budilova, kteří dosáhli konečného pátého místa s časem 29,07. O místečko výše dosáhli nedalecí „sousedi“ ze Čkyně. Čtvrté místečko bylo za 23,98. Na druhou stranu do šumavských kopců pak už putoval bronzík. Vybojovali si jej šikovní hasiči z Vacova. Tito dosáhli času 21,50. Boj o špičku se odehrál ve strakonickém podání. Druhé místo však putuje do Poříčí, které zdárně dokončilo svůj útok pod dvacet, 19,59. Dřešín si jede svou ligu a jeho útok, to je jenom čekání soupeřů, zda bude nějaká chybka. Tato opět nepřišla a Dřešín vítězí v 17,20. V této kategorii půjde po zrušené soutěži v Jámě v Žihobcích asi jenom o zdárné dokončení ročníku. Neboť Dřešín vede s již nepřekonatelným náskokem před Vacovem, a tento má desetibodový náskok na Poříčí.

Starších se sešlo také pět a pořadí je tu mnohem napínavější. Body za páté místo tak ale putuje do Poříčí. Rozhodl o tom příliš dlouhý prostřik na pravém proudu. 20,61 pro Poříčí. I Vacov to umí líp a rychleji, třeba za 14 jako na předchozí soutěži. Bohužel chybka se nějaká dostavila a Vacov tak obsadil čtvrté místo za 19,59. Kdyby to bylo o vteřinu, tak by to Vacov asi neřešil. Ale prohrát o setinku, to slušně řečeno naštve. Budilov to dokázal za 19,58, a tak bronzík putuje do jejich klubovny. Starší koně z Dřešína v dalším strakonickém souboji o čelo hodil vysokou laťku v podobě času 16,45 a čekal, co na to hasiči z Střelských Hoštic. Nakonec z toho bylo druhé místo. Obhájci loňského celkového vítězství totiž šlapou jako dobře promazaný blesk. V Dolanech dávají hasiči z Hoštic 15,78 a samozřejmě vítězí. Poslední kolo bude mít sakramentský náboj. Vacov je třetí zatím s 41 body a na čele trůní duo Střelské Hoštice a Dřešín ze 44 body. Vyhrát může kdokoliv

Jelikož Jáma svou soutěž zrušila, o všem podstatném se rozhodne v Žihobcích. Tož na konci září uvidíme, co, kdo a za kolik vteřin a bodů to v zámeckém parku bude mít.

MaK