Bookmark and Share

Dolanský konec prázdnin

Vydáno dne 01. 09. 2018 (998 x přečteno)

No a je to. Jak to hezky začalo, tak to hezky končí. Jedna  posledních srpnových sobot patří tradičně dolanským myslivcům, kteří jako jediný pořádají dětskou i dospělou soutěž sakumprásk dohromady. Tentokráte v sobotu 25. srpna se jednalo o už 31 ročník. To jsem teda byl cca. šestileté robátko, když už v Dolanech natvrdo soutěžili.


Od rána na dráhu zamířila dětská družstva. Je třeba trošku zase zaktualizovat celkové to pořadí. Dvanáct soupeřů přijelo na dětskou soutěž. Lvíčata ze Žihobec v mladší kategorii se jistě těší na svou domácí soutěž, aby všem ukázali, kdeže žijí lvi. Jinak v Dolanech to bylo za šesté místo časem 32,59. Mladé cestářstvo z Budilova dosahuje na pětku. Šikovní borci v oranžovém trefují čas 22,66. O pár setinek níže potřebují na rozsvícení terčů borci z Vacova A, a to 22,23. Bohužel na medaili to nestačí. První bronzík putuje do Poříčí. Naše mládí trefuje čas 18,73. Asi spokojenost s průběhem a zamotáním celkového pořadí. Dětská hasičina je krásný sport, kde všechno spojíte, roztáhnete a terče sestříknete a v mladší kategorii zpravidla vždy vítězí Dřešín. Pravidlo, které platí celou tuto sezónu, zůstalo beze změny i po Dolanech. Dřešínské áčko se svým druhým místem a časem 16,03 stává letošním mladším šampionem. Aby to bylo kompletní, tak dřešínské béčko to vítězstvím a časem 15,80 tupluje pozicí vicemistra.


Na starší šestku tak míří Bohumilice, mladí šmoulové předvádí 42,78. Vacov D se tentokráte netrefil, tak jak třeba před týdnem. Čas 18,58 přináší jenom pětku. Pěkná patálie však potká dosud vedoucí tým ligy z Dolan, z časem 18,44 nemůžou býti spokojeni. A se čtvrtým místem rovněž. Druhý brozník putuje do Poříčí se starším kolektivem. Starší „šneci“ si zastaví časomíru v 17,52 a berou třetí místo. Stabilní formu má cestářské družstvo Budilova. Po týdnu opět druzí časem 17,15. Vítězí Hoštice po velké zásluze, takhle se bojuje za zraněného kamaráda z minulého týdne. Střelské Hoštice mu tímto přikládají hojivou náplast časem 15,42 a před poslední soutěží se ujímají celkového vedení. Hnedka za měsíc v zámeckém parku obce Žihobce to bude asi napínavé do poslední kapky vody.

Starší a odrostlí se přifaří odpoledne a začíná tak soutěž dospělé sekce. Bohužel jen tak proběhnout přijely Dolany, Hejná a Vacov. Ty potkala nějaká hasičská polízanice. I knírači umí lepší útoky než 39,72. Bohužel letos už není šance na zlepšení. Mužská část lvů ze Žihobec nakonec dosahuje osmičky, střílí 24,44. Únětice z Plzně s označením 1911B jsou pro změnu na sedmičce. Stačí jim k tomu čas 22,33. Po dlouhé době vyrazí na ligu i nedaleké Výškovice, někdejší stabilní účastník útočit nezapomněl, dává šestý čas 21,21. Do Dolan je odevšad blízko a tak na dráze jsou další skoro sousedi z Budilova B, ty už atakují dvacítku časem 20,25 a získávají páté místo. Strakonický blok účastí na bramborové brigádě zahajují Bezdědovice, dokončující útok v 19,30. Přecháni si zasluhují bronzový pohár časem 18,89, páč zrajou jako víno. Až nebudou Přecháni, tak už asi nebude liga… Gepardi od Doubravice předvádějí vyrovnaný útok a „roužnou“ terče skoro stejně. Druhé místo za 18,08. „Drým-tým“ ze Zahorčic opět předvedl jeden z rekordních časů ligy 16,60 a nedal ve světě širém vůkol šanci nikomu ani pomýšlet na výhru v Dolanech.


Dámská kategorie se konečně rozrostla na nějakých pět účastníků. Nedalekým Výškovicím se to útočení moc nepovedlo, 32,44 je posílá na pětku. Statečné lvice ze Žihobec bojují, útočí a dokončují ve čtvrtém čase dne 26,95. Škoda, no. I sršáň umí bodnout, to ukazuje tým z Dražejova. Na nástupu kráčí pro bronzový pohár, když předvedl 21,68. O trochu zelené radosti pro domácí se postaraly myslivkyně. Druhým časem 19,91 si převezmou stříbrný pohár. Vítězí nedaleký Vacov, „pekařky“ předvedou 19,47. Stoupají pak na nejvyšší stupeň.


Tímto končí dospělá část letošního ročníku ligy. V Dolanech nachystají určitě již 32. ročník svého klání. Budou se na Váš těšit.


Zdroj: MaK