Bookmark and Share

Rozuzlení v Žihobcích 2019

Vydáno dne 25. 09. 2019 (1304 x přečteno)

Již v tradičním a svým způsobem originálním počinem žihobeckých hasičů byl úspěšně zakončen letošní ročník dětské šumavské hasičské ligy. V sobotu 21. září uprostřed babího léta byly rozdány v zámeckém parku v Žihobcích poslední bodíky ve všech dětských kategoriích.


Do přípravky se dokonce dostavila tři družstva. Hasičská prťata si rozdělila místa na stupních vítězů následovně. Třetí místečko za 30,76 vybojovala vacovská přípravka. Druhé místo si v těžké konkurenci urvali mladá budoucnost hasičů z Benešovy Hory. Malí požárníci tam předvedli 28,96. Mimo soutěž a mimo body za vydatné pomoci kamarádů z nedalekého Vacova svou první soutěž vyhráli malí borci z Přečína. Je fajn, že se do hasičiny pustili i v další vesnici, jen tak dál. Přečín předvedl sympatický čas, který by obstál i u mladších, 26,85.

V mladší kategorii šlo jen o úspěšné a čestné dokončení celého ročníku a rozloučení se s touto hasičskou sezónou. Ano, byly možné některé teorie, jak by to ještě mohlo dopadnout, ale pravděpodobnost byla vzhledem k okolnostem velmi nízká. Sympatické sedmé místo tak vybojovala Čkyně za 22,64. Tady očekávám příští rok již tradiční účast a markantní posun nahoru. Šesté místo v Žihobcích stvrdilo celkové čtvrté místo pro strašně šikovné hasiče z Benešovy Hory. 22,52 dosáhli mladší z Benešovky. Ta hranice dvaceti vteřin příští rok padne, věřím tomu. Do pořadí zasáhla malá místní lví smečka. Tato grupa lvů potěšila přítomné rodiče a fanoušky skvělým časem 19,84 a také i pátým místem. Doufám pro příští rok, že účast lví smečky ze Žihobec bude zase hojnější. Těsně pod stupni vítězů zůstalo Poříčí s časem 19,70. Vzhledem k počtům bodů to znamenalo jenom potvrzení celkového třetího místa. Spokojenost byla znát i na mladším kolektivu ze Střelských Hoštic. Mladší parta od Otavy v Žihobcích brala bronzík za 19,47. Že celkové vítězství poputuje znovu do Dřešína, bylo rozhodnuto dávno před vyběhnutím prvního pokusu. Tudíž Dřešín šel na pohodu, možná drobná chybka na jednom proudu nic neřešila. Tudíž 17,61 a druhé místo. Super čas 16,85 a první místo v Žihobcích si vybojovali mladší „pekaři“ z Vacova. Potvrdili tím titul vicemistra letošní sezóny. Suma sumárum ještě jednou – celkově tedy vítězí Dřešín (66 bodů) před Vacovem (51 bodů) a Poříčím (37 bodů).

Vše podstatné se událo i ve starší kategorii. Bohužel spolufavorit z Dřešína snad nezvládl tíhu okamžiku a nepovedený útok za 37,70 a šesté místo znamenal konec nadějí na celkové vítězství. V konečném důsledku i ztrátu druhého místa celkově. Pořadím opět zamíchali i domácí starší lvi, sice jenom za páté místo za 33,32. U starších lvů doufám v hojnější účast a třeba i návrat třináctkových, čtrnáctkových časů. V přímém souboji o celkové čtvrté místo předvedli „cestáři“ z Budilova sympatický čas 18,14. Bohužel to znamenalo jenom to místečko čtvrté. Bronzový tým z Poříčí totiž předvedl výborný patnáctkový čas, nedaleko od kýžené hranice 14 vteřin, přesně 15,17. Tento čas stvrdil celkové čtvrté místo. Opakovaným pokusem se nenechal rozhodit Vacov, který poté předvedl čas 14,63. Jednak skončil na druhém místě soutěžně a jednak sebral druhou pozici Dřešínu o pouhopouhý bodík. Nekompromisní a nelítostný obhájce celkového vítězství rozetnul startovní pořadí časem 14,25 a podruhé pobil stávající král v dresu Střelských Hoštic celou konkurenci. Famózní způsob potvrzení dosavadní vlády. Suma sumárum – vítězí Střelské Hoštice ziskem 54 bodů, před Vacovem (49 bodů) a Dřešínem (48 bodů).

A je to, pro letošek hotovo. Opět započne tradiční odchod nejstarších opor do dorostu či k dospělým. Na druhém konci se přidají nejmladší, zbytek bude o rok starší a zkušenější a za nedlouho to začne od znovu. Co nevidět začnou podzimní kola hry Plamen.

A tímto končí toto letošní povídání. Mimo jiné končí i má desátá sezóna strávená za klávesnicí počítače, s hasiči, psaním a psaním o hasičích. Tak pokud Word dovolí, dáme další rok. Není podstatné, kdo píše, ale hlavně ať je příští sezónu šumavské ligy o čem psát. Hasiči 4ever…

MaK