Bookmark and Share

Druhé kolo dětí – Budilov 2018

Vydáno dne 13. 07. 2018 (1362 x přečteno)

V tradičním termínu v prvním týdnu měsíce července pořádají tradiční soutěž v Budilově. Konkurence v dětské kategorii se sešla tak akorát. 7. července sledovala populární Cestář-aréna v Budilově toto soutěžní klání.


Vacovská přípravka má už konečně konkurenci. Sokové jsou z okolních stavení. Šikovní jsou místní následovníci. Dokončují v 37,72. Vacov byl krapítek lepší, ale Budilov jim to nedal zadarmo. Malí z Vacova předvedli 33,54.

Mladších se sešlo šest družstev ze dvou okresů a čtyř SDH. Šesté místo a ceny s tím spojené putují s mladšími kobrami do Benešovky za čas 25,54. O tři kilometry blíže putuje jednak páté místo a jednak čtvrté. Minisouboj vacovského B a A týmu vyšel lépe týmu s písmenem od začátku abecedy. B tým dosáhl 22,29, A tým 20,26. První tým ze Strakonicka s označením B je z Dřešína a peláší za bronzovou medailí. Dosáhl jí velmi těsně za 20,24. Dřešínskou nadvládu přerušil domácí tým za mohutného jásotu a fandění domácích fans. Druhé místo v Budilově patří domácím za 18,36. Prozatímní lídr celého mladšího pelotonu pochází z Dřešína A. A hlavně předvádí vyrovnané časy. A hlavně jsou to časy vítězné. 16,30 pro dřešínský A tým.

Starší na počátku prázdnin moc širokou konkurenci nenabídli. Černého Petra si vytáhli hasiči ze Střelských Hoštic časem 30,59. Vem to čert, příště bude za 13. Další pokřik a halas doprovodil místní tým starších. Vyrovnaný sestřik přinesl čas 16,41 a hlavně třetí místo. O sekundu níže se prostříleli dolanští myslivečkové. Opět vyrovnaný sestřik, bohužel o pár kapek vody pomaleji, než vítěz. Časomíra stojí v 15,61. Zasloužené vítězství tak putuje do vacovské hasičárny. „Pekaři“ vítězí časem 15,25 a zlatý pohár je po zásluze jejich.

Teď následuje dětský prázdninový hasičský klid, tak tři týdny. Na přelomu prázdnin už chystají své klání a modlí se za pěkné počasí v letní noci tam v Benešové Hoře. A noc odkryje své trumfy.

MaK