Bookmark and Share

Memoriál M. Holína – Nišovice 2014

Vydáno dne 22. 06. 2014 (2556 x přečteno)

Další sobota a první letní o 21. června zavála většinu tradičních účastníku ŠHL na kvalitně pořádaný podnik, pod záštitou skvělých „kníračů“ z Nišovic -  Memoriál Miroslava Holína, ročník 2014. Tahle letošní soutěž se fakt zapsala do historie všech soutěží ŠHL, jak brzo uvidíte. 


Bohužel pro nadupaný tým „bobrů“ a rudé Výškovice moc ne. Asi by rádi na tuto sobotu zapomněli. Chybka se holt stane, soustředění poleví a po dvou neplatných startech se může maximálně běžet mimo soutěž. Nevadí, budete Nejlepší Příště. Mezi tradiční účastníky nadále patří místní borci s označením „veteráni“, s prstem v nose dávají 28,10 a obsazují místo třinácté. Mladší je v tom nechtěli nechat. Pravému proudu se vycvaklo neposlušné Céčko. Šikovný béčkař se to snažil napravit, žel se povedlo terče rozsvítit až v 26,85. Škoda pro Knírače, místo dvojky, nebo trojky na diplomu jim napsali číslo 12. I „kobráci“ z Benešovy Hory jistě by rádi zopakovali tu legendární 18, ale tady trošku zaspal troják. K osmnáctce tak chybělo skoro pět vteřin, 22,50 přineslo dvě jedničky na diplomu. Gepardi, gepardi z Doubravice, takhle ztrácet hned na kraji sezóny, to vás může na konci mrzet. Holt terč se nepodařilo trefit na „první dobrou“, s desátým flekem za 20,17 nemůže býti spokojenost. Ale jo, i gepardi zatnou drápy, už třeba v Kalenicích. Horosedly se pomalu k té osmnáctce taky blíží, 19,87 je kvalitní čásek, radost na konci byla oprávněná. Tudíž místo deváté. I dražejovská „sršní“ squadra umí pěkně bodat, voda byla fakt rychlá, jen se hadice vlnily. A ty světýlka, oznamující konec, svítí v 19,80. Osma je dobrá. Sedma je ještě lepší. Ta stála na 19,03. No tak „hyje, oranžový koně“ ze Šipouna. Tak trošku si zlepšili borci náladu po soutěži ve Výškovicích. Pravý terč hrál roly v případě dolanských myslivců, taky se „mrcha“ mohl rozsvítit dřív, než v 18,38. Jinak pěkně se na to kouká, cvak, cvak a už jsou pryč ze základny. Njn, šestý plac. Třeba jako u Přechánů, žlutý tým taky jel pěkně jako fretky, žádná velká patálie se nekonala, a tak „duchny“ trefily o dvě setinky dříve. Proto také dostali páté ceny. A sakra, modrobílé Bezdědovice pěkně válí, druhý rok a hned být kousek od medailí. Zase ten pravý terč, mor na něj… Ale jinak supr, 18,02 a to už je jen kousek na sedmnáctky, jen tak dál, dál. Čtvrté brambory. Jak se má sestřelit pravý terč, ukázaly lamy drachkovské. Vyrovnaný sestřik zastavil časomíru na 17,45 a třetí místo tak putuje do drachkovské síně slávy. Zase je porazili o pár setin, o desetinku. Tady už jsou všechny chyby většinou vychytané, ale v každém útoku jsou a každá z nich stojí v tomhle krásném sportu. Tj i Žernovice mají druhé místo za 17,35 a i oni musely zatleskat Kalenicím za teď už legendární „husarský kousek“. Tak se to povedlo!!! Další limit je zbořen!!! A Kalenické „bábovky“ posunuly ŠHL na další level, tzv. šestnáctkový. 16,97 – je nový rekord ligy, 16,97!!! No skvělá to pozvánka na rychlou dráhu k nim na „grunt“ 28.6.2014. Tam už ty 16cky budou padat jako fík.

I holky z Nihošovic chtěly uspět, ale po pěkném útoku byla proti červená fangle v rukou rozhodčího. Nevadí inu. Jak rudo-černé „střely“ vyrazily trať dobýt holky z Výškovice. Pravá strana dráhy pozlobila i je. 21,37 a čtrté místo v holčičí kategorii. Dolanské myslivkyně se minule zastřelovaly a nyní už zpřesnily svou mušku, trošku zazlobila savice, ale i tak bronzík putuje do Dolan za 20,64. Druhé místo svých kolegů dokonale (skoro jako pokaždé) zkopírovaly „Kolomaznice“ ze Žernovic, 19,59. Aby se všechno neházelo na pravý terč, tak tady zazlobil levý a mohlo být lépe. Tak druhé místo. Taky poznaly ten pocit, být poražen o pár setinek. Tento pocit jim připravily „yellow girls“ neboli „drým tým“ z Vacova. Holky dosáhly sestřelení terčů v 19,45 a k této skvělé soutěži tak přidaly poslední, žlutý korálek za vítězství na této soutěži.

Co říct na závěr, to je těžký. Díky všem za videa a výsledky… Tak ještě několikrát ono magické číslto: 16,97, 16,97, 16,97…

MaK