Bookmark and Share

Kalenice 2016 - 3. kolo

Vydáno dne 12. 06. 2016 (1755 x přečteno)

Minulá sobota je již minulostí. Všechny už zajímá tato sobota, kdy si pořadatelskou taktovku převzaly "bábovky" z Kalenic. Ve svém stále zdokonalovaném, útulném areálu byly připraveny na 11. června, aby to tam od dvou "odpolko" mohlo všechno začít.


Začalo to proběhnutím 13 týmů chlapů. Tolik smůly jsem na lize dlouho neviděl. "Sršáňům" z Dražejova při výtečném průběhu útoku se vysvlékla hadice B z půlspojky od mašiny a útok tak zůstal N-edokončen. Vacovský sokolík na levém proudu nezaujal správný postoj, aby trefil "díru" na terči, pár metrů mu chybělo. Po chvíli kropení záhumenku to nakonec vzdal a p. Rouče mu zamával na rozloučenou červenou fanglí. Další smolný útok, ale již dokončený předvedly Výškovice. U spojení savic bohužel nezafungovaly fyzikální zákony, a tak šikovná "savičanda" musela zpátky do kádě. Kluci aspoň měli roztaženo a sraženo v 29,40, místo jedenácté. Aby toho nebylo málo, hned úvodní útok také skončil daleko za dvacítkou. Levá "panda" nesepnula včas proudnici s hadicí C a rovněž zalévala chvíli mrkvičku. Po ubrání plynu se jí to povedlo a Novosedly tak dokončily na desátém místě časem 28,65. Mimo body si zaběhaly Horosedly a ač jejich mašina kuckala jak starý traktor, byla z toho nakonec devítka za 26,40. Kocelovice se snažily atakovat dvacítku, žel kousísísínek jim chyběl. Osma dobrá a snad dorazí zase. 20,78. Šikovná strojnice zahorčických bobrů hnala svůj tým, co jí páka u plynu stačila. Vyrovnaný sestřik obou dvou proudo-bobrů (resp. jednoho a jednoho půjčeného z Bezdědovic) přinesl místo sedmé za rozsvícení červených, terčových světýlek v 19,59. Zajímavá série vyrovnaných sestřiků pokračovala i nadále. Třeba takhle u myslivců z Dolan, drobné zdržení a pár setinek je v Prčicích. A tak do Dolan putují šesté ceny za 19,30. Obhájce z Dobravice začíná kousat jako správný gepard. Ale na kalenickém pažitu byli čtyři "lepčí" soupeři. 18,44 přináší "kouli". Nejzkušenější "zadek" ligy v podání bráchů Zdychynců opět úřadoval a dokopal káru "přechánů" k bramborám. Za 18,34 se mohlo jít na bramborák. Pro jeden z pohárů, tj. ten bronzový si nakonec došli na nástupu modrobílí. Aspirant nejvyšších příček z Bezdědovic ukázal třetí čas dne 18,17. Knírači jsou po týdnu opět druzí, ale co. Na domácí pažit pojedou v roli zatímního vůdce celého peletonu. 17,54 je stříbro, útok takřka bez chybky. Putovní pohár letos nepojede nějakou Avií pryč, zůstane totiž doma, v teple kalenické hospody nebo hasičárny. Místní fachmani zlomili pravidlo, že domácí nevyhrají, časem 17,36.


Sršání smůla se přilepila i na holky. Taky to byl skvěle rozběhnutý útok, možná atakující i stupně vítězů. Ale to by na levém proudu nesměl vzniknout opravdu "masakrozní" gordický uzel. Statečná sršání proudařka s tím dlouho bojovala, rozmotala a v 62,09 dokončila. Místo šesté. Holky z Výškovic s názvy na helmách jako podsvinče, potápka apod. začaly předvádět pěkný útok. Teda až do té doby, kdy pro změnu levé proudařce vypadlo céčko z ruky, musela se tak chudák vracet a pak táhněte hadice plné vody k terčům. A ještě rozsvěcujte terče v 39,11 - místo pět. Myslivkyně z Dolan se taky pěkně natrápily, než ty terče se rozsvítily. Čas to byl čtvrtý za 28,05. Budoucnost a potenciál vacovských hasiček, to je skoro dorost Vacova s označením C. Zatím se to holky odrostlé z dětí učí. Ale časy dávají pěkné. 23,29. A aby jim to učení šlo, resp. aby měly motivaci dál pokračovat, tak tento čas je bronzový!!! O kousínek zkušenější, ale jenom opravdu o kousínek jsou holky vacovské s označením A. Trošku více zkušenosti přineslo nakonec to stříbro za čas 20,98.. Královny z Nihošovic se jen tak připravit o trůn nenechají. Chybičku jsem nenašel, ale jak se v hasičině říka, vždycky se to dá udělat rychleji. 18,97 stačí na vítězství v Kalenicích.


Tak a než nám začnou prázdniny, je třeba ještě se rychle proběhnout. Přijďte "pobejt" 25. června 2016 na plac toho času prvního celku ligy na Memoriál M. Holína do Nišovic. Knírači se jistě přetrhnou, aby Vám u nich chutnalo masíko, zapíjené pivečkem. A hlavně připraví hřiště tak, že útoky mnohých budou začínat šestnáctkou.
MaK