Bookmark and Share

6. kolo – Novosedly 2016

Vydáno dne 11. 07. 2016 (2104 x přečteno)

Šestým kolem  se vůbec prvního pořadatelství soutěže ŠHL ujali hasiči v Novosedlech. Na 9.7. tak připravili opravdu skvělou soutěž. Krásná „Panda-aréna“ byla vyšňořena už od pátku, pro všechny hasiče a fanoušky. 


Však se sem nechal zlákat i tým sokolíků vacovských. Bohužel se ukázali neplatným pokusem. Seznam těch , kteří sice dokončili, ale nějak extra se jim nedařilo, skoro kopíruje stejné složení jako před týdnem. Rovněž Chobot chtěl ubrat minimálně deset vteřin ze svého útoku než končit na místě jedenáctém časem 28,32. i Bezdědovice potkala po týdnu nějaká patálie. Místo desáté pro modrobílé. Světla svítí v 25,48. Jejich sousední ves, to jsou fakt kámoši z Kocelovic, nenechali je v tom. 21,20 to je jenom devítka. Sršání bodnutí rozsvítilo světýlka terčů v 20,98. Borci z Dražejova se pak chystali na noční okresní soutěž jako osmý tým odpolední soutěže ŠHL. I myslivci z Dolan nechali svou mušku někde v Kraselově. Museli se přes hledí podívat podruhé, zamířit, zacílit a pal. Sedmý čas dne byl na světě. 20,59.I Přecháni pravděpodobně zopakovali minulo týdenní umístění. Na super dráze moc sedmnáctek nepadalo. Že by je týmy zapomněly v Drachkově? 18,82 je šestý čas dne pro příští šikovné pořadatele. Bobříci už nejsou tak neškodná milá stvoření. Zahorčický bobři zase připomínají, že je třeba s nimi nadále počítat. 18,52 přináší pátou pozici. Na bramborech, ale celkově v závětří, jsou gepardi z Doubravice. Jo gepard útočí ze zadních pozic a ze zálohy. 18,21, pohoda, klídek, tabáček. Nišovice se po čase vrátily na bednu, aspoň zatím na tu bronzovou paletu. Kníračí útočí za 17,96, třetí čas sobotního odpoledne. Zajímavé okrskové derby se odehrálo v Novosedlech. Místní pandy, podporovanými hordami domácích „hooligans“ mocně tlačily, až málem bábovky odtlačily. Žel nepovedlo se jim. 17,40 a pandy šly po té na stříbrnou paletu. Zlato a luxusní putovní pohár tak poprvé poputuje do nedalekých Kalenic. 17,28 a do poháru se mohlo něco nalít. Bábovky k tomu ještě přidali finálový doublík.


Na krásném pažitu, že by na něm stébélko kazilo dojem, se proběhly i hasičské dámy či slečny. I velmi mladý tým budoucích medailistek z týmu Vacova C. Nedávné děti, nyní mladé slečny dotáhly svůj útok k ukončení v 33,54, místo to bylo páté. Bohužel do Dolan se tentokrát nevezlo nic z ušlechtilého plechu. 29,18 je čas až čtvrtý pro dolanské myslivkyně. Asi ani nečekaly holky z Vacova A, že 27,05 bude nějaký ten stupeň vítězů. Ale byl. Světe div se, je to možné. Třetí stupeň pro Vacov A. Sršánky konečně odčarovaly ty trošku smolné útoky. Za 19,93 se v Novosedlech platilo stříbrem pro Dražejov. Nihošovické královny sice po týdnu ubraly přes vteřinu, ale nakonec to stačilo. 19,03 stačí na spanilou jízdu ligou a pohodlné vedení.


Pak už po lize začala tak skvělá noční okresní soutěž, že mi jistě prominete, že jí tu zmíním. Když vynechám fakt, že nás, sousedy z Poříčí, v tom nechala opět zase mašina. Osvětlení kádě, dráhy- luxus. Výtečný gulášek, bramboráčky, masíčko v zázemí. Kopa místních, přespolních. Neznám moc přívlastků, jak hodnotit celé pořadatelské vystoupení Novosedel. To byl prostě strop z největších, co předvedli hasiči z Novosedel. Líbilo se i Vám? Mě rozhodně ano. Tímto totálně vyjedené a vypité Novosedly Vám všem děkují, a třeba se postupná výška jako ve skoku o tyči příští rok zase o něco zvýší. Tohle byl prostě mustr, jak udělat soutěž. Pandy, děkujem.

MaK