Bookmark and Share

Závěrečné kolo v Dolanech

Vydáno dne 30. 08. 2016 (1876 x přečteno)

Tak nám to na Šumavě pomalu skončilo. Nejenom léto, ale i svět silných mašin, hadic, vody, drah a šumavského hasičení se začne pomalu ukládat k podzimnímu spánku. Jasný, leckdo ze známých týmů vyrazí tu do Mydlovar, tu do Frymburka na jihočeskou, tu na západ. Ale poslední šumavské loučení s hasičským sportem zařídili pořadatelé v Dolanech v sobotu 27.8.2016.


Na tradiční klání našlo cestu na poměry dost manšaftů. Třeba taky osmnáct chlapských. S nepořízenou tak odjely Výškovice, třeba si ještě někde vyrazí spravit chuť. Pravý proud Horosedel byl docela krátký, voda byla rychlá jako fík. Napravení stálo čas. Proto až sedmnáctka za 38,74. I Žihobce se snaží sžít se svou raketou, lvi jsou to mladí, jistě se to naučí. 30,95 je šestnáctý čas. Časem o deset vteřin horším oproti běžnému standardu 27,19 předvedli Přecháni. Holt je třeba zapnout včas pravý proud, aby to bylo v „cajku“ a ne na patnáctém místě. Mužské družstvo s označením EON dosáhl času 24,09 a bralo místo čtrnácté. Před cestou na noční Maří se stavili rovněž cestáři B z Budilova pro třináctku a čas 23,79. Bobři ze Zahorčic předvedli jeden z těch horších časů svého letošního počínání a tento, tj. 21,98 jim stačil na dvanáctku. Obhájce z Doubravice šel v klidu pro jedenáctý diplom za dosažený čas 20,15. Top-ten pak uzavírá domácí parta hasičských myslivců časem 19,71. Příčku níže si vydobyli sršní skvadra z Dražejova časem 19,62. I šmoulové z Bohumilic stlačí svůj čas pod dvacet vteřin. Na osmičku jim stačí 19,47. Hodně dlouhý prostřik na levém terči asi chvíli zamrzel. Ale co, to co předváděla pandí smečka z Novosedel po celé léto, je na klobouček. 19,25 a sedma. Vacov dal osmnáct i v chlapech? No to je strop. Sokolíci snad budou teď jezdit častěji, když už dávají 18,46 a berou místo šesté. Osmnáctkový čas nakonec stačil na uhájení celkového vítězství. 18,13 stačí Kalenicím, že je z toho pětka, a co má jako být. Po krátké době opět na čtyřku dosahuje Benešova Hora, jen o tři setinky horší čas od stupňů vítězů 17,77. To ty tři setinky dolů ukrojily Bezdědovice, které opět nalézáme na stupních vítězů za čas 17,74. Knírači odolali tlaku pandí smečky, rázně si uhájili své druhé místo. Největší sukces hasičů z Nišovic je tedy zatím druhé celkové místečko, i druhým útokem dne 17,72. Pro plnou láhev Myslivce si tak přijeli Žernovice. Ty se postarají, aby se náhodou nezkazila. 17,39 je čas téhle legendární party. 

 

 

Ani devět týmů holek se nenechalo zahanbit. Na pivko si brzo zašly Výškovice a Dražejov. Žihobecké lví slečny dosahují na čas 47,77. Píšu to pořad, ono se to podá, křivka progresu půjde strmě vzhůru. Šestku za 25 rovných si vybojovaly nedaleké šmoulinky z Bohumilic. Tak svět poznal dokonce další myslivkyně s označením Dolany B. Holky umí, nic nezapomněly. Pětka za 22,15. Legendy v ženském provedení a všemu navzdory další tradiční šumavský manšaft předvedl 21 rovných. Žernovice ale obsazují čtvrtý stupeň. Radost do místních stavení přinesl A tým domácích myslivkyň. Vybojovaly si totiž třetí flek časem 20,07. Vládnoucí třída z Nihošovic pak předvádí klidný útok za 19,41, o nic nejde. Tak jsou v Dolanech druhé, no a co, no a co. Vítězí časem pod devatenáct Vacov A za luxusní útok a ještě lepší čas 18,11!! Tohle předvádět častěji, to by bylo v „richtiku“.

 

 

 

 

A když se vyhlásilo soutěžně, dopočítaly se body do celkového pořadí. K večeru tak začalo vyhlašování oficiální, celkové. Ano, spousta týmů odjela si ještě třeba zasoutěžit do Maří. Ale aspoň to bylo takové střídmé, ale o to kamarádštější vyhlášení. A tak než do strun hrábl Šísl –Band, se všichni dozvěděli toto. Na pátém místě se umístily Bezdědovice ziskem 114 bodů. Na čtvrtém zůstal loňský vítěz z Doubravice ziskem 116 bodů. Aplaus největší si vyslechly pandy z Novosedel. Nováček získal 140 bodů a bral celkový bronzový pohárek. 149 bodů urvali knírači a domů pojedou ve stříbrném opojení. Již dvojnásobným vítězem ligy se můžou nazývat Kalenice ziskem 161 bodů.  Kalenicím se podařil mistrovský kousek, nejenom ŠHL jim říká pane. Rovněž Západočeská liga má stejného krále. Takže kalenické hasičské panství se rozprostírá od Šumavy snad až po Cheb.

U holek jsou páté Výškovice ziskem 28 bodů. Následuje Dražejov na čtyřce ziskem 38 bodů. Třetí celkový tým přijel z vacovské hasičárny s označením A. Zkušené harcovnice vydolovaly 51 bodů. Druhá radost patří domácím, 65 bodů a stříbro pro domácí myslivkyně. Královny zůstaly nesraženy z trůnu a budou nadále panovat i do příštího roku. Rovných 100 bodů a prvé místo pro Nihošovice.

 

 


Zdroj: MaK