Bookmark and Share

Zahájení dospělé ŠHL

Vydáno dne 20. 06. 2017 (2023 x přečteno)

Tak už i dospělí se dočkali a zahájili tažení letošním ročníkem ŠHL. Tím prvním pořadatelem byly již tradičně Nišovice. Jejich fotbalové hřiště tak zažilo premiéru letošního ročníku ŠHL v sobotu 17.6.2017.


Nakonec na soutěž dorazilo 13 týmů mužů, počítaných do celkového pořadí, ale rozdělených na kategorii A a B, a veteráni. Bábovky z Kalenic a Podeřiště potkal „trabl“ a jejich soutěžní pokusy tak zůstaly nedokončeny. Nestárnoucí komentátor, legenda šumavské ligy a dobrá duše místního sboru Karel Bělohlav tahá za veterány Nišovic hadice B. Ač dělal, co mohl, on a jeho kumpáni dosáhl desátého času dne 30,29. O trošku lepší a asi i trochu mladší jsou veteráni z „Přechojc“, dosáhli času 27,28. Devátý čas dne ukázal tým z Předslavic, startující na široké hadice v kategorii B, tento činil 24,83. I další pravidelný účastník strakonického okresu z Vacovic startující v B kategorii předvedl sympatický útok. Byl řádně dokončen v čase 23,81. Sousední obec Černětice uzavírala kategorii B na sedmém místě celkového pořadí. Štika okresu dosáhla času 20,93. Domácím kníračům se moc nedařilo, v neděli v rámci černětické „domácí“ soutěže na stejném místě si spravili náladičku. 18,45 přineslo v sobotu místo šesté. Nestárnoucí žluté dresy jsou na dráze opět, Přechovice jedou. Kluci umí, 18,09 přináší však jenom pětku. Další adept na vítězství přijel z Bezdědovic. Dokázal ubrat tři setinky z času Přechánů, ale skončil těsně pod stupni. 18,06 je ono nepopulární čtvrté místo. Doubravičtí gepardi se taky nakonec sešli, zaplaťpánbůh. A tak si taky zasoutěžili v parnu nišovického odpoledne. Doběhli si pro třetí čásek dne 17,79. I osminásobní vítězové předešlých ročníku se po čase navrátili na šumavskou ligu. Žernovice do Nišovic jezdí rády, z tradice a kamarádství. A pořád to tahle legendární partička umí. 17,42 přináší stříbro. Po roční odmlce se vrátily zpátky i lamy drachkovské. Vítejte na dráze, chlapci. Z důvodu, že si museli půjčit nad rámec pravidel jednoho navíc, běží mimo body ligy. Předvádějí však čas 17,12 a po zásluze vítězí.


Čtyřčlenný dívčí souboj o černého Petra vzadu pro sebe vyhrál Dražejov. Sršánky předvedly čas 22,29 a zůstaly tak pod stupni vítězů. Holky z Dolan přijely samy, bohužel zatím bez chlapů. Atak na dvacet byl velmi těsný, lehce byla dvacítka překročena. 20,89 znamenalo třetí místo. Do akce se pak nahrnulo družstvo sokolek vacovských s označením A. Nezapomněly útočit tyhle žluté vacovské požárnice. 18,55 jim přineslo stříbro, o tři setinky prohrály svůj souboj. Vítězně do sezóny vstoupily Nihošovice, ale bylo to o prsa. 18,52 je konečný čas a kousek domů se veze zlatý pohár.
Liga má před sebou další kolo až po červencových svátcích 8.7.2017. Děti míří do Budilova a v Drachkově pořádají tradiční klání O pohár Lamy. Tož se přijďte podívat.
MaK