Bookmark and Share

Začátek ŠHL dětí – Dřešín 2017

Vydáno dne 11. 06. 2017 (1803 x přečteno)

Ta už zase se hasiči s hadicemi v rukou honí po šumavských drahách za vteřinkami a setinami. Tu čest zahájit tou nejprvnější soutěží ze všech dostali hasiči z Dřešína v sobotu 10. června 2017. Připravili další ročník populárního klání pro dětská družstva jak Šumavské hasičské ligy, tak pro ostatní strakonická družstva.


V mladší kategorii v ligové konkurenci se sešla 4 družstva. Všechna dostala rovnou dva pokusy, aby určitě zlepšila svá dosažené časy. Lví koťata ze Žihobec se taky snažila opravit těch 25,86 z prvního pokusu. Bohužel N-evadí v druhém pokusu nic neřešilo a Žihobce tak zůstaly čtvrté. Ani sokolíčkové z Vacova svým druhým pokusem neubrali vteřinku, dvě z času 20,35. Druhý čas 41,62 je i přes to udržel na bronzíku. Horní Poříčí přešlo na dresy, totožné s dospěláky. Dresy jsou nové a zatím neví, že jsou vítězné. Poříčí však dlouho vedlo i prvním časem 17,30, druhým své snažení ještě vylepšilo na 16,63. Bohužel to stačilo jenom na místo druhé. Posledním pokusem se heclo domácí družstvo vedené strojníkem Radkem. Proč vozit pohár pryč, když může zůstat doma, ne? Dřešín ubral přes 2,5 vteřiny z času 17,51. Patrně si stanovil rekord. Nová laťka k překonání činí 15,19, suverénní vítěz.


Své snažení ve starší kategorii podstatně vylepšila Jáma A, která z neplatného pokusu udělala 21,41 druhým pokusem. Žel na jiné, než šesté místo to nestačilo. Žihobce si prvním pokusem stanovili laťku k překonání 18,67. Druhým pokusem to určitě sundají o dvě vteřiny. Jenomže se vloudila chybička, a bylo z toho N. A páté místo k tomu. Horní Poříčí ubralo z nepovedeného pokusu dokonce vteřin deset, ale taky to nestačilo na stupně vítězů. 17,77 je jenom míst čtvrté. Ještě jedno želízko či eso v rukávu mají v Jámě. Tým s označením Jáma B totiž hodil svůj neplatný pokus za hlavu. Druhým zastavil časomíru v klídku na 16,78. A byl z toho 3. čas dne. To zase starší hasiči, mající domovskou hasičárnu dál po cestě ve Vacově, ani druhý pokus 19,75 nevadil. Počítal se ten první a ten měl stříbrnou hodnotu – 15,92. Stejnou taktiku jako vítězové mladší kategorie zkusily Dolany. A ejhle – ona fungovala i tentokrát. Znovu se povedlo ubrat skoro přes 2,5 vteřiny od času prvního pokusu na vítězný time 15,03.

 

Je slušností připomenout ve zkratce i bojovníky z „okresní základny“, protože mnozí z nich by byli na lize hodně vysoko. V přípravce tedy vítězí Čestice před Střelskými Hošticemi a Litochovicemi. Mladí Hoštice jsou rovněž vítězné před Litochovicemi a Strakonicemi A. Doublík dokončily starší Střelské Hoštice A za 17,17!!!, ještě podpořeny 3. místem týmu B. Mezi oba týmy z Hoštic se tak vklínila Volyně.
Tak a příští týden začnou pro změnu dospěláci. Zde úvodní kolo bude v režii nišovických „kníračů“.
MaK