Bookmark and Share

Vzhůru do Dražejova

Vydáno dne 20. 07. 2015 (1859 x přečteno)

Jak již bylo napsáno dříve, štafetu ligy si úspěšně převzal Dražejov a v neděli 19.7.2015 valíme s ligou dalším kolem. Úspěšný loňský pořadatelský nováček rozhodně nezklamal ani letos, byl to rozhodně příjemný hasičský víkend tam na hřišti v Dražejově. 


Vzhůru do Dražejova

Jak již bylo napsáno dříve, štafetu ligy si úspěšně převzal Dražejov a v neděli 19.7.2015 valíme s ligou dalším kolem. Úspěšný loňský pořadatelský nováček rozhodně nezklamal ani letos, byl to rozhodně příjemný hasičský víkend tam na hřišti v Dražejově. 

Krásné počasí přiválo na dohled Strakonic 17 týmů mužů a sedm ženských družstev. I s těmi N to nebylo tak horké, jako v Zahorčicích. Tady v Dražejově to potkalo akorát dvě družstva, z toho v chlapech  tato smůla postihla Úherce. Pak už chlapi dokončovali i přes různé patálie. Nakonec i Horosedly dosáhly na ten bodík za 21,39 a místo tak měli šestnácté. Lamičky drachkovské nesvěšují hlavičky a bojují s tím. Bude a musí být lépe. 19,99 je místo patnácté. Hned pod nimi jsou nedaleké Novosedly, sobotní okresní vítěz dosáhl na 19,03. To stačilo jenom na tu čtrnáctku. Zdejší požárnictvo předvedlo dobrý útok, od Pand z Novosedel ubralo dvě setinky. 19,01 je ale jenom třináctka. Naprosto vyrovnaný sestřik se povedl Výškovicím a máme tady tu první osmnáctku v Dražejově. 18,93 – předloni tak šesté, páté místo, letos až dvanáctka. Hele je, i kobráci z Hory umějí už dávat osmnáctky, teď už ubrat tu vteřinu a bude to. 18,59 hodnota dokončení útoku a řadí to kluky na pozici s dvěma jedničkami. Hejná – sport trošku ubrala od Zahorčic, ale to nevadí, borci jedou dál. V Dražejově za 18,57 a uzavírají tak top-ten. Přecháni to zase trošku zamotali, ono za týden bude platit: doma je doma. Lepší oko předvedli proudaři a ubrali zase ty dvě setinky. 18,55 a  místo deváté. I myslivci dolanští na dokonalém pažitu dražejovském mysleli na vyšší příčky. Konkurence byla tvrdá. A tak dokončili lov bodů na nějakém osmém místě za 18,29. I gepardi klesli na neoblíbené příčky, ale vzhledem k tomu, že je nejbližší konkurent hned následoval, tak to asi proběhlo pro Doubravici v klidu. První sedmnáctka tj. 17,97 přináší ale jenom sedmu. Oním konkurentem jsou modrobílé Bezdědovice, které taky mohly pláchnout výše. A přiblížit se na dostřel vedení celkovému. Žel zase ubraly jenom ty dvě setinky, časomíru na 17,95 zastavily a šestý diplom obdržely. Bobříci se oklepaly po svém domácím představení a hnedka ubrali z času skoro pět vteřin. Dobře bobře. 17,86 přineslo do Zahorčic páté místo. Tak jestli dobře počítám, tak do Kníračova se vezou za víkend dvě čtvrtá místa. Možná v pátek by je brali nišovičtí borci všemi deseti. Takhle v pondělí je to asi malé zklamáníčko, mohlo být aspoň jednou výše. 17,55 čtvrté místo. Na třetí místo si pak sáhl tým ze Šipouna. Běžel dobře, tak to má být a chybiček se vyvaroval. V 17,31 terče rozsvítil. To stále vládnoucí kasta z Kalenic, t. č. úspěšně bojující na západočeské hasičské frontě, dal vzpomenout na roky minulé i ten loňský, když byl mnohdy úspěšným rekem oproti Žernovicím. 17,21 je však druhé místo. A vítězem se stává… Tým Únětic. Tam už šestnáctku mají v malíku, a tak i Dražejov viděl jeden z nejrychlejších časů ligy. V 16,59 bylo hotovo. A k tomu ještě doublík za vyhrané finále.

Oním druhým nešťastníkem s NP byly dolanské myslivkyně. Nesepnutý levý proud aspoň hřiště svlažil. Domácím holkám se taky moc nedařilo, ale aspoň dokončily a byly také příjemnými hostitelkami. 27,43 je za šest. Své mužské protějšky moc nenapodobily ani Únětice, ale to asi nevadilo. 23,02 je za pět. Tak jako Nišovice okopávaly brambůrky tento víkend, jejich ženský protějšek se jmenuje Vacov A. Aspoň na té bramborové brigádě nebylo chlapům z Nišovic smutno. 20,56 je za čtyři. Na bedně už máme výtečné Výškovice. Málem měly na začátku osmnáct, ale tomu fakt moc nechybělo.19,04 to je za tři. Dočasně, opravdu asi jenom dočasně, pravděpodobně teď v Dražejově před sebe pustily Nihošovice jednoho soupeře. Adept z největších na celkový primát šel v pohodě. Teda běžel v pohodě a dotáhl to na 18,88, to je za dvě. I loňské královny ze Žernovic si přijely zasoutěžit a ukázat se „ doma“. Nic nezapomněly a jenom připomněly, že vždy je s nimi třeba počítat. 18,69 je za jedna.

A máme zase na týden hotovo. A teď už nás všechny vyznavače šumavského hasičení netrpělivě očekávají bráchové Zdychyncové a jejich důchodcovští kumpáni tam u nich u Volyňky na přechovickém cvičišti. A pokud fandíte dětem a chcete zažít horkou letní noc, tak hasiči z Benešovky Vám vaše přání a tužby rádi splní. Oba dva naservírují pohodové, ale i nadupané hasičské menu. Jen ať si každý vybere.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 


Zdroj: MaK