Bookmark and Share

Výškovice – začátek sezóny 2016

Vydáno dne 06. 06. 2016 (1723 x přečteno)

Tak nám to „nejčko“ zase začalo. Dresy jsou vyprášeny, mašiny promazány, z hadic jsou vyhnáni pavouci a jiná havěť. Tretry jsou osazeny novými hřeby a soutěžní kalhoty bude potřeba pořídit o číslo větší. To však nebrání tomu, aby všichni vyrazili v ústrety do další desetiletky ŠHL. Jedenáctý ročník právě začal. Dá se říci, že už tradičně tento začátek obstarají hasiči z Výškovic na „své“ dráze v Bohumilicích. 4. června 2016 bohumilické kohouty opět po roce dráždil řev mašin. 


Začátek sezóny si asi představili jinak v Horosedlech a Budilově. NP – to taky může znamenat: jděte Na Pivo… Stanou se v životě horší věci, že se nedokončí útok. To Sršni „von“ Dražejov dokončili, dokonce bod dostali za 29,34. Místo patnácté. Sokolík vacovský na proudu bojoval s proudnicí a tlakem vody déle, než si tihle borci z Vacova představovali. 19,21 první ale až 24,45 druhý terč. Čtrnáctka inu. Domácí zapůjčovatelé dráhy dokonce postavili na čáru dva manšafty, slušný oddíl asi. Tým s označením A porazil tým s označením B. 19,41 pro A a místo dvanácté, na třináctce béčko s 23,45. Další celek, který chtěl být výše. Bobříci ze Zahorčic chtěli začít sice s jedničkou, ale ta druhá už byla navíc. Škoda za jedenáctku a čas 19,37. „Nájemníci“ z Výškovic, t. č. tedy domácí uzavírají top-ten, vyrovnaný sestřik ukončil stopování v 19,25 vteřinách. „Myslivci“ z Dolan taky mysleli, že sice „mlynář nemydlí myš mýdlem“ , ale hlavně že konečný čas bude začínat sedmnáctkou. To je patálie, ono ne. 19,15 je až devítka. Pandy z Novosedel, taky nedají kůži zadarmo. Tipuju je na černé koně nebo spíš tedy černé pandy sezóny. Zatím se zastřelují. 18,79 přináší osmičku. Prozatímní návrat na šumavské dráhy hlásí i Kalenice. Ne, stále nekončí, jedou dál. 18,70 za to jsou sedmé ceny. Kobráci z Benešovky se už naučili dávat osmnáctky, ale myslím, že i sedmnáctky poctili svou návštěvou. Slušná forma, slušný čásek, zatím stačící na šestý flek. 18,50. Přecháni jedou, jestli někdo pochyboval o startu loňského stříbrného celku, mýlil se. „Duchny“ jedou durch… Trefili pátý čas 18,22. Vítězové loňští jsou zatím pod bednou. Asi už bez Zdenka na savicích, který patrně ukončil kariéru a hodlá už jenom „bafuňařit“:-). Náhrada je dobrá, zvládli to za bramborový čas 18,05. Bezdědovice už na ten bronzík dosáhly, setinku ubraly a modro-bílá síla je třetí za 18,04. Jako chrti za zajícem vlétli do sezóny „knírači“ z Nišojc. 17,93 to je dobrý, stříbro sice, ale dobrý. Z Plzně-severu totiž dorazil vítěz výškovického setkání – družstvo Úherců, sice mimo počítání ligy, ale předvedl 17,78 a to stačí na získání prvního poháru.


Zkrátíme dráhu o béčko a máme tady ty naše holky hasičský. I s Vacovem s označením A. Holky mají hezký kalendář, ten sem viděl. Ale útočit nezapomněly. Žel 28,32 přináší sedmu. Výškovice se taky hodlají posunout výše, zatím však jen na šestku 22.94. Šmoulinky z Bohumilic jsem taky dlouho neviděl, člověk se na Prachaticko už tak nedostane. Ale umí to pořád. Místo páté za 22,81. Na čtyřce je opět Vacov, ve výsledkách označený jako C. Časomíru zastavil v 21,98. Jejich jmenovku dali pak na čtvrté kolíky. Sršánky z Dražejova zaútočily, bodly a třetí flek pro sebe urvaly. 21,94 toť třetí čásek. Myslivkyně z Dolan hodlají nadále prohánět úřadující královny a třeba se je pokusí i sesadit. Zatím je začátek sezóny a vše je otevřené. Holky dávají 21,31 a berou tedy místo druhé. Nihošovice zatím stále jedou v loňských kolejích a nehodlají se jen tak odstrčit od vesla. Čásek bude příště níž, než 20,94, ale na prvé místo to stačilo.


To nám to hezky začalo. Ale není potřeba ztrácet čas, v nedělu 5. června již nás čekají v Uněticích na Plzni-jihu. Když už se začalo, tak pořádně zostra.
MaK