Ve Lčovicích začala ŠHL 2008

Vydáno dne 26. 06. 2008 (1637 x přečteno)

První prázdninovou sobotu odstartoval další ročník Šumavské hasičské ligy. Nováček mezi pořadateli - Lčovice - zvolil pro soutěž nástřikové terče. Byly přidány časy jednotlivých terčů

Soutěž ve Lčovicích byla dříve známa nezvyklými káděmi s kruhovým půdorysem. To ale pravidla ŠHL nepovolují a pořadatelé sehnali káď přesně podle pravidel. Celkem dobře se pořadatelé vypořádali i s ostatními podmínkami pro soutěž.

Časomíra SDH Žernovice zažila svou premiéru s nástřikovými terči a zpočátku soutěže si vybrala své slabší chvilky. Domácí Lčovice si svůj pokus museli zopakovat právě kvůli problému s levým terčem. Muži ze Svaté Maří ukončili svůj útok předčasně kvůli nenasazenému koši. Čkyně poté předvedla útok za 34,68s a to vzhledem k počasí jaké panovalo nemuselo znamenat žádnou tragédii. Ve Lčovicích se totiž běhá v údolí, na louce mezi stromy směrem na jih až jihozápad. To znamená, že často při útoku fouká vítr a pokud vysvitne slunce, tak nástřikové terče nastříká jen málokdo. Čkyně se umístila na pěkném celkovém 5. místě. Po nich nastoupily Kalenice, které šly s novou stříkačkou hodně opatrně, ale na jistotu. Časomíru zastavily za 25,33s. Nišovice zaběhly za 37,38s a Dolany 34,82. Přechovice ve větru nastříkaly za 41,50s. Budilov A se jen těsně vešel do 40 sekund - 39,99. Sudoměř A ukázala, že své umění z minulého ročníku nezapomněla a časem 28,52 obsadila celkové třetí místo. Jejich B tým časem 30,70 obsadil čtvrtou příčku. V závěru soutěže běžely tradičně Žernovice A, které se časem 25,87 umístily na druhém místě.

Po mužích se trať zkrátila na 2B pro kategorii ženy. Jako první startovaly Žernovice, ale chyba na rozdělovači jim nedovolila dokončit. Děvčata ze Sudoměře - vítězky minulého ročníku - dokončili v pěkném čase 28,87s. Na druhém místě skončily Dolany časem 35,29s a třetí Budilov B časem 36,11s.

Finále se běželo na sklopné terče na 2B a zúčastnili se ho Žernovice A, Sudoměř A i B, Kalenice a Přechovice. Nejlépe se pokus povedl Žernovicím - 16,26. Druhé byly Přechovice časem 19,67 a třetí Kalenice - 20,81.

Při hodnocení soutěže nemohu nezmínit fakt, že na soutěž nepřišli téměř žádní diváci (Alespoň jsem je neviděl kolem soutěžní trati, možná seděli u stánků ale odtud na soutěž moc vidět nemohli). Pořadatelé také mohli věnovat větší pozornost vyhlášení výsledků. Špatně vypsané diplomy a zmatky v pořadí družstev by se při vyhlášení objevit neměly. Jinak byla soutěž připravená vcelku dobře a pro příští ročník stačí doladit jen detaily.