Bookmark and Share

Soutěžní setkání Dolany 2017

Vydáno dne 28. 08. 2017 (2056 x přečteno)

Poslední prázdninovka patří tradičně dolanským myslivcům a jejich letitému ročníku jejich soutěže. Tentokrát se Dolany pořadatelsky snažily 26. srpna 2017.


Dolany jako tradiční hasičská bašta všech hasičských kategorií zařazuje první bod celého dne – dětskou soutěž. Jako první a jediná začala dobývat časomíru vacovská přípravka. Útok kvalitně dokončila v čase 29,66 a obsadila zasloužené první místo.

Mladších se sešlo pět. Bohužel lvíčata ze Žihobec své snažení nedokončila řádně. Trojáček nedotáhl spojku rozdělovače a bylo hotovo. Nedaleký Vacov po minulé absenci útočit nezapomněl. Předvedl hezký čas 22,07. Horní Poříčí v notně kombinované sestavě předvedlo 21,97. No dík Bohu za to, bronz je dobrý. Vedoucí postavení si ještě trochu více upevnil mladý Dřešín. Dal svůj standartní čas 17,80. Na druhé místo to stačilo a na upevnění celkového prvého místa taky. Rybník všem vypálil Budilov. Malí „cestáři“ předvedli zatím svůj strop v podobě 17,65 a vyhráli kategorii mladší.

Neplatný pokus postihl ve starších i Vacov. Starší šmoulové už dokončili své útočné snažení. Bohumilice tak skončily páté za 22,78. Starší Poříčí taky umí předvést lepší časy než 18,56, bohužel na medaili to rozhodně nestačilo. Medaile visely hodně nízko. Ve 14,57 se trefila Jáma a za tento čas zůstala nakonec bronzová. Domácí myslivečkové tlačili fest, domácí fanoušci byli v transu. 14,41 byl čas Dolan, ale jenom stříbrný. Všechno zase po týdnu řádně klaplo a Třísov skončil o vteřinu rychleji času Dolan, za 13,41. Třísov se snaží o to, aby byl letos další vítěz dětské ligy původem od Krumlova.

 

Po dokončení dětské ligy se dráha prodlouží a naběhnou na ní dospělí. Jedná se pro ně o poslední kolo letošního ročníku. Tak je třeba na dráze nechat duši a sebrat poslední bodíky. Bohužel v mužské kategorii nedokončily Výškovice a Bohumilice B. Svůj nestandartní čas předvedl Vacov, levý proud byl asi zaskočen rychlostí vody a bohužel přísun vody jej rozhodil. Nakonec bylo dokončeno v 39,23, místo čtrnácté. Muži pod napětím E-ON předvedli 30,92 a skončili 13. Budilov B obsadil před noční soutěží v Maří dvanáctku za 26,37. Pořadatel úspěšné noční se rovněž vypravil pod kopec. Máří po prvním terči mohlo být výše, bohužel sedm vteřin trvající čas do trefení druhého terče znamenalo dokončení v 24,31 a jedenáctku. Mimo body ligy si na noc potrénovaly Bohumilice, 20,95 pro Šmouly. Místečko desáté. Konec sezóny se moc nepovedl Přechánům. Sakra chlapi, to mělo býti lepší než 19,22. Místo deváté, to bych radši psal trojku. Ani domácí se moc nepředvedli. 19,08 pro myslivce, bída asi. Osmička pro Dolany. Bezdědovice poté už měly na terčích sedmnáctku. Bohužel ten druhý svítil v 18,99.  Byl z toho jen sedmý diplom. Sezónu se ctí zakončily Nišovice. 17,90 není špatné, šesté místo – dejme tomu. Ale knírači ví, kde byl letos zakopaný pes. V Kalenicích a Novosedlech. Dvě Nka za víkend a sezóna je v … (doplňte si sami libovolný výraz). Neposedným lamičkám roční pauza prospěla a běhají jak zamlada. 17,86 v klidu, Drachkov byl asi spokojen. Páté ceny pro lamy. Bobři ze Zahorčic atakovali stupně vítězů. Nakonec však zůstali pod nimi. Nevadí, bude lépe příští rok. 17,85 jsou brambory. Jistí vítězové letošního roku si svým účinkováním jenom potvrdili svou vůdčí letošní roli. V klidu se gepardi z Doubravice proběhli a šoupli tam 17,76, místečko třetí, jde se na rum. Mimo body ligy se proběhl Šipoun, který umí předvést 17,41. Stříbrný pohár jede do Šipouna. Zaslouženě vítězí Kalenice, bábovky zkušeně dokončují v 17,09. Jestli se ještě dává putovní „myslivec“, tak si jistě Kalenice na něm pochutnají. Celkově vyhrály Doubravice, před Přechánama a Bezdědovicemi.

Jako poslední vyrazily na dráhu šikovné požárnice. Jediná kategorie, kde všichni dokončili. I ženy pod napětím s dovětkem E-ON za 45,48. Místo osmé. Nadějný vacovský dorost se po čase opět objevil na hlavní scéně hasičské soutěže. 26,05 pro Vacov C, místečko sedmé. Stejná generace lvic ze Žihobec se rovněž objevila po čase na soutěži pod ŠHL. Dorazily za časem 23,73 a šestý plac. Sršánky mocně útočily do plných, jen se jim za patami prášilo. 21,93 je však jenom pětka. Na čtyřce končí svou letošní pouť již sesazené královny z Nihošovic. Nic netrvá věčně, ale věřím, že holky příští rok si budou chtít vzít trůn zpět. 20,57 a místo čtvrté. Trojku si vzal se soutěže tým letošních vítězek, nakonec to stačilo. 20,16 místo třetí a tak začalo panování Vacova A. Pomoc rozštípnout celkové pořadí se povedlo holkám z Onšovic. 20,08 místo druhé a večer vyrazit vyhrát do Máři. Ten úplně největší pohár tak zůstal domácím myslivkyním. 18,96 je zasloužené vítězství, ale nevím, co převládlo víc. Jestli radost nad domácím vítězstvím nebo malý smutek nad druhým místem celkově, když první uteklo o bod. Celkově tedy vyhrál Vacov, o bod před Dolany a na třetím místě jsou Nihošovice.

No a je to, odškrtáváme dospělou sezónu v rámci ŠHL. Samozřejmě sezóna zdaleka nekončí, stabilní účastníci ligy vyrazí na jiná kolbiště – západočeské, jihočeské, táborské či extraligové? Všechno se to zhodnotí 1. září ve vacovském sále.

Děti zdaleka nekončí, valí dál. V půlce září je čeká příjemná, útulná soutěž patrně v parku žihobeckého zámku a vše zakončí 23.9 soutěží v Jámě u Mičovic. S dospělými na shledanou v sezóně 2018.

                                                                                                                           MaK