Bookmark and Share

Soutěžemi nabitý víkend – Novosedly

Vydáno dne 23. 07. 2017 (2115 x přečteno)

O víkendu 15. a 16. července zapsala Šumavská hasičská liga další dvě kapitoly v rámci letošního ročníku ŠHL. I druhou část úspěšně zvládli pořadatelé z Novosedel. Konkurence přijela rovněž i ze západu, na další kolo ZČHL, konaný spolu se soutěží ŠHL.


Hned po skončení soutěže v Kalenicích, se většina týmů přesunula do krásné panda-arény na přespání. Většina z nich ale při pivečku a masíčku, či guláši mohla fandit strakonickým okresním bojovníkům. Řada týmů ale neodolala a vyzkoušela si dráhu i v rámci kategorie OPEN na úzké hadice v rámci perfektní a suprově uspořádané noční soutěže, zařazené do okresního bodování. Novosedly opět předvádí výjimečný, mimořádný pořadatelský strop. Jejich soutěž a úroveň je prostě skvělá.

Bohužel ne každý odjíždí spokojen. Zahorčice, Hejná, Hlubyně jedou domů s prázdnem. Ošklivý víkend zažívají rovněž Nišovice. Dvě N za víkend rozhodně nepotěší. Tak první, kdo dokončuje útok, je Dražejov. Za 23,19 není pro ně lepší místo, než to dvanácté. Stabilní a šikovný účastník bodovaného okresu z Nových Kestřan to taky zkusil na úzké hadice. Obstál se ctí za dvě jedničky časem 19,81. Krč od Písku mohla a asi měla být výše než na desítce. Čas byl neúprosný. 19,07 je tedy konec top-ten. Dolanské resumé z víkendu taky nebude asi veskrze pozitivní, ale co není teď, určitě bude příští soutěž. 18,51 – to je v panda aréně devítka. Osmička zbyla na Bezdědovice a jejich poslední osmnáctku v soutěži. V 18,44 dokončili svůj útok. Zbylá sedmička dokončila své snažení v sedmnácté vteřině od výstřelu. I Přecháni. Ale těch setinek nastřádali k té sedmnácté vteřině nejvíce. Přesně 80 setinek, tedy 17,80. Gut, sedmé místo. Další příjemná a sakra rychlá návštěva z Písecka cílí na šestku. Milenovice se trefují v 17,76. Nezkrotné lamy z Drachkova ukazují, že jim roční pauzička prospěla. Nic nezapomněli, pořád to mají v rukách. Proud vody z drachkovských proudnic sklopil terč v pátém čase dne v 17,68. Nestárnoucí bábovky z Kalenic stále dokazují vysoký level hasičiny. Nevadí, ale tentokrát to bylo jen čtvrté místo za 17,53. Nejlepší šumavský bojovník je z Doubravice. Gepardi si načasovali formu na tenhle víkend opravdu na jedničku. 17,16 je ale jen bronzík. Dvě setinky ubírají Únětice. Těm málem šestnáctka svítila do dálky. Nakonec dávají 17,14 a jsou po zásluze druzí. Další šestnáctku měl na dosah Chrást z Příbramska. Těsně jí nedal, ještě přidal 6 setinek k sedmnácti vteřinám a domů se veze zlato z pandího doupěte.

Vacovské holky se mírňounce zadrhly. Ale tak myslím, že to byl jenom kratičký úlet. 25,78 to je holt pětka. Ani o den později nedosáhly sršánky z Dražejova na stupně vítězů. Zase zůstaly pod nimi. 20,24 – to je čtyřka pro Dražejov. Nihošovice si osahaly v Kalenicích bronzový stupínek a asi se jim tam zalíbilo. Tak si ho zopakovaly i v Novosedlech. 19,25 – to je krásný bronzový pohár pro Nihošovice. Dolanská radost aspoň ze stříbra. Konečně to jakž takž vyšlo. Super, 19,22 – to je pro změnu stříbrný pohár pro šikovné myslivkyně. Vítězství na cestu do domácí hasičárny si napakovaly Únětice. Nikdo nedokázal reagovat na vítězní čas 17,44.

Tak a je po tomhle hasičském víkendu. Dražejov bohužel opravuje hřiště, tak si na ligu počkáme až do 29.7. Přecháni pořádají v tento den svou tradiční soutěžní párty. Omladina pak razí do Benešovky na legendární dětský noční souboj.

Ty jo, zvládnete tohle, co předvedly místní pandy? Odsoutěžit v Kalenicích, dojet domů, zvládnout organizaci soutěže pro nějakých 35 - 40 družstev na nočním okrese. Postarat se o přespávající manšafty ze Západu a ještě to dneska uklidit po soutěži? Tohle dá asi málokdo. Tohle je na klobouček. Novosedly by podle mě zvládly i extraligu. Třeba na to jednou dojde.

MaK