Bookmark and Share

Soutěžemi nabitý víkend – Kalenice

Vydáno dne 16. 07. 2017 (1996 x přečteno)

O víkendu 15. a 16. července zapsala Šumavská hasičská liga další dvě kapitoly v rámci letošního ročníku ŠHL. Tu první část úspěšně zvládli hasiči z Kalenic na své dráze. Konkurence přijela rovněž i ze západu, na další kolo ZČHL, konaný spolu se soutěží ŠHL.


Konečně pořádná grupa, zatetelil se blahem každý fanoušek ligy. 14 týmů mužů a 6 dívčích družstev. Bohužel z Kalenic odjížděli dom zklamaní knírači. Jednou vyhraješ, nebo si v popředí. Druhý týden je všechno jinak. Zaskřípe to v soukolí a je po naději. Na třináctku zaútočil bodavý hmyz z Dražejova. Čtyři vteřiny trvalo Sršánům, než se rozsvítila druhá kontrolka terče. 23,52 a místo třinácté. Všechno ostatní najdeme pod dvacet. Jako poslední se tam procpaly Dolany s dvanáctým časem dne 19,36. Šumavští horalové z Hory Benešovy už jsou sice na osmnácti vteřinách, přesně 18,81, ale stačí to jen na dvě jedničky. Další osmnáctkový souputník přijel ze Zahorčic. Bobři jedou všemu a všem navzdory. 18,78 a dobré bodré bobry nalezneme na desítce. Na devítce nalezneme návštěvu z okresu Příbram. Družstvo SDH Chrást dokázalo předvést 18,58. Pro osmý diplom a ceny si šli Přecháni. Tož dobře, důchodci, ale pořád to jde udělat rychleji, než za 18,52. Modro-bíli chalani z Bezdědovic už atakují sedmnáctku. O kousínek jí míjejí a s tím klesla naděje na lepší umístění než na sedmičku, za 18,17. Šest nejlepších už předvádí sedmáctky jako z praku. Nestárnoucí, zkušené a vyzrálé lamičky z Drachkova nakonec v sekundové loterii berou šestku. 17,83 je jejich výsledný čásek. Pekelně rychlá panda předvádí perfektně připravený sestřik. 17,38 a páté místo pro nedalekého dalšího pořadatele soutěže ŠHL z Novosedel. Dvě setinky a mohly být na bedně. Jednu setinku ubral rovněž legendami opředený tým osminásobných vítězů ligy. 17,37 dávají Žernovice a dělají tím soutěž napínavou do posledních chvil. Úplně ten nejvíc nejšťastnější vítěz z této bitvy o setinky pochází z Únětic, setinka dole a je z toho hned bronzík. 17,36. Světe div se, ale někdy se stane, že povícero útoků dopadne úplně stejně. Na chlup, na kapičku vody. Proto u Doubravice i domácích bábovek svítil čas 17,17. Kalenice mají mírně rychlejší první terč, ale fakt netuším, jestli se to bere v potaz.


I mladé dívčí pandy z Novosedel na své druhé soutěži bohužel nedaly svůj soutěžní pokus. To nevadí, to je jen nováčkovská daň. Sršánky taky drží partu se svými kolegy a když to řeknu blbě, jsou také druhé od konce. 21,21 přináší pětku. Myslivkyně z Dolan jedou pro pódium, bohužel nakonec zůstanou pod ním. 21,02 a čtvrté místo pro Dolany. Královny loňských sezón jsou sice na bedně, ale na místě, na které nejsou moc zvyklé. To se jistě zlepší v dalších soutěžích. 18,88 a bronzík pro Nihošovice. Únětická návštěva z okresu Plzeň-Jih tlačí vodu k terčům rychlostí blesku a po sestřelení je z toho nakonec místo druhé za 18,71. Žluto-modrý tým Vacova vše vyladil a začíná fungovat jako dobře promazaný stroj. Odměnou za roky dřiny je jim vítězství a krásný čásek 18,45.


Jé, to byla ale hezká soutěž. Ale už je konec. Nevadí, repete je možné si dát hned pár kilometrů nížeji v krásně připravené panda aréně v nedalekých Novosedlech, a to hned v neděli 16. července.

MaK