Bookmark and Share

Příjemná soutěž v Nihošovicích

Vydáno dne 31. 07. 2016 (1851 x přečteno)

Další sobota přichází, je poslední v červenci. Další strakonický pořadatel si převzal otěže a na svých bedrech připravil další kolo letošní ŠHL. Domácí stáj vedoucího týmu žen všechny diváky a hasiče přivítal na své dráze na útulné návsi obce Nihošovice. 


Je fajn, že naprostá většina dvacítkových časů zůstala někde u Přechánů na louce. I tak bylo pár NP. Tálín nedal košík, Zahorčicím před dokončením rupla hadice a Milenovice si nespojili troják. No prostě patálie. Obrovské problémy potkaly i sokolíky vacovské, ale tito aspoň dokončili. 35,65 je poslední bodované čtrnácté místo. Na třináctku si vystoupaly Horosedly. Trošku to vypadalo jako krocení uzlů a hadic, ale nakonec ta světýlka svítila v čase 22,28. Lehký prostřik stál „sršně“ z Dražejova lepší flek. Hotovo bylo ve 20,47 vteřinách. Kocelovice rozběhly pěkný útok, ale na konci nejdřív opláchly terč. Než se trefily, vteřinka utekla. A tak je po sklizení najdeme na jedenáctém stupni. Top-ten uzavírá manšaft z Výškovic, ono to půjde určitě rychleji. Bodíky za desáté místo se dávali za čas 19,61. Dlouho, sakra dlouhou stříkali na pravý terč kobráci z Benešovky. To chtělo trefit z první a byl by to lepší čas. 19,06 je až devítka. Modrobílé koně z Bezdědovic jeli těch 18,72 jako fretky. Bohužel to jiné než osmé místo nebylo. Pravý myslivec z Dolan taky po trefení klopil zrak a hlavu. Stejně jako u Benešovky to určitě šlo trefit „lépěji“. 18,03 a sedma pro Dolany. Prkošín a Doubravice v jednom dresu gepardů předvedly nadějný útok. Ani tam žádná čekačka na rozsvícení terče nebyla. V 17,96 svítila druhá kontrolka. A gepardi na žluté cedulce pak dávali na šesté hřebíčky. V sedmnáctce máme další čtyři manšafty. Hru setinek a desetinek taky rozehráli Přecháni. Žlutá ponorka dojela do přístavu v 17,78 vteřinách a bylo z toho páté umístění. Poslední zástupce z okresu Prachatice jel na bramborovou brigádu. Šipoun bohužel zůstal pod stupni vítězů. Tam dosáhly týmy, který mají „nejčko“ slušnou formu. Třeba i knírači z Nišovic. Cítí šanci na celkový trumf. Sice spadli po týdnu na druhý celkový flek. Ale třetí místo z Nihošovic za 17,53 je nechává na tom druhém celkovém místě v závětří. Pandy z Novosedel tentokrát zkrotily hada na výtečnou. Krásný útok, krásný průběh, pomalu stejný sestřik. 17,25 přináší stříbro. Pokračoval tak opakovaný minisouboj z jednoho okrsku. Jediný tým dal v záplavě sedmnáctek šestnáctku. Logicky to stačí na vítězství. 16,84 je vítězný čas soutěže a tento vybojovaly Kalenice.


Pokaždé se to nepovede, ale v jejich věku, to mají všechno před sebou. Čas 31,77 pro vacovské slečny s označením C. To nevadí, proč to řešit. Výškovice napravo potrápil terč. Jinak tam holky byly včas na terčích, což o to. 21,82 je až pětka. Pod stupni vítězů a černého Petra si tak v Nihošovicích vytáhli sršánky z Dražejova. Čas dosažený a zapsaný na čtvrté místo je 21,04. Dlouho se nic z ušlechtilého plechu nevezlo do Dolan. Po sobotě přeci něco se našlo. Bylo to bronzové a bylo to za třetí útok dne. Dolanské myslivkyně trefily čas 19,62. Setinkový minisouboj se po týdnu opakoval i v Nihošovicích. Opět ale tím míň šťastnějším týmem, o osm setinek poraženým, zůstal Vacov A. Stříbrný čas dne činí 19,29, první terč byl trefen dříve než terč Nnihošovic. Domácí favoritky nepotvrdily pravidlo, že tým ze vsi nevyhrává. Naopak 19,17 přináší další vítězný korálek na onu pomyslnou šňůru.
A tak ještě po vítězství Dolan v užším finále to mohli v Nihošovicích hasiči uklidit a zabalit. Další „strakonský“ pořadatel již se pilně připravuje na další sobotu jako sršeň. V Dražejově se již těší na účastníky šumavského hasičení a fanoušky tohoto klání.
MaK