Předposlední kolo děti – Žihobce 2017

Vydáno dne 18. 09. 2017 (2512 x přečteno)

Bylo, nebylo, v sobotu 16. září za počasí, které nespadá do šablony „Babí léto“ se v kraji „lvů a lvíčat“, v útulném prostředí zámeckého parku v Žihobcích, se koná předposlední dětské soutěžní zastavení letošního ročníku dětské ligy.

Své soutěžní snažení absolvovaly i dvě přípravky. Byl to souboj do poslední kapky vody. Nakonec těsně rozhodla vteřinka a něco ve prospěch malých „sokolíčků“ vacovských. 34,11 pro ně. Druhé místo obsadila strašně šikovná budoucnost místních „lvů“ – 35,98.

Každý rok přijede do Žihobec i nedaleký Strašín. Nevadí, čas 55,82 se jistě příště srazí minimálně o 35 vteřin. Místo sedmé pro Strašín v mladší kategorii. Menší patálie s rozpojenou hadicí potkala průběžného lídra z Dřešína, ale nic nevzdali bílí koně. Dokončili útok v šestém čase dne 36,41. Stále jsou lídry a stále to mají před posledním kolem ve svých rukou, i když Poříčí se mírně dotáhlo. Pětka putuje do Vacova s mladším týmem sokolíků za čásek 22,73. Novodobí cestáři z Budilova tentokráte dočasně opustili místa vítězů a skončili těsně pod nimi. Za 22,28 berou čtvrté místo. Bronzové medaile si domů vezou Střelské Hoštice, kterým se začíná na lize líbit, tak jen tak dál. 19,39 je třetí čas. Na druhé poskočila jejich sousední obec z Horního Poříčí. Časem 19,28 získala stříbrné medaile. Škoda delšího prostřiku na levém proudu. Jinak by Dřešín znervózněl možná ještě více. Takhle se druhým místem Poříčí dotáhlo na tři body. Vítězství putuje do domácí hasičárny, to bylo radosti ve „lvím doupěti“. Žihobce vítězí za 19,21.

I do starší kategorie zasáhl Strašín, dokončil v osmém čase dne 43,71. Aby si všichni z Poříčí, co jsou navíc, zasoutěžili, byl ustanoven tým B. Doplněn byl poté z týmů A ve větší míře, než povolují pravidla. Tak šel mimo body, mimo soutěž. I tak předvedl B tým Poříčí sympatický čas 21,99. Starší Jáma taky konečně dorazila, ale tam už se to soustředí na to, aby nějaký ten pohár, nejlépe zlatý zůstal příští týden doma. Všichni se těší na závěrečné rozuzlení letošního ročníku do Jámy. 18,92 je místo šesté. Poříčí A je na svém klasickém místě, tj. pátém za 18,73. Čtvrté místo si pro sebe urval Vacov. Sokolíci běhaví dávají bramborový čas 17,74. Spokojení domácí ještě ke zlatu mladších přidávají bronzík ve starších. Starší „lvi“ dávají 17,55. Minisouboj o celkové vítězství se však odehrává o 2-3 vteřiny níže. Bohužel výjimečná generace Dolan zatím stále je druhá, ale čas jistě dopřeje i posun níže. Myslivečkové trefují v 15,54. Ty jo, jet někam 80 kilometrů, tam strávit 3 - 4 hodiny, namočit si hadice a za 12,80 balit. No nevím, tento způsob hasičského sportu v podání Třísova se zdá poněkud výjimečným. Těsný atak na svůj rekord nevyšel. To nevadí. Další část tohoto minisouboje se odehraje jistě v Jámě.

No a je to. Týden uteče a všechno to přijede po cestě z Prachatic na Lhenice, kde v obci Mičovice to zabočí do vsi Jáma. A tam další pořadatelský nováček nabízí další, ale poslední bodíky do bodování. Jenom si je zasloužit.