Bookmark and Share

Předposlední kolo – Zahorčice 2016

Vydáno dne 21. 08. 2016 (2041 x přečteno)

Tak srpen si to štráduje ke svému konci a  přináší sobotu, s dvacátým dnem svého panování. V připravené Bobr-aréně už jenom chybí fanoušci a závodníci při předposledním desátém kole letošního ročníku ŠHL. 


Před Dolany je po sobotě několik jistot. Souboj o celkové vítězství se smrsknul na tři týmy, nováček řádí jak urvanej ze řetězu. A v Dolanech to bude ještě napínavé. Ale po pořádku. Super dráha přinesla fakt skvělé časy, většinou se do těch dvaceti rozsvítil terč. Ale počítá se až ten druhý, proto pro Chobot platí 31,70 a místo šestnácté. Dravá smečka lvů taky atakovala onu dvacítkovou hranici, lehce, opravdu lehce ji překonala. 22,46 a místečko patnácté pro Žihobce. Zástupce čtvrtého zúčastněného okresu přijel z Příbramska, bohužel jenom pro čtrnáctku. 20,41 pro březnické hasiče. Na třináctku dosáhly mimo body ligy svým časem Horosedly. To už byla devatenáctka jako Brno. 19,51 pro borce z Horosedel. Další v řadě pořádajících, tradiční to celek i pořadatel z Dolan odjížděl připravovat svou soutěž s dvanáctkou v batožině. V 19,25 zastavili časomíru. Někdy se stane to, že se někdo trefí na kapku vody přesně na setinu. Tohle se povedlo Bohumilicím a Dražejovu. Oběma dvěma se podařilo rozsvítit terče v čase 19,01 a dohromady to byla tedy desítka. Ačkoliv první terč trefil rychleji Dražejov. Na devítce nalézáme Nišovice, prvního zástupce boje o celkové vítězství. Zatím to na odražení ataku Novosedel stačí, ale aby nebylo hůř. 18,32 pro knírače. Sedmnáctkové časy předvedlo osm manšaftů. I Přecháni. Jejich 17,97 se poslalo ale na osmu v Zahorčicích. Druhý adept na vítězství, který to má ale ve svých rukou, protože zatím vede o 18 bodů, přijel z Kalenic. I bábovky ví, že poslední krok bývá nejtěžší, že se stát může cokoliv. Stačí v Dolanech jakkoliv normálně dokončit. No jo, to ale může být třeba oříšek. Uvidíme. 17,66 je sedma. Obhájce je už v klidu, bez nervů a v pohodě si jezdí zasoutěžit. Gepardi se jistě připraví na příští rok, počítejte s nimi. 17,64 je šestka. Mimo body ligy, ale pro páté místo si přijel stále jeden z tradičních celků ligy, 17,60 je čas Žernovic. Kobráci hází, předvádí skvělý útok a skvělý čas 17,50. Žel je z toho jenom čtvrté místečko pro Benešovu Horu. Domácí bobři si spravili chuť, už dávno nehází helmami a nevztekají se. Časem 17,34 vylupují bronzový poklad. Na stupních vítězů se objevily opět Bezdědovice, tentokráte prozatím na stříbře. Za 17,14 dávají v Bobr-aréně stříbro. Bezdědovice si jej rádi vezmou. Nováček řádí jak vydra mezi rybami. Nenažraná panda z Novosedel předvádí útok jako ze žurnálu. Zase kousek jí chybělo do šestnáctky. 17,09 je po týdnu opět zlato. A třeba když se to sejde v Dolanech…


Holky to mají víceméně už dané, kdo jim bude vládnout dál. Přesto přijedou a chtějí předvést skvělé časy. Nebo je čas na nabírání zkušeností a rychlosti. Platí to i pro mladé lvice ze Žihobec na sedmém místě časem 25,61 a jejich vrstevnice z Vacova C. Vacovský dorost je šestý časem 22,24. Příští rok všechny vyženou z dráhy. Pětku uzmulo zkušenější družstvo Vacova s označením A po vyrovnaném sestřiku 21,19. Brambory čerstvé budou přebírat sršánky v Dražejově. Lehký posun nad dvacítku přináší čtyřku. 20,25 je výsledek útoku Dražejova. Mírný propad na místo třetí, a co má jako být. Jedno zakopnutí po dvou letech. Královny z Nihošovic si užily bronzík za čas 19,88. Stříbrnou motivaci na domácí soutěž, to si přivezly ze Zahorčic dolanské myslivkyně. Doma je doma, tam budou chtít vyhrát. 19,83 je stříbrný čas. Vítězí možná překvapivě, ale po zásluze Výškovice. Více než sekundový rozdíl od druhého místa. Skvělý útok a skvělý čas 18,61.


Možná si myslíme, že je hotovo, že v Dolanech to bude v klidu. Tak tomu není. Ještě tam v Dolanech leží hodně bodů, které mohou znamenat posun někam dopředu. Uvidíme, kdo jak se popere s tlakem posledního dospělého kola letošního ročníku ŠHL. Stát se může opravdu leccos, mnohdy i nepředvídatelného a šíleného. Přijďte si přesto užít reklamu šumavského sportovního hasičení do Dolan.
MaK