Bookmark and Share

Přechovice o půlce prázdnin

Vydáno dne 31. 07. 2017 (1976 x přečteno)

Kolem svaté Anny, kdy už pole brázdí kombajny, Volyní projíždějí veteránská auta v rámci jejich srazu, susek od Volyně koná tradiční soutěžní klání. Přechovice tak poprvé vyjely novým hasičským vozem na svou domácí soutěž u řeky Volyňky.


Liga chytá druhý dech, zdá se. 17 týmů mužů se postavilo na startovní čáru. U Hejné s označením B však nebylo řádně dokončeno. NP. Stabilní okresní bojovník původem z Litochovic A dokončil své snažení časem 23,14. Místo z toho bylo šestnácté. Ani Hejná A neodjížděla spokojena, kdyby z patnáctky zmizela ta jednička, tak budiž. Takhle jen 23,02. I Benešova Hora je zvyklá na jiné časy, než na 14. celkový. Bohužel 22,92 je nikam jinam než na tohle místo neposlalo. Třinácté místo patří Sršánům z Dražejova. Ani zde se do desítky nepodívají. 20,87. Vyrovnaný sestřik předvedli myslivci z Dolan. Jo být to tak o tři vteřiny dříve, bylo by to radostnější. 20,21 je jenom dvanáctý diplom. Mimo body ligy, ale se sympatickým časem 19,54 si pro jedenáctku doběhli „zabelkáří“ ze Svaté Maří. Ty jo, to už je hodně dávno, co tahle přezdívka strašila soupeře. Ale žije dál díky další generaci. Od toho rybníka, co o něm se zpívá v jedné písničce, dorazil i účastník Jčhl – Tálín. 19,09 je top ten, aspoň konec. Knírači z „Nišojc“ zapomněli na neplatné pokusy a tentokráte řádně dokončili. Aspoň na devítku svým časem 19,03 dosáhli. No, slabá útěcha na minulý víkend dle mého názoru. Dobří bobřící ze Zahorčic vyrazili rovněž do Přechovic, zpátky si vezou osmu. Trefili totiž terče v 18,86. Mimo body okresu, ale na sedmičce je další okresní bojovník z Nových Kestřan. Jeden z nejlepších ze strakonického podhoubí ukázal 18,54. Lamy jedou. Drachkov nic nezastaví, ani šesté místo za 18,35. Lamy 4ever. Bezdědovice už atakují špičku. Nakonec dosahují pátého času sobotního odpoledne 18,24. Přecháni fakt chtěli, aby zase jednou po čase zvítězil domácí. Nechybělo k tomu málo, jenom asi vteřinka a tři místa v pořadí. 17,91 je jen čtvrté místo pro tuhle partu. Nestárnoucí legendy se vrátily i do Přechovic připomenout svou vládu. Žernovice nic nezapomněly a ukazují třetí čas dne 17,59.I Šipoun jezdil častěji a jeden čas útočil na celkové vítězství. Taky připomněl krásné časy, teda hlavně ten svůj. 17,27 je místo druhé. Gepard má hlad, gepard větří kořist. Gepard neúnavně je na stopě. Doubravice mají fantastickou formu, předvádí 16,94. Což takhle být na konci léta dvojnásobným vítězem? Gepardi mají nakročeno.

No a vzhůru na holky. I neplatný pokus přináší poučení a zkušenost, milé dívčí pandy z Novosedel. Jeden z horších časů vůbec, co pamatuju, předvádí Nihošovice. 36,34 to stačí jenom na pětku. Stejná větička se dá použít i v případě Vacova A, čas 27,48 to je jenom účast na bramborové brigádě. Díky tomu se tak Dražejov dočkal svého pódia. Sice třetího, ale i to se počítá. 20,98 pro sršánky z Dražejova. Myslivecká radost běhá v dívčím dresu. Dolany zastavují terče v druhém čase dne 20,19. Nepředpokládal bych při vší úctě k ŠHL, že by do Přechovic vážily cestu Žeranovice z okresu Kroměříž, jak bylo uvedeno ve výsledkách. To spíš dorazily staré známé Žernovice, aby předvedly 19,31 a pobraly první místo.

A předposlední kolo dospělých je za námi. Liga má měsíc na to, aby sebrala zbylé síly. V Dolanech je třeba jít na krev.

MaK