Bookmark and Share

Poslední soutěž dětí Žihobce 2016

Vydáno dne 12. 09. 2016 (2081 x přečteno)

Tak už i děti to mají pro letošek za sebou. Jejich poslední letošní snažení viděl krásný, příjemný a výtečně připravený areál v zámeckém parku obce Žihobce. Místní lvíčata a lvi se fakt snažili, aby se všem u nich v sobotu 10. 9. 2016 líbilo. A myslím, že dojmy byly veskrze pozitivní bez ohledu na to, jak to nakonec v parku dopadlo. 


Po minulém vítězství přijela namlsaná přípravka vacovských sokolíčků pro další vítězství. Reci to byli tak udatní, že se jich konkurence lekla, a tak opět po týdnu zvítězili časem 31,12.
Mladších tak přijelo ukázat své umění na osm manšaftů. I nepravidelný návštěvník ze Strakonicka ze Střelských Hoštic. Bohužel u košíku zafungovala gravitace. Nebyl tedy řádně zapojen a třikrát škoda, škoda, škoda pro jindy velmi nebezpečné soupeře ze Střelských Hoštic, kteří umí i šestnáctku. Místní drobojeť s označením B se prala s hadicemi statečně. Kupředu stateční lvi. Místo sedmé za 48,63. Malí Dřešín taky to umí líp, ne. Ale je to závěr sezóny, tu příští budou bílé koně zlobit víc. Šestka za 32,52. Zkušenější a vyběhanější lvíčata ze Žihobec s označením A mají před sebou značný progres. Křivka jejich výkonu půjde nahoru, zatímco časy budou nižší a nižší. 24,90 a pětka pro A družstvo místních lvů. Je brambor čas, a Žihobce a okolí patří mezi známé podšumavské bramborářské oblasti. V zámeckém parku taky rostly a pro ně si zalétli tryskáči z Budilova. K prvnímu místu přípravky ještě Míšánek dostal bronzový pohárek, logicky za třetí místo mladších vacovských žluťásků. Teď už trojnásobní vítězové kategorie mladší a obhájci loňského umístění se vraceli domů k Otavě do svého Poříčí s veselou, možná i se zastávkou na tradiční vítěznou zmrzku v Katovicích. Nic na tom nezměnilo druhé místo ze Žihobec za čas 16,65. Jáma však tlačila fest a sympaticky. Být o soutěž více, možná by jí to stačilo na první místo. Krásný čas 16,50 a zasloužené vítězství, a k tomu druhé celkové. Jámě čest.


No starší bez pomoci dospělých strojníků předváděli útoky jak z partesu. Ty jo, kde jsou ty doby, kdy 17,44 stačilo na bednu. Ale nevadí žihobečtí starší lvi, letos je to jenom sedma. Myslivečkové rostou, v Dolanech můžou být pyšní. V setinkové loterii dát 16,67, to je výborné. Bohužel je to jenom šestka. Dlouhá prodleva mezi trefením druhého terče stála Vacov lepší umístění. 16,14 je řadí jenom na pětku. Díky Jámě si starší šneci z Poříčí vyzkoušeli půjčenou „raketu“. Málem byli hned na třináctce. Přece jenom nezkušenost, možná i nervozita zapracovala a výsledný čtvrtý čas dne 15,35. Na stupně vítězů vystoupal nejprve tým rekordmanů s Třísova. Tady o třetím celkově není pochyb, 14,51 na pohodu, v klídku. Jáma předvedla své umění a rovněž v pohodě pobrala druhé místo. Zamíchala tak pořadím ostatních týmů. Stříbro za 14,35 a za výtečnou sezónu hasičů z Jámy. Letos obhájili své pozice dosavadní lídři. 13,08 stačí Chlumu, aby připomněl loňské dejavu. Při rovnosti s Vacovem má Chlum více prvních míst a také časy lepší. Klobouk dolů před Vacovem, jak srdnatě bojoval.


Děti se tak rozloučily s touto sezónou a se svými kamarády, který už by měl zajímat dorostenecký či dospělý hasičský sport. Děti ani nekončí, za chvíli tu jsou plameny a pojede se dál. Až zase napřesrok v tom milém, přívětivém, zastíněném zámeckém parku v Žihobcích se zase hasičská dětská karavana zastaví na své pouti. Však výteční a skvělí lvi z místního sboru Vás rádi uvidí. Tož snad i na viděnou, hlavně však na počtenou fanoušci a milé požárnictvo šumavské, v sezóně 2017.