Bookmark and Share

Pořadatelská premiéra v Poříčí

Vydáno dne 20. 08. 2017 (2276 x přečteno)

 V sobotu 19.8.2017 dorazila karavana hasičských aut vezoucí statečné hasičské dětské bojovníky opět na Strakonicko. Poprvé totiž se snažilo pořadatelsky Horní Poříčí, stabilní to účastník dětské šumavské hasičské ligy. Tato premiéra probíhala na místním fotbalovém hřišti. 


Sami jsme byli zvědaví, kolik dětských hasičů k nám vůbec dorazí. Nakonec dorazilo pět týmů mladších. I nadupaná dvě družstva sousedního sboru ze Střelských Hoštic. Všechny týmy dostaly dva pokusy na své případné vylepšení. Tentokrát byl trošičku horší tým A, který po nepovedeném prvním pokusu v čase 69,52 předvedl konečný čas 24,12. Obsadil tak místo páté. Čtvrté brali jejich kamarádi ze stejné hasičárny s označením B, kteří svým druhým pokusem vylepšili své snažení na 23,95. Malí cestáři z Budilova už také atakovali hranici dvaceti vteřin. Po dvakrát jí překonali jen lehce, 20,78 prvním pokusem vylepšili na 20,45. Místo to bylo třetí. Druhým pokusem rovněž vylepšili svůj nepovedený první pokus rovněž mladší domácí. Poříčí stáhlo čas na 18,84 a aspoň stříbrný pohár, který věnoval do soutěže starosta obce, zůstal v domácích rukách. O vítězi tak rozhodl první, resp. opakovaný první pokus Dřešína. Bílí koně daly 15,94 a ten úplně největší pohár a zlaté medaile byl po právu jejich. Druhým pokusem jenom Dřešín jistil své výsadní postavení a upevnění průběžného 1. místa celkově za 16,79.
Na to, jak se soutěží v Poříčí, bylo zvědavo hned 7 týmů starších. Z početné a kvalitní základny sousedních Střelských Hoštic dorazilo i družstvo starších. Opět zde byl lepší pokus, 19,15 přineslo sedmičku. Nová generace „Vlčat“ ze Štěkně už překonalo svou úspěšnou generaci, už dává pod devatenáct. Zatím je to jenom šestka za 18,51, ale třeba liga získá časem nového pravidelného účastníka ze Strakonicka. Pevně v to věříme. Strakonický blok uzavírá na pátém místě domácí Poříčí, kterému čas druhého pokusu 17,46 nestačil na jiné místo. Benešova Hora měla lepší první pokus za 16,73, než druhý za 23,92. Hora byla asi spokojena se čtvrtým místem. Sokolící nebo po novu „pekaři“ z Vacova předvedlo dva kvalitní patnáctkové časy. Bronzový pohár byl po právu jejich za čas prvního pokusu 15,42. Dolanským myslivečkům zahrál DJ. Pavlovič píseň na přání „Já jsem malý mysliveček“. Před druhým pokusem je to dostatečně namotivovalo a šoupli tam 14,57. Místečko z toho bylo druhé. Třísov totiž prvním pokusem všechny pokropil v dusném předpoledni. V druhém pokusu bylo vše řádně spojeno a Třísov tak předvedl čas 13,14. Pan Klimeš tak jel přes 80 kilometrů domů spokojen, cesta to nebyla nadarmo.
Tímto dětská soutěžní premiéra v Poříčí skončila. Snad se Vám všem u nás líbilo. Omlouváme se za některé zmatky, děláme to prvně, museli jsme si stanovit laťku. Na tomto místě zaslouží velké poděkování i hasiči ze sousedních Střelských Hoštic, kteří promptně zareagovali a pomohli nám do kádě pomocí cisteren dopravit čistější vodu, než byla ta v rybníce barvy zelené.
Absolutorium zaslouží hlavní rozhodčí a komentátor Miroslav Molitor z SDH Vacov a DJ. Václav Pavlovič, kteří spolu komentovali soutěž a úžasně se doplňovali. Na to, že se poprvé viděli v devět ráno, to co předvedli, byl strop.
Děkujeme také za zpětnou vazbu v podobě námětů, co dále zlepšit. Pokud nám dá příští rok rada ligy důvěru, pokusíme se tyto nedostatky odstranit. Za svůj mateřský sbor všem zúčastněným děkuji za to, že vážili cestu do Poříčí. Snad se přes ty nedostatky Vám všem u nás líbilo. Těšíme se na Vás – doufáme - v dalších letech.
MaK