Bookmark and Share

O pohár starosty obce Kalenice

Vydáno dne 25. 08. 2006 (1732 x přečteno)

Bábovka byla pečená a tak se v Kalenicích konala 19.6.2006 v pořadí již páté kolo ŠHL. K vidění toho bylo dost a dost. Spousta těsných výsledků a opětovné vítězství Žernovic.

Pátou soutěž Šumavské hasičské ligy hostily Kalenice, kde čekala kvalitně připravená travnatá trať s novou betonovou základnou a ve vzduchu byly cítit slušné časy. Bojovalo se na sklopky s přechovickou časomírou. Celkem se o body přijelo poprat 9 družstev mužů do ŠHL, 7 družstev do kat. B (strakonická okresní liga) a 4 družstva žen. Počasí přálo, a tak nic nebránilo nic nebránilo započetí soutěže.

Jako první nastoupily k provedení útoku ženy. Přestože byli na startu pouze čtyři týmy, na zajímavosti a hlavně napětí tomu nic neubralo. Takto vyrovnanou soutěž co se týká souboje o bednu snad nepamatuji. Sousedovice položily základní čas 34,64 a mohli čekat na případné chybičky jejich soupeřek. Druhá startující děvčata ze Sudoměře opět chytily slinu a pěkným časem 26,07 se ujali vedení. Mladějovická děvčata se nezalekla a dala do běhu také šťávu, ale devatenáct setinek za Sudoměř chybělo. Nakonec nastoupily favoritky z Čestic a nejlepším sestřikem 26,03 se o kousek dostali před ostatní.

Ženy - ST okresní liga
1. Čestice 26,03
2. Sudoměř 26,07
3. Mladějovice 26,26
4. Sousedovice 34,64

Body u žen byli rozdány a po úpravě tratě přišla na řadu ŠHL. Jestli byly výsledky žen velmi těsné, pak muži nebyli výjimkou. Ale to předbíhám. Vše rozběhli domácí borci, ovšem lehké zaváhání je stálo lepší umístění. Nicméně pro ostatní byl dán základ v podobě času 21,76. Po Kalenicích se připravily myslivci z Dolan a „smolaři“ letošní ŠHL po chybách na koši, rozdělovači a proudu určitě s časem 28,34 spokojeni nebyli. Nezbývalo, aby se role úspěšného týmu chopily Přechovice. A vyšlo to! 20,64 znamenalo vylepšení rekordu ligy (drželi jej Dolany časem 20,88 z Přešťovic) a samozřejmě posun na vedoucí pozici. Drachkov se zamotal na trojáku a Přešťovice hodili standardních 22,73. Na řadu pak přišli Bohumilice, dali 26,34 a Nišovice se s 24,78 posadili na bramborovou příčku. Jako osmá na startu vyrazila Sudoměř. Žižkovi potomci rozběhli útok na rychlou vodu, která na konci proudaře trošku přibrzdila. I přes prostřik je čas 20,67 určil těsně za vedoucí Přechovice. Tradičně poslední si připravovali základnu rychlíci ze Žernovic. Útok jim vyšel, tak jak se očekávalo a nechali za zády celé startovní pole. Nový rekord (starý pokořen hned třemi časy) se ustálil na kulaté hodnotě 20,40 a letos již pokořen nebude. Dolany a Bohumilice nás přivítají s největší pravděpodobností nástřikami. Škoda, že chyběla družstva Sv. Maří a Budilova, ale i přesto se bylo na co dívat.

9. Drachkov 35,16

Kategorie B, tedy Strakonická okresní liga, přišla na řadu krátce po ŠHL. Nastoupil přetlakový ventil a běželo se na klasické „dvanáctky“. Vůbec prvního vítězství se zde dočkali Sousedovice, které možná doma zbourali radostí hospodu. Druhá příčka byla osudem pro Kalenické béčko. Třetí místo vybojovali muži Čestic a byli poslední, kdo atakoval třicetivteřinovou hranici.

7. Střelské Hoštice 35,66

Po ukončení pokusů kategorie B přišlo na řadu finále ŠHL na úzké hadice. První se na start postavili na divokou kartu vybrané Dolany a hned předvedli že umí. Čas 19,77 znamenal vůbec první devatenáctku v historii ligy a to ještě s mírným prostřikem. Hned další útok v podání koníků z Bílenic, kteří závod ŠHL nestihli kvůli kraji v Domažlicích a startovali pouze ve finále, přinesl další výkon pod 20 sekund. A dokonce lepší než v podání Dolan. Čas 19,49 znamenal první místo a do konce finále se to již nezměnilo. Pokusy Kalenic a Sudoměře, něco málo přes 22 sec, zůstaly po chybách daleko za těmito časy. Poslední útoky vydařeného odpoledne předvedli družstva Přechovic a Žernovic. Zatímco prvně jmenovaným chyběly 4 setinky k pokoření dvacítky, tak kluci z Žernovic na široké hadice hodili 19,83 a obsadili bronzovou pozici. Dle mého názoru to byl nejlepší útok dne.