Bookmark and Share

O pohár starosty obce Dolany

Vydáno dne 24. 08. 2015 (1999 x přečteno)

Konec srpna. Tento termín mají tradičně zarezervován myslivci v Dolanech, aby na svém cvičišti uspořádali hon za dalšími body do pořadí ŠHL nazvaný O poháru starosty obce Dolany. Tentokrát to vyšlo na příjemnou sobotu 22.8.2015. V Dolanech se cvičí, až to práská, už od rána. To proto, že si místní cvičiště přijede omrknout omladina a poté se dostaví dospěláci. A toto je tedy ona odpolední část. 


Tato soutěž je tak osobitá a tradiční, že sem za ní dojíždí celá řada skvělých manšaftů. Bohužel náš tolik oblíbený sport je hlavně o tom, kdo udělá nejmíň chyb. Bohužel pak se povede pár chyb větších a to už pak se jede domů s rozpaky. Tolik N nebylo na posledních soutěžích, jako tady v Dolanech. Mezi ony N-ešťastníky patří tedy kvarteto Drachkov, Dolany, Bohumilice a Hejná, oddíl sportu. Občas i ta soutěž přinese pohromu favoritů. Své o tom asi teďka ví i v Bezdědovicích, 27,92 přináší poslední bodované místo, a to je to patnácté. Hurá, konečně jsou taky do oka, ty sokolíci vacovští. Nezanevřeli na ligu, nezapomněli útočit a umí zastavit časomíru. Sice žel až v 26,79 a místě třináctém. Ale doufám, že příště dorazíte rovněž. Pohroma favoritů po druhé, hlavu si můžou drbat gepardi v Doubravici. 25,46 přináší jenom třináctku. Jakoby nikdo nechtěl urvat se v tom vedení. Hm, a hned je o čem přemýšlet, páč soupeři vycítili šanci a hned se to celkové pořadí napěchovalo fest. Na dvanáctce se objevují sousedi z Horosedel, jejich konečný čas bohužel na vyšší posty nestačil. Časomíra po jejich útoku svítila v 22,02. To kobráci z Benešovy Hory jsou pod dvacet, pašáci jedni. 19,64 jsou pro ně dvě jedničky. Sršáni z Dražejova umí bodnout přeci líp, i v osmnácti no ne. 19,43 přináší jim jenom top-ten. Doufám, že příští roky budou výše. Mimo bodování ligy a celkově na devítce jsou rovněž nedaleké Onšovice, stabilní celek teď už pod Boubínem. 19,33 je tedy ta obrácená šestka. To je patálie, kolik těch sousedních obcí ty Dolany mají. Všichni to k nim mají blízko. I Výškovice zařadily po cestě z domácí hasičárny čtvrtý převodový stupeň a hnedka brzdily v Dolanech. Stejný stupeň zařadily i na dráze a osmu tak dobyly za 18,87. Asi stejně daleko jako Výškovice sem měl Budilov s označením B. Cestářům stačí 18,27 na celkovou sedmu. Nejlepších šestka má toto pořadí. Perfektní tým kníračů z Nišovic, taky skoro sousedi atakují svým útokem sedmnáctku. Ta je však těsně mine – 18,15 přináší tu obrácenou devítku. Příští, dá se říci pravidelný, budoucí účastník přijel z Novosedel. I panda umí pěkně rafnout, příští roky bacha na ně. 18,11 je pětka. Celkové pořadí notně zamotali i nestárnoucí Přecháni. A už je máme na děleném druhém místě. Safra, jen aby to nevyhráli celkově, stát se může leccos. A na druhou stranu, kdo jiný by si to zasloužil víc, za to co na této lize odběhali? 18,10 jsou brambory. Tak se říká, když se dva perou, třetí se směje. Nastalé situace a kolapsu favoritů dokonale využil Šipoun. A rázem máme nový vedoucí celek celé ligy. 17,85 je bronzový, ale zatím celkově zlatý čas. I kolomaz ctí tradiční soutěž a opět sem Žernovice přijely naplnit prázdnou láhev od Myslivce. Žel nevadí, druhé místo je skvělé. 17,60 je stříbro. Atakovat šestnáctku!!! To byl cíl bobrů ze Zahorčic. Vyrovnaný útok a vyrovnaný sestřik jim přinesl zasloužené vítězství. 17,06 je čas na první cedulce a ta patří bobrům.


I holky nám předvedly, že se to sem tam nepovede. Hlavně, že se nikdo nezranil a tyhle polízanice je třeba házet za hlavu. N-evadí pro bohumilické šmoulinky a Vacov A. 33,83, holky z Výškovic, nezlobte se na mě, ale umíte to přeci líp, ne? Tohle je až pětka. Výtečná mladá krev lvic ze Žihobec má světlé a vítězné zítřky ještě před sebou. Ale tyhle holky umí. A co není dnes, může být příště. Nějaký ten pohár jistě visí ve vzduchu. 24,90 je jenom místo čtvrté. Mohutné myslivecké troubení a ryk domácích fans hnal jistě dopředu domácí myslivkyně. Aspoň jeden pohár zůstane doma, ten bronzový za 19,30. Klasický minisouboj tentokrát měl jiného vítěze, a tak holky z Nihošovic tentokráte obsadily místečko druhé. 19,10 je stříbrný „myslivec“. Přesnou střelbu a dobré broky předvedly tentokráte kolomaznice ze Žernovic. Za 18,21 vezou domů hlavní ceny dnešního honu na body.
A tak skončilo to příjemné dolanské zápolení. Ještě není konec, uvidíme příště. Vyhrát celkově může tak šest, sedm celků. Lepší pozvánku na další kolo by nikdo nevymyslel. Facebooková otázka na závěr: Kdo se toho zúčastní?


Zdroj: MaK