Bookmark and Share

Noční soutěž pro děti

Vydáno dne 14. 07. 2015 (2439 x přečteno)

Benešova Hora - Dětská noční soutěž v Benešově Hoře – Memoriál Václava Maurice - je legendární svou atmosférou a tím, že hasiči v Benešově Hoře byli v tomto sportu průkopníky v oblasti pořádání noční soutěže pro děti.


První ročník Memoriálu Václava Maurice se uskutečnil 28. července 2007. To, že je závod již tradiční, se potvrdilo i rekordní účastí družstev na již osmém ročníku v roce 2014. Přijelo jich čtyřicet dva. Po útoku mladých hasičů z Jámy tehdy nezůstal kámen na kameni. „Mění se tabulky rekordů soutěže Memoriál Václava Maurice. Byl pokořen i rekord v rámci Šumavské hasičské ligy v této kategorii za celou dobu její existence,“ řekl Ondřej Carvan, člen hasičů v Benešově Hoře. Jak dopadne letošní ročník, to se fanoušci dozví už v noci 25. července.


Hasiči v Benešově hoře soutěž chystají už v těchto dnech. „Jsme rádi, že naši soutěž podporuje Jihočeský kraj, který se pro letošní ročník stal hlavním partnerem,“ uvedl Vladimír Jírovec, starosta zdejšího sboru dobrovolných hasičů.


Hasiči po zkušenostech z minulých ročníků prohlubují bezpečnostní opatření. „Vloni se nám stalo, že opilí lidé ničili mladým hasičům stany,“ vzpomněl na nepříjemnou událost Jírovec. Letos bude proto každý stan mladých hasičů, kteří se rozhodnou přenocovat, viditelně označený a pásky budou mít na rukou i samotní mladí hasiči.

 


Více info na http://hasicibenesovahora.webnode.cz/