Bookmark and Share

Nišovice 2016 – 4. kolo

Vydáno dne 27. 06. 2016 (1938 x přečteno)

V sobotu 25.6.2016 všechny příznivce ŠHL přivítal na svém place průběžný šéf celého pelotonu. Kluci z Nišovic se fakt snažili, žel přírodě neporučili. Nišovice a nejen ty navštívil nechtěný nájezdník v podobě prudké bouřky s lijákem a kulometnou palbou krup. Počasí se nakonec jakž-takž umoudřilo a umožnilo tohle kolo zaběhnout. Zaplaťpánbůh, že následky profíci zvládli a že mnohé z nás nepotřebovali k ruce. 


Na dráhu se postavilo i torzo kluků z Drachkova. Bohužel o pár vteřinek později končilo s neplatným pokusem. Kluci, za sebe říkám, zkuste to ještě… 35,27, hm, to moc bodů taky nepřinese pro zahorčické bobry. Místo dvanácté. Ajajaj, počasí fakt soutěž ovlivnilo. Ani Bezdědovice nebyli rychlejší než za 28,49. Škoda, místo jedenácté. Dražejovští „sršni“ mohli a měli mít pod dvacet, na desítku bohužel stačilo jen 20,66. Nišovice doma prostě nevyhrávají, to je bohužel pravda už letitá, ale jednou se to zlomí. Jenom devítka pro tyto šikovné pořadatele za 19,35. Nišovická soutěž patří a patřila mezi jejich oblíbené, a tak po čase se opět ukázali kolomazníci ze Žernovic. Hodně štěstí na Jihu, chlapi. Jinak 19,33 a místo osmé. Myslivci versus příroda a mokro = sedmé místo. Dolany předvedly slušný útok za 18,43. Pak se vyvenčili na dráze Přecháni. Pokud ještě pršelo, tak zmokli více při přípravě než při útoku. Po 18,37 se mohli jít schovat a čekat, co na ně zbyde. Nakonec šestka inu. Pro pětku si dosupěli gepardi von Prkošín a Doubravice. Světýlka terčů svítila v čase 18,30 vteřiny. Aha, tak hasičské auto s plzeňskou značkou, kterému jsem dával přednost při výjezdu z Poříčí u železničního přejezdu při cestě na okres do Přešťovic, už vím, komu patří. Jeli v něm kluci z Úherců. Jeli dálku a pobrali nakonec brambory za 17,81. Po čase se „vokázal“ i Šipoun, aby provětral otáčky mašiny a prohnal vodu hadicemi. A ejhle, útočit nezapomněli. Bronzík v bouřce, to se počítá, pánové. 17,73 je třetí čas. Tak si všichni myslí, že panda je takové milé, roztomilé „zviřátko“. Hm, ono ne. Ono je to pěkně dravá šelmička, co nezná bratra. Příjemné překvapení za 17,55 a stříbro putuje k nováčkovi do Novosedel. Už se těšíme na 9.7 a jejich hasičský den a noc. Doporučuju vřele, loňská okresní noc, to nemělo chyby. Komu se v Nišovicích daří, jsou Kalenice. Pokud se nemýlím, vyhráli po třetí v řadě. Tentokrát to nebyla šestnáctka, příroda byla proti. Ale 17,30 stačilo na obhajobu.
Holky proti bouřce a dešti. Odvahu našlo pět družstev. I Vacov, patrně A tým, který smolně prohrál o setinku a skončil nakonec na pátém místě. Nevadí, příroda příště pomůže. Za 22,87 jsou páté ceny. Ta setinka dolů a hnedka byly čtvrté. Kdo – Výškovice. Ve 22,86 se sází brambůrky. Svůj gordický uzel z Kalenic dobře napravily „sršánky“ z Dražejova. Bronzová náplast se přikládala v Nišovicích za 20,90. Tentokrát to nedopadlo, holky z Nihošovic byly odsunuty na druhé místo. Inu co, 19,73. Nihošovice už dlouho neslezly z bedny. Tentokráte musely pogratulovat svým přemožitelkám z Dolan. Myslivkyně našly recept. Na mokru a ve slotě předvedly 19,32. Nebylo tak o ničem dalším spekulovat.
Snad se počasíčko trošku umoudří na příští sobotu 2.7.2016. Zavítáme tak nad Strakonice do kraje lam, do Drachkova. Snad led nebude padat z nebe a bude jenom v ledničce do coly. A voda zůstane jenom v kádi a v hadicích. A místo blesků a hromů budou padat terče v šestnáctkových časech.
MaK