Bookmark and Share

Memoriál Miroslava Holína – Nišovice

Vydáno dne 23. 06. 2013 (1748 x přečteno)

Šikovný požárník běžící Šumavskou hasičskou ligu je už třetí soutěž v plném zápřahu a všichni v jednotlivých týmech už „špekulují“, jakpak se to povede u „Kníračů“ na hřišti na soutěži o putovní pohár starosty obce a Memoriálu Miroslava Holína. První soutěž dopadla asi dle předpokladů, ale v „Žernau“, tam nezůstal kámen na kameni. Takže je všechno otevřený a třetí kolo o sobotě 22.6.2013 taky určitě zamíchá celkovým pořadím. 


„Boys and girls“, jdeme na to. Kamkoliv přijedou od Krumlova, tak sekají pěkně nadupaný časy. I když no sedmnáctka to holt dneska nebyla. Chlum B uzavírá první desítku, asi to nebylo ideální za 22,04. Přecháni, ty snad jedou na nějaký pilule, ty jsou normálně rychlí jak sviňa. Jágr - tým už máme, budeme jim říkat tentokrát „Vi-jágra tým“. Ale minulý vítězové – dneska zklamání, nu neva, devátý plac za 21,90. Taky se konečně „vokázali“, to člověk „immervére“ poslouchal nářky soupeřů: „ kdepa jsou ty havrani, srnky z Onšovic, žijou vůbec?“ Žijou, běhají dokonce a útočí lehce nad dvacet, přesně 20,20 a berou tuna osmý flek. A ejhle, Dolany, sousedi na kopci hned vzápětí jdou. Už se konečně někdo trefil pod dvacet, hurá. Jo, první proud 17,82, jenže čeká se na druhej, ten dal 19,63 a za sedmičku bylo hotovo. Bábovky, jedem hergot!!! Naše jindy rychlé Kalenice, se mi zdá, si vybírají nějakej ten zatracenej pech. 18,56 a zase jenom šestý místo, špička se vzdaluje. Bábovky, bojovat!!! To zahorčický bobři jsou dobří, rychlý jak namazanej blesk. Kalupem letí k terčům a ty se rozsvěcujou v 18,23. Pět políček od zlaté. Pak už asi nastoupil jiný „level“, první čtyřka pod 18 vteřinami. Medailové umístění uteklo o pár setin modrým „králům“ ze Žernovic, 17,98. Možná mají v Nišovicích dobré hranolky z brambor jako útěcha? Osm setin od „Kolomazi“ ubrala smečka „gepardů“ rodu Gepardus Doubravicus and Prkosinus, 17,90. Bronzík to je taky pěkná věc, když největšího soupeře necháte za sebou. Jak praví domácí moderátor Karel: „stadion burácí, na trati jsou domácí“. Když burácel při útoku domácích „kníračů“, mohl bez nadechnutí pokračovat i po útoku, který trval přesně 17,80 vteřiny. Bohužel ani Nišovice nezlomí prokletí domácích týmů. No nic, zapíjet se dá i stříbrný čas, ne? A na třetí soutěži ŠHL máme třetího vítěze. Aj „karamba“, rychlé běhy z And, resp. z Drachkova si přivezly „turbo-lamy“. Rozkmitaly je do neuvěřitelné sekvence a na konci 17,72 stačí, aby putovní pohár pokračoval „geráde- aus“ rovnou do Drachkova.
A tak si ve finále po hranolkách spravily chuť „Kingové“ ze „Žernojc“ za čásek 15,46, před nestárnoucími „jezevci“ s Obytců a zahorčickými bobry.

 


A „nejčko“ si dáme holky. Vacovský „žluťandám“ se dneska moc nedařilo, byl to takovej minisouboj o to, kdo bude okupovat poslední místo. To nakonec získalo družstvo Vacova A za čásek 29,00. Vacov B byl holt lepší zkušenějších kamarádek na šestým placu za 22,51. Holkám ze Srubce, okres Budějovice se patrně na lize zalíbilo, takže jen houšť, houšť, všichni budeme rádi za Vaši návštěvu. 22,46 je pěkný čas za páté místo, ale je ještě mnoho soutěží na ŠHL, kde se to dá zlepšit, třeba příští týden v Obytcích? „Dračice“ z Nihošovic taky útočí, seč jim síly stačí. Na medaili to chtělo trošku rychleji než 22,19, což znamená to nejmíň oblíbený místo na startovním roštu. Myslivkyně z Dolan se už taky dobře zastřelujou, ono to půjde i možná výše a rychleji. Myslivkyně rychle byly u terčů a trefily bronzovou trofej v 19,96. Hele je, třetí soutěž a hned stříbro. Hmm, to je na klobouček… Tak jak Vám mám říkat, milé Výškovice ? Holky letěly opravdu jako „střely“ a v 19,39 „fertig, šlus“ a motat hadice. Pak Vám na nástupu předají stříbrný pohár. No jo, ale na letošní královny to prostě nestačí. „Modrá squadra Kolomaznic“ si možná jede jinou soutěž. Skoro 70 setin, 18,70 vítězný čas,. Hm, to už je skoro o parník.

Opouštíme „Knírače“, odvedli skvělou práci. Ostatně jako vždy. „Zasejc“ za rok sem určitě rádi přijedou všicí posoutěžit v pátým ročníku Memoriálu Miroslava Holína. A protože už jsme byli dvakrát na Strakonicku a jednou na Prachaticku, tak je třeba podívat se taky do kraje klatovských katakomb a nových odrůd karafiátů na oblíbený „klatovský trip“. Mochtín a Honza Adamec se už těší. Jo a Alf z Obytců má sen: sedmnáctka na jejich pažitu. Tak mu ho koukejte splnit!

 


Zdroj: Martin Kantner