Bookmark and Share

Druhé kolo dětí - Budilov 2017

Vydáno dne 09. 07. 2017 (2055 x přečteno)

Po strakonickém výletu se dětská liga přesunula na Prachaticko. Druhé kolo na své krásné a útulné dráze uspořádali hasiči z Budilova v sobotu 8. 7. 2017.


Kvůli prázdninám, táborům nebo dovoleným se na startovní čáru postavil kvartet týmů mladších. Černého Petříka si tentokrát, ale opravdu výjimečně, vybral Vacov A. Předvedl sympatický výkon a výtečný útok za 22,68. Minulý vítěz vezl domů bronzové medaile. Dřešín již předvedl útok pod dvacet, přesně 19,53. Hodně radosti do domácí hasičárny přinesli místní turbotryskáči. Budilov A dosáhl na stříbro časem 19,26. Přetlakový ventil pozlobil Horní Poříčí. Před druhým pokusem věděli, jaký čas je třeba. Časomíra poté ukázala 16,45 a Poříčí tak skončilo první.


Starší kategorie byla mnohem bohatší. 9 sportovních týmu našlo cestu na budilovskou dráhu. Žel Jáma B odjížděla s neplatným pokusem. Co se povedlo mladším, starší nepodpořili. Horní Poříčí složilo nový zadek, bohužel tento si vybral nováčkovskou daň. 34,16 znamená místo osmé. Další strakonický souputník ze Střelských Hoštic si své šestnáctkové časy schovává na Benešovku nebo do Poříčí, 21,34 přináší sedmu jinak výborným hasičům z Hoštic. Nová smečka lvů ze Žihobec a jejich časy taky za chvíli budou začínat 15,16, nyní místo šesté za 20,22. Totéž se dá říci o Jámě A, chvililinku potrvá dohnat onu velmi úspěšnou generaci Jámy z let předchozích. 19,01 přináší pátý diplom. Pořadatel legendární noční vycenil drápy a příjemně se naladil na svou soutěž na přelomu prázdnin. Co na tom , že se do Benešovy Hory nevezou medaile, doma bude líp. 17,22 místo čtvrté. Sekundové rozestupy určily stupně vítězů. 15,70 – to je hezký čásek vacovských sokolíků. Za něj v Budilově dávají bronzové medaile. Ještě hezčí čas je 14,77. Dolanská budoucnost místních hasičů si v této loterii vybírá stříbro. Zlato putuje delší cestu, až do okresu Český Krumlov. Zlaté medaile se houpu na krku hasičů z Třísova za čásek 13,77.


Teď hurá na prázdniny. Ale nezapomeňte, o jedné letní noci na přelomu prázdnin předvedou dětská družstva své noční útočení tam nad autoservisem v Benešové Hoře. Noc je zrádná, noc je výjimečná. Kampak poputuje ten putovní pohár pro letošní rok?

MaK