Bookmark and Share

Dražejovská soutěž 2016

Vydáno dne 08. 08. 2016 (1871 x přečteno)

Pořadatelé ze Strakonicka se střídají po sobotě tak plynule jak vodáci na Otavě. Dalším, výborným pořadatelem jsou hasiči z Dražejova. Tito přichystali své klání na sobotu 6. srpna 2016.


Cestičku umetenou na místní „fočusplac“ si našlo na sedmnáct mančaftů, z toho 11 chlapů. Nejrychleji zapomenou na toto klání knírači z Nišovic. Menší patálie snad nepřinese větší komplikaci. I když je to ztráta, 27,08 je až jenom jedenáctý plac. Drobet menší polízanice potkala pro změnu Kobráky z Hory. Nakonec zachránili účast v Top-Ten. 26,69 je řadí někam na desítku. Aspoň si ve Sportisimu koupili pěkná, lehká trička... :-). Ani Přecháni nepovalí „dom“ se sedmnáctkovým časem, „nóbrž“ jen s 19,38. To je bída, jenom devítka. Sršání výpad vpřed jistě povzbuzovali místní fanynky i fans. Bohužel ale skončil jenom osmým časem sobotního odpoledne – 19,32. První osmnáctku mají Horosedly. Nejsem si zcela jist, ale že by to byla ta úplně první pro Horosedly vůbec? 18,63 je řadí na sedmu. Na noční v Česticích povídali gepardi, že skončili šestí odpoledne časem 18,25. Nějaké chybky prodloužily čas gepardího útoku. Čím dál více tak nastává smíření s tím, že obhajoba se pomaličku vzdaluje. Ale jinak jsou v klidu a v pohodě. Doběhají to se ctí. Poslední pořadatel pro letošek z Dolan taky cílí vysoko. Myslivci ale míjí, trofejní jelen uniká. 18,12 je jen pětka. Po tomhle útoku asi neházeli helmami a nebouchali pěstí o zem. 17,97 je pro bobříky ze Zahorčic bramborový čásek. „Čo chýbalo“ k bronzu, 8 setinek. O tolik byli rychlejší chlapi z Bezdědovic. Po čase, který trval hodně dlouho, jsou modro-bílí na stupních vítězů, zatím tedy jenom na bronzovém stupínku. 17,91 je ono třetí místo. Ten zajímavý okrskový minisouboj pokračuje na ligovém kolbišti dál. Oba mančafty mají formu jako hrom. Tentokráte však pandy si pochutnaly na bábovkách. Nebo jak se povídá, žáci byli lepší učitelů. 17,37 - o pár setinek horší čas a je z toho druhé místo pro Kalenice. K šestnáctce Novosedel taky moc nechybělo, a nováček je už celkově na bedně. 17,01 stačí na pohodlné první místo, pak stačí osedlat bicykl a vyrazit za slanou vodu…V kategorii hasičských holek je tak nějak všechno při starém. Ženský požární, šumavský, hasičský sport má jednoduché pravidlo. Všechny holky se snaží, předvádějí pěkné útoky a časy a vítězem jsou opět Nihošovice. 18,79 – tady o obhajobě nikdo nemá pochyby. Staré pořádky budou platit i pro tuto sezónu. Aby se mohla soutěž řádně zapít, tak o to se postaraly místní sršánky. Dávají v klidu pod dvacet za 19,78 a berou si do klubovny stříbrný pohár. Na třetím místě se vyhřívají dolanské myslivkyně. Za 20,98 dostanou na nástupu ten pohár s puncem bronzovým. Čas 21,58 nestačí vacovským „yellow girls“ s označením A na umístění na stupních vítězů, čtyřschodový v Dražejově opravdu nemají. Před poutí se holt vezou do Vacova brambory. A k tomu ještě páté místečko dravého, šikovného, vacovského mládí. Vacov C dává 23,88. Mládí vpřed – to platilo i za minulé doby. Bohužel tentokrát platilo mládí vzad. Aspoň pro mladé lvice ze Žihobec, které hnaly tu smečku před sebou. Budoucnost ženské kategorie ŠHL tak končí na místě šestém časem 44,63.


A tak je třeba zase na čas „vorazit“ a možná k té slané vodě dorazit. Předposlední kolo už chystají na své bobr-aréně místní bobři ze Zahorčic na sobotu 20. srpna. Určitě zas rozlouskneme nějaký ten oříšek a třeba to před posledním kolem leccos napoví. Stejně to bude napínavé až do konce.
MaK