Bookmark and Share

Dospělá část Budilova 2013 – ŠHL

Vydáno dne 07. 07. 2013 (1778 x přečteno)

Tak proměnlivé, dětské odpoledne plynule přešlo v dospělé odpoledne a v Budilově se bez nějakých zdržení pokračuje dál. A to už na místní, zámkovou dlažbou poskládanou základnu míří první týmy chlapů. 


V půlce startovky tam jistě také zamířili ambiciózní „oranges boys“ ze Šipouna. Bohužel jim svůj velmi rychlý pokus souzeno dokončit N-ebylo. Na velmi rychlý pokus měli též našplápnuto borci z Neznašov, kterým se tímto omlouvám, že jsem je omylem neuvedl v Mochtíně. Drobná chybka znamenala až třináctku za 35,41. Dvanáctku jistě mají rádi k pití, studenou, osvěžující. Ale tu na pořadí, to nemá rád nikdo, ani Žernovice za čas 28,39. To se zraní Vopičák a hnedka je za Budilovem slyšet takové divné skřípání. Že by se tento „kolomaznický“ stroj takhle zadrhával? No, ještě není hotovo, na Stachách zasejc může být dobře promazáno. I „Knírači“ by normálně měli hezké pořadí někde vpředu, či dokonce na čele, ale ten košík byl nějaký horký. Jak pronesl Palko z Přechovic, asi to košařovi nahřáli autogenem. Tohleto se smíchá s něčím jiným a výsledkem je jedenácté pořadí za 23,87. Jejich mladí „lvi“ ze Žihobec si zatím užívají svého prvního místa u pojídání melounu. A dospělou část „smečky“ se snaží nabudit. Trenére, my za patnáct, vy jen desátý, za 22,48, jééé. Zvláštní soutěž, ta v Budilově, a dost, dost vyrovnaná. Ale aspoň už pokračujeme pod dvacet. Kousek pod ní jsou aj Výškovice, kdy voda šla borcům za patami. Tato pak trefila terč na devítku ve vteřinách 19,87 a pár kapek vody k tomu. I lamy drachkovské určitě nechtěly, aby se jim nějak dramaticky vzdálila celková špička ligy. Ale to chtělo aspoň osmnáct, ne 19,46 a osmičku. Stachovská „pyžama“ se postupně probouzejí a rozjíždějí, tak se uvidí příští týden u nich na nádraží, jestli třeba příští pořadatel nezlomí prokletí. V Budilově nejlepší čas sezóny a sedmý plac za 18,96. První šestku tak uzavírají dolanští myslivci. Pažbu zapřeli, hlavně vyčistili a v 18,37 terče skolili. A z Obytců nám opět dorazila tradiční „senior repre“ ve svých fialkových dresech. Na čáře stříkání byli fakt kalupem a jen pár setinek chybělo k rozsvícení terčů a zastavení časomíry. Celé jejich představení budilovskému publiku trvalo přesně 18 vteřin a 12 setin a už jim chystali ceny za páté místo. Bramboriádu totiž v Budilově absolvovali velmi rychlí „bobříci“ ze Zahorčic. I co, třeba se u nich na noční dařilo líp ne. I když čas luxusní 18,06. Pro čelná umístění platí určitě jedna klasická česká vlastnost. Když se největšímu soupeři nedaří, tak si ještě do něj kopneme. Třetí „kopanec“ si připravily i „bábovky“ z Kalenic. Že by z Klatovska dorazil jiný tým, sebevědomější, uvolněnější a lepší? Samosebou, 17,87 a bronzík. Druhý „štulec pod žebra“ byl v podání hodně dlouho vedoucích, nestárnoucích „Zdychynecovic“, tj. Přechovic. Stříbrný pohár a přísun bodů za druhé místo za 17,76. V Budilově totiž řádí divá, africká zvěř. V dětech vládli „lvi“ a v dospělé kategorii „gepardi“. Gepard jde rád po krku, kousne se a nepustí. A „gepard“ doubravický pro změnu jde rád po vítězství, kousne se a nepustí. Akorát po marodu „savičákovi“ Zdeňkovi museli na u dráhy odklízet kameny, které mu tam ze srdce v čase 17,46 spadli.

Nejlepší nakonec na každé soutěži je v režii rychlých hasiček. To i rudočerné Výškovice chtěli jistě prodloužit dobou stříbrnou. Jenže nezapojený troják, vypadnuté béčko – to přineslo pěknou polízanici. Dokončeno jest, to se cení, v 49,55 a šestý flíček. I zeleno-rudé „dračice“ z Nihošovic normálně patří mnohem výše než na páté místo celkově. Nějak se to tam v tom Budilově vybíralo, 44,56 od startu uběhlo, než se začalo s motáním hadic. Po malé pauzičce se též objevily Sokolky vacovské, družstvo Bé. Sympatický, ale bramborový čas, to je tenhle čas Sokolek – 22,30. Bronzový důvod k vypití hospody v Dolanech u Milana přinesly do „krmelce“ dolanské myslivkyně. Lehoulince nad jednadvacet, přesně v 21,09 byly hlavně vyprázdněny. Sokolky A si taky chtěly šáhnout… na nějaký pohár, samozřejmě. To se jim nakonec povedlo, a holky si odvážejí pohár stříbrný. Zasloužily se o něj časem 20,18. Chlapům to sice místy skřípe, ale tohleto jsou patrně jediné stálice. Modré „kolomaznice“ totiž patrně ostatním holkám nechtějí dovolit ani k prvnímu místu se přiblížit, či nedej Bože ho obsadit. Začíná to leckdy připomínat odsouzení zbytku pole k boji o druhé místo. Zajímavá série pokračuje časem 18,61. Fertig, šlus…


A z pěkného kraje pod mařskou věží si to posypeme všicí včetně dětí rovnou na Stachy na místní busové stanoviště. Tam je taky rovinka a tam leží další body do bodování ligy. Proudaři opět zalejí kytičky na protějším hřbitově.


Nepřeju nikomu z Vás, ať Vám„neujede předposlední autobusová linka“ Tahle jede přes „Naději“, dále přes potok „Počítejte s námi opět“ až do vsi jménem „Potvrzení formy“. Pak už je jenom ta poslední linka ze stachovského nádraží, a ta vede letos už jen do „horoucích pekel“…
Mak