Bookmark and Share

Dolany 2016 – dětská část

Vydáno dne 29. 08. 2016 (1856 x přečteno)

Konec prázdnin mají pro svou soutěž již tradičně zarezervovány Dolany.  I díky tomu, že Dolany jsou skvělá líheň výtečných hasičů, se o první část soutěžního maratonu postarají dětská družstva. 


Z kopečka dolů přes tři vesnice dojela i jedna přípravka. Úplně ti nejmenší sokolíčkové budili takový respekt soupeřů, že radši ani další družstva nedorazila. 50,36 je tedy vítězný čas.


U mladších se sešlo na pět týmů. Lvíčata ze Žihobec do toho šla naplno, nohy běží, hadice se natahují. Voda jde k terčům. Tyto se podařilo rozsvítit v čase 21,13. Místečko z toho bylo páté. Mladší koně z Dřešína tam taky cpou vodu, aby tam byla co nejrychleji. Jenom těsně nad 20, to mohla a měla být aspoň devatenáctka. 20,78 je však místo čtvrté. Sokolíci od sousedů z Vacova se přičinili o to, že se do šest kiláků vzdálené hasičárny poveze bronzový pohárek a ceny s tím spojené. 19,95 je čas stačící na třetí stupeň. Technické problémy na stříkačce byly snad odstraněny, a tak i Poříčí může útočit naplno. 18,80, jo to je dobré, je z toho druhé místo v kategorii. Po zásluze vítězí mladá, perspektivní Jáma, vteřina dolů ještě. 17,81 je čas prvního týmu dolanské soutěže, týmu Jámy.


Starších se na place utkalo na devět manšaftů. I starší šmoulové z Bohumilic přijeli s tím pořadím něco udělat. Jindy slušný čas 26,89 v tomto případě stačí jenom na devítku. Lvi ze Žihobec mají progres před sebou, stále se budou zlepšovat a tlačit čas níž a níž. Tady v Dolanech to bohužel nevyšlo dle představ. 22,40 je místo osmé. Čtyři dvojky do času vtěsnal Dřešín. Zepředu číst nebo odzadu, pořád z toho bude čas 22,22. Místo je z toho jenom sedmé. To, co stačí v okresním měřítku, v ligové konkurenci stačí jenom na místo šesté. Zatím neumíme v Poříčí dávat patnáctky či nižší časy. To přijde. 17,34 je teda ta šestka. A aby to bylo kompletní, do Vacova se ještě veze páté místo. Sokolíci se fakt snažili, žel 16,54 stačí jen na páté ceny. Pár setinek chybělo domácím borcům, aby si na nějakou medaili mohli pohladit. 15,99 je smutné, nešťastné čtvrté místo. To tu medaili s bronzovým puncem si odveze asi po sobotě spokojená dobyvatelská výprava Jámy, stačí k tomu čas 15,03, aby na třetí diplom psali pořadatelé nápis Jáma. První dva týmy jsou fakt někde jinde, možná i z jiného vesmíru či galaxie. 13,73 stačí Chlumu na příjemné druhé místo. A Třísov? Ten opět trhá časomíru na maděru, 11,63 stačí na opláchnutí hadic zevnitř, aby se tam nedrželi pavouci. A hlavně na první místo v Dolanech.


Dětská družstva to mají za sebou a už spřádají plány na desátý den měsíce září. Jejich snažení uvidí Žihobce, na místním hřišti tam leží ještě dost dětských bodů do hodnocení. Jen si je zasloužit…

MaK