Bookmark and Share

Dolany 2013 – pohár starosty obce

Vydáno dne 25. 08. 2013 (1993 x přečteno)

Po lité „střelbě“ dětských bojovníků následuje ihned po vyhlášení dětí výměna vozového parku. Dětské posádky vystřídala osazenstvo dospělé a pohár starosty zdejší obce pokračuje odpůldne dospěláckou částí. 


Na start se postavilo 24 mužských týmů a 8 ženských. Z důvodu tolika družstev se pro dolanskou soutěž omlouvám, ale pisnu jenom top-ten. Tento uzavírá opět ostrý tým s podtitulem B z Křenovic. Tváře plné odhodlání, rychlé běhy, to vše však přineslo desátý čas po vyrovnaném sestřiku 19,66. Deváté pořadí si prostříleli rudí borci z Výškovic, ale jde to i rychleji. Ještě jsou na to tři soutěže. 19,58. O sedm nitěrných setinek byly sraženy terče týmem z protějšího kopce, jak se jim říká, „zabelkáři“ se Svaté Maří A, 19,51 by stačilo i na Boubíně na dobré pořadí, tuna v Dolanské „oboře“ místo s osmičkou na celkovém pořadí. Nestárnoucí tým z Přechovic si jistě taky brousil zuby na pohárek starosty. Ale šest soupeřů bylo proti tomu, 18,56 a místo šťastné sedmičky. Kalenické „bábovky“ zase nevyhrály, smůla se jim lepí na tretry. Ale bojují, bojují fest. 18,01 – jinde možná i podium, v Dolanech až místo šesté. Lamičky drachkovské taky vedly celkové pořadí a hodně se jim tam líbilo. Proto dělají všechno možné i nemožné, aby se tam vrátily. I když to bude hodně těžké. 17,89 – pátá cedulka na výsledkové tabuli. Dvě setinky ubraly a brambory tak „vyorali“ nejrychlejší bobři na planetě. Jsou ze Zahorčič a zasloužili si olíznutí a pac od Amálky za čas 17,87. Hele, je. Dle fotek Šipounští „oranges“ dostali novou posilu. Nadupaná, bílá, rychlá a dotlačila tento tým na bronzový stupeň za čásek 16,99 na prvním proudu a 17,47 na druhém. I gepardi z Doubravic nevzdávají boj o celkové pořadí, ale i tady platí stejný příklad jako u Kalenic, Lamiček a dalších. Štěstí stojí při velkých a gepardi opět nevyhráli, opět jsou druzí. 17,38. Žernau se totiž začalo neskutečně dařit, všechna předchozí zaváhání jsou zapomenuta a uzdravený Vopičák lítá na proudu jak zamlada. A v této rozhodující části sezóny se jim daří vyhrávat, sice o pár setinek, ale na to se historie neptá. 17,25 a pořadatelé prosí tímto vrátit prázdnou láhev od „Myslivce“ k doplnění.


Poté se přemístí terče kousek blíž a na řadu se o body jdou porvat holky. I Vacov B, 41,85 zapomeneme a na osmé místo taky. I sympatický „nováček“ z Výškovic ukázal útok, který rozsvítil terče o 18 vteřin rychleji, než ten z Dolan. 36,76 a místo holt sedmé. „Šmoulinky“ z Bohumilic se taky přijely ukázat a připomenout všem soupeřkám, že jsou ještě tady. Všechnu tu snahu jistě směřují na domácí pažit o sobotě 7. září. 28,50 – místo šesté. I modré „cestářky“ z Budilova A ladí formu na další závody Boubína, nejbližší ve Svaté Maří, tak si přijely zasoutěžit do Dolan. 25,20 znamená sympatické páté místo. „Žluťandy“ vacovské taky bojovaly jak lvice. S dráhou, hadicemi, vodou a s terči. Po 21 vteřině 48 setině nastává úklid hadic a stříkačky ze základny. A holky v zámezí cedulku nakonec dávají na čtvrté hřebíčky ze zhora. Nihošovické bojovnice se taky chystají na konec prázdnin na poslední sobotu v srpnu. Doma to znají a budou tam patřit mezi favoritky. Náladu jistě vylepší bronzové hodnocení jejich výkonu za super čas 19,83. Děti ráno jim možná daly návod, jak vyhrát domácí soutěž. Tak do toho dolanské „ myslivkyně“ šly rovněž stejně neohroženě a natvrdo jako jejich naděje. Ale 18,69 na vítězství doma nestačilo. Ale celkově dobrý ne, v Dolanech u Milana v hospodě bylo co zapíjet. Druhé místo. A to co platí u chlapů, platí dvojnásobně u holek. Modré squadře ze Žernovic se opět přestala vyhýbat drobná zaváhání a vrátily se tak „kolomaznice“ na vítěznou stezku. A jak počítám, tak počítám, myslím, že tři soutěže před koncem ligy je v kategorii holek hotovo. Náskok je přes 40 bodů, a tak je patrně rozhodnuto o celkových vítězkách. Zbylé týmy jsou holt odsouzeny k boji o druhé místo.


Jak psáno u dětí, tak stejná chvála zní i pro dospělou část. Myslím, že řada z nás se do Dolan prostě ráda vrací. Doufám, milí „myslivci“, že všem týmům bude i napřesrok ctí soutěžit na Vaší příjemné a výtečné soutěži O pohár starosty obce Dolany.


Zdroj: MaK