Bookmark and Share

Další kolo v Žernovicích

Vydáno dne 17. 08. 2015 (1880 x přečteno)

Tak jedeme dál. Nějak rychle utekly ty tři týdny od poslední soutěže ŠHL. Vlastně takhle rychle letí celé letošní prázdniny. A tak po aktivitách a hicech, kde voda byla jistě využita jinak, se vrátíme k vodě v hadicích hnané stříkačkou. A to rovnou do Žernovic dne 15.8.2015.


Nad Kobylí horu opět dorazila pěkná řádka výtečných týmů. I Hora patří mezi ně, i když se žel nepodařilo dokončit. Horosedly taky nechtěly přijet na výlet. Chtěly urvat nějaké lepší bodíky. Njn, 28,66 je řadí až na šestnácté místo. Lamičky drachovské v rámci hasičského sehrání svého týmu a v rámci velkého letošního tréninku na sezóny příští, kde určitě budou do pětky, se ukázaly s útokem na 25,39. Místo sice patnácté, ale příští rok touhle dobou bude líp. Budějovická návštěva od města nábytku – z Lišova taky mohla býti dle prvního terče někde úplně jinde. To ale by se musel trefit dříve i druhý terčík. Což se mu nakonec povedlo ve 23,38. A místo pětky, šestky je to jenom čtrnáctka. Další patálie potkala gepardy z Doubravice. Aspoň bude to mít grády, ty další soutěže ŠHL. Ještě není hotovo, ještě není rozhodnuto. A gepardi budou bojovat dál. 22,93 je však třináctka. Na dvanáctce najdeme Krtely. Omlouvám se, nevím, netuším, neznám nic o tomto týmu. Akorát vím, že dává 22,31. Výškovice už znám, vím a tuším, že by mohly býti výše. Je to taková sezóna, že platí jednou tak, jednou jinak. Jedenáctku obsadily svým útokem 20,71. Okresní vítěz z Nových Kestřan si přijel odsud zasoutěžit i do Žernovic. Pandí útok z Novosedel byl na top-ten. 20,52 přineslo desítku. Tenhle tým asi uvidíme příští rok častěji a bude výše než na desítce. Jiný obtížný hmyz otravuje toto léto pořád. Tihle sršáni jsou však mírumilovní, jsou z Dražejova a mají v „oumyslech“ atakovat příčky nejvyšší v požárním sportu. A tak se předvádí i v „Žernau“. 19,07 je řadí na devítku. Dolanští myslivci jsou v pilné práci a v organizaci svého klání. Určitě se nám všem u nich bude líbit. Vyhrát z téhle osmy mohl vlastně kdokoliv. Kulovou osmu si však vytáhly myslivci za čas 18,95. Do Prčic, být o několik příček výše, třeba bychom měli nový vedoucí celek celé ŠHL. Ale co není, může být po Dolanech. Na sedmu se vytáhly Bezdědovice. Náskok gepardů je čtyřbodový, to je jako nic. 18,31 je ona sedma. Výteční bobři, kteří pro změnu chystají extraligu, jsou zpět v plné síle a plné palbě. 18,22 je však řadí až na šestku. Jen tak dál. Prvních pět už dává sedmnáctku. Tu nejvyšší šikovní knírači z Nišovic. Pátý diplom tak dostávají za 17,95. Setinka, dvě a měli by diplom čtvrtý. Pro ten si však došli nestárnoucí „Plechovky“. 17,94 – čtvrté místo. Od Písku si pro třetí pohár přijely Milenovice. Bronzový čas bude zaznamenán do historie této soutěže a zní 17,44. A my máme dva vítěze s totožným časem. Nepamatuju, že by se něco podobného za těch deset let stalo. Až teď v Žernovicích. To místní borci aj borci ze Šipouna měli na kapku vody, na setinku přesný čas. 17,39. Takže chlapci, zkuste tedy: kámen, nůžky, papír.


Dámy na základnu. Tož dovalil i Vacov A. Bohužel ten si moc bodů nepřipsal, útok se holkám moc nepovedl. 42,01 je sedmička. I Výškovice měly být výše, ale v po Žernovicích se na tom moc nezmění. Třeba v Dolanech bude lépe než za 25,79. Místo šest. Druhý tým vacovských holek už atakoval dvacítku. A dokončil tak pátý. 20,72 pro žluté sokolky s označením B. Sršánky z Dražejova už byly pohárům a bedně na dohled. Jenom to stačilo trošku ubrat na čase. Nevadí, za 19,87 vám čtvrtý diplom udělí. Myslivkyně jedou, myslivkyně útočí. Terče srážejí v bronzovém čase, a za týden se budeme na ně těšit doma. 18,24 je ten nejnižší stupínek. Ze sestro-vražedného souboje asi dvou nejlepších šumavských týmů nakonec odešly poraženy čestně a hrdě s hlavou vztyčenou domácí kolomaznice. Je třeba zas přidělat poličku v Žernovicích, je třeba na ní dát i stříbrný pohár z domácí soutěže 2015 za 18,12. Za 18,04 to dávají Nihošovice a holky tak pádí v ústrety celkovému vítězství. Dobrých deset bodů do celkového pořadí a tvrdě vybojované vítězství.


A tak sbalme hadice a stříkačky, jedeme dál. I v těch Dolanech pro nás připravují další ročník své soutěže. To zas bude maso, to zas bude boj. Třeba se to zase drobet rozetne.