Bookmark and Share

Další kolo v Zahorčicích

Vydáno dne 19. 07. 2015 (2020 x přečteno)

V hicu, který se už nedá ani vydržet se přesto koná další kolo šumavské hasičské ligy v sobotu 18.7.2015 ve spojení se západočeskou ligou, a to pro změnu v krásné Bobr-aréně v Zahorčicích. 


Atmosféru bobr-arény také okusili Pandy z Novosedel, Sloup z okresu Praha-západ i myslivci z Dolan. Žel absolvovali neúspěšný hon za ligovými body. Někdy příště chlapi. Takže se dávaly bodíky až za jedenácté místo. Stále se hledající a v novém složení běhající Drachkov dává 29,12 a ty bodíky si tedy připisuje on. Ani pořadatel domácí a favorit z největších šel motat hadice s protaženými obličeji. Za 22,65 se moc vysoko vyskytovat nebudu, jistě věděli bobři. Dalo to nakonec desítku. Další daleký návštěvník od Příbrami z Březnice si přijel osahat dráhu v Zahorčicích. Proběhl se po ní, a za 21,47 měl hotovo. A deváté ceny obdržel na nástupu. Pak už to byla klasika, jak se sluší a patří. Tj. osmnáctky a sedmnáctky. První osmnáctku tak dosáhl Šipoun a to 18,59. Stačí to však jenom na místo osmé. Asi třetí osmnáctku ve své novodobé hasičské historii pro sebe urvali kobráci z Benešovky, a to mohla býti i první sedmnáctka v jejich historii. Nicméně platí ten druhý čas s osmnáctkou na začátku. 18,47 a body za sedmičku. Pár setinek dolů a hned mají šestku. Kdo – rudé Výškovice. 18,36 je její hodnota. Troják to ustál, akorát ti dva borci vepředu mohli lépe zamířit. No, nevadí. Hejná – sport se už dere tam, kam léta patřila. I když napravo cvaknul proudař proudnici s hodně velkým štěstím a v časovém presu, dokázal trefit 18,25 pro svůj tým a pomohl jim obsadit konečné páté místo. To knírači z Nišovic už taky pošilhávali po bedně, ale nakonec zůstali jenom těsně pod ní. Jsou to mrchy, ty setinky. Bramborová brigáda za 18,21. Vyspělý a ku podivu na celkové vítězství útočící tým Bezdědovic, (to už se napsat nebojím) si zase vydřel další hodně důležité body. A jsou stále čelu na dostřel. Předvedly těsný atak na sedmnáctku, ale o sedm setinek nevyšel. I tak 18,07 a bronz. Přecháni už to opravdu nepřehání a jedou jak motoroví důchodci. Jak skončí tahle parta, tak skončí patrně tahle liga. Nebojte, budou běhat ještě s našimi dětmi, takže nás čeká ještě dost ročníků Šumavké hasičské ligy. 17,71 přináší stříbro. No, konečně vítězství, ale že to těch týdnů od předchozího vítězství utíkalo pomalu, co, milí gepardi od Prkošína a Doubravic? Tož konec dobrý, všechno dobré. 17,59 – vítězství a myslím, že i trošku odčarování bobr-arény. Pokud si tu vybavuji dobře, tak se tady gepardům nic moc extra nevedlo. Ale rád se budu mýlit, pokud to tak nebylo.


A jdeme na ty holky naše šikovný, hasičský. Řeč je i o Výškovicích, holky se však trefily až v čase 24,24 a za to jim připadla pětka. Ne, nepovedla se mi věštba o Vacovu a jeho umístění na bedně. 20,25 přináší zase jenom čtyřku. Do Zahorčic se taky přijely „vokázat“ kolomaznice ze Žernovic. Tož, zabojovaly dobře. Dobře je za tři. 18,14 nestačí bohužel na vyšší umístění. Že se v Dolanech bude zase pít, o to se postaraly myslivkyně. Ty už nebyly od té sedmnáctky daleko. 18,01 je stříbrný pohár. Vše tak směřuje k očekávané předávce vládnutí i mezi holkami. Nihošovice peláší za vítězstvím jak v Zahorčicíh, kde dávají 17,93, tak i za celkovým vítězstvím. Když to jde, tak je radost na to koukat.

 


Finálové a podle výsledků spojené kolo pro sebe urval Chrást, před Úněticemi a domácími fachmany. Tito dobří bodří bobři ze Zahorčic pro nás připravili výbornou soutěž. A štafetu podávají dál k „sršáňům“ do Dražejova. Tito už se na sobotu chystají okres a poté v neděli prubnou jiný level.


Zdroj: MaK